Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisztérzékeny vagyok, és...

Lisztérzékeny vagyok, és véletlenül glutént ettem. Mennyire nagy gond ez?

Figyelt kérdés

Februárban derült ki, és nagyon szigorúan betartottam a diétát. Az ellenagyagszint akkor igen magas volt, de augusztusra teljesen kiürült.

Mindig annyira figyelek, erre most épp nekiálltam egy halkonzervnek, és látom, hogy ott az összetevői között a búzakeményítő. Mindig elolvasom, de ennek pár hete megváltozott a csomagolása, nem gondoltam, hogy az összetevői is. Szerintem 2 ilyen konzervet ettem meg az utóbbi 1 hónapban, ez lett volna a harmadik, de ebből is ettem egy kicsit.

Most nagyon rosszul érzem magam :(. Mármint amiatt, hogy elhibáztam, pedig mindig úgy figyeltem. Mit tehetnék? Most elrontottam az egészet?


2013. okt. 16. 14:51
 1/4 anonim válasza:
Tudod, hogy mit rontottál el, ettől még nem dől össze a világ, minimális mennyiségű glutént még elvisel a szervezet. Ha ezen kívül minden gluténmentes, akkor nem lesz gond.
2013. okt. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem most csak azért vagy rosszul, mert megláttad, hogy ez történt, és megijedtél, kb. "bebeszéled" magadnak.

Nem azt mondom, hogy mostantól a diéta ellenére ilyesmit kell enned, de ettől az egytől az ég világon semmi bajod nem lesz.

Gondold el, hogy mielőtt kiderült volna a problémád, gondolom simán ettél mindent, és akkor sem haltál bele. Most nyilván egytől akkor pláne nem fogsz!

2013. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy kis lelkiismeret furdalásod. Nem lesz tőle semmi bajod, gyakorlatilag mivel ilyen ritkán fogyasztottad még az ellenanyagszintedet sem emelte meg, nem hogy a bélbolyhokban bármi eltérést okozott volna.

Nyugi, minden rendben van. :)

2013. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok kicsit. :) 2., mielőtt kiderült volna, a poklok poklát jártam meg. Ezért is veszem olyan szigorúan a diétát. Ebből az esetből legalább tanultam, mindig elolvasok majd mindent. Örülök, hogy legalább észrevettem. :)
2013. okt. 17. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!