Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az emberek miért nem fogják...

Az emberek miért nem fogják fel hogy az édesítőszer a cukorbetegeknek való?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor tapasztaltam , a családon belül is hogy ezeket eszik/isszák mikor nem is betegek.Nem is értem hogyan bírják az emberek ezt mikor a legjobb étel/ital ízét is tönkre teszi.Én pl egyszer ittam ilyen tejeskávét otthon ami édesítővel volt ízesítve hát vissza is köptem annyira rossz volt.Ez csak cukorbetegeknek való mivel ők nem ehetne cukrosat.Az egészséges emberek miért eszik ezt?A cukor egy természetes növényi anyag az édesítő meg egy szintetikus , mesterséges dolog amit cukorbetegeknek fejlesztettek ki.
2011. dec. 1. 12:49
 1/5 bánomisén ***** válasza:

Nem értelek, kérdező, ha ízlik nekik, miért ne ehetnék? Marad éppen elég a cukorbetegeknek is. Egyébként sok fogyókúrázó is ezt eszi.

Számtalan dolog van, amit nem csak azok használnak, akiknek kitalálták, ilyen az édesítő is.

2011. dec. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon sok teát és kávét fogyasztok. Ha mindent cukorral ízesítenék, akkor néhány hónapon belül bálna nagyságúra híznék. Semmi különbséget nem érzek a cukor és édesítő között. A jó minőségű édesítőknek nincs rossz mellékíze. Az sem zavar, ha szintetikus, mivel a táplálkozásom többi részét egészséges és változatos élelmiszerek teszik ki, üdítőket egyáltalán nem iszom és friss alapanyagokból szoktam főzni. Ennyi mesterséges anyagot megengedhetek magamnak. Erre is az igaz,mind minden másra: mértékkel kell fogyasztani.


Ha neked nem ízlik, akkor ne használd.

2011. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Édesítőszer és édesítőszer között is nagy különbségek vannak. Az ízlés meg szokás kérdése. Te a cukor ízét szoktad meg, ezért nem tetszik a többi. Amúgy a cukor is egy az édesítőszerek közül, hiszen édesítésre használod. :)

Viszont hiába természetes anyag, ettől még nem tesz jót az egészségednek olyan koncentráltan, ahogyan manapság fogyasztani szokás. Az édesítőszerek közül is vannak egészségtelenek (pl. aszpartám), meg természetesek is (pl. stevia).

Remélem, ebből már te is felfogtad a dolgok lényegét. :D

2011. dec. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és az édesítőszerek természetes volta nem jelenti egyből azt, h egészségesek lennének, és a mesterséges sem jelenti azt, h egészségtelenek. Mindenféle kombinációt találhatsz. :) Ezt csak azért teszem hozzá, mert az előző válaszom utolsó mondata kicsit így hangzott, pedig nem így szántam.
2011. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A cukor egy természetes növényi anyag, aha. :D Ha az lenne, akkor miért kellene annyira finomítani, megfosztani a jó kis cukorrépát az összes rostjától, meg egyéb kémia szerekkel kifehéríteni. Ugyanolyan mű, mint az édesítőszer. Ennyi erővel nevezhetjük a drogokat is természetes anyagoknak, a legtöbbjük növényi anyag! Nem pártolom az édesítőszerek használatát sem, de azért ne mondjuk már a mai világban, hogy a cukor annyira szuper anyag, mikor már szinte mindenki tudja, hogy nem az! Egyébként, ha nekik ízlik akkor téged miért zavar, hogy hogy mit esznek, mit isznak? Én pl. se cukrot, se édesítőszert nem használok, és nekem így ízlenek a dolgok, senki ne kényszerítsen már rá, meg írja elő, hogy mit ehetek, mit ihatok, és hogyan!
2011. dec. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!