Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha sok a gyomorsavam, arra...

Ha sok a gyomorsavam, arra jó, ha naponta egy pohár vízbe belefacsarok egy fél citromot és azt iszom?

Figyelt kérdés
2013. aug. 20. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A citrom is savas attól nem fog elmúlni szerintem. Nekem régebben volt többször sok a gyomorsavam akkor bevettem valami vény nélkül kapható gyógyszert már nem emlékszem a nevére.
2013. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Elméletileg a citrom jót tesz a gyomorsav ellen.

De a gyakorlatban meg majd kiderül, ha fogyasztod, hogy mennyiben érzed majd magad jobban tőle.

Mondjuk ha csak citromot fogyasztasz, de mellette nem figyelsz arra, hogy kerüld a savfokozó ételeket, italokat, akkor egymagában a citrommal nem sokra mész.

2013. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jobban vagyok azóta, mióta ezt iszom. Egyébként csak azért kérdeztem, mert ahány honlap, annyi vélemény, teljesen ellentétes véleményeket hallok,olvasok. Ezért tettem fel a kérdést itt is, hátha van itt valami profi...
2013. aug. 20. 13:24
 4/15 anonim ***** válasza:
Szedj inkább savlekötőt.
2013. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy ez jobb, mert természetes, és sok vitamin is van benne. Van amúgy Rennie tablettám, de azt csak végszükségben használom.
2013. aug. 20. 13:29
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor kevesebb lisztes, cukros kaját egyél. A problámád nem fog elmúlni a semmitől, amíg a kiváltó okot nem találod meg. A kaják között kezdhetnéd a keresést.
2013. aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Szerintem jól tetted, h. itt is feltetted a kérdést, mert annyival több a lehetőség, h. valakitől egy számodra kielégitő választ kapsz. Tudod ez is olyan, h. kinek ez kinek az jön be, de ahogyan egy előttem szóló is írta, ha nem figyelsz arra, h. mit eszel iszol, addig csak a tüneteket oldod meg nem pedig az okot. Nem vagyok én sem szakértő, csak már ezzel azzal megjártam. Pl. tudnám javasolni, h. tartózkodj a rántásos ételektől (levesek, főzelékek), de ezen kívül vannak olyan praktikák amik azonnal hatnak, így pl. a háztartási keksz, az mindíg felszívja a savat azonnal.

A citromról még nem hallottam, h. semlegesítené a savat, de elmondom neked, h. az almáról sem hallottam és egy szorúlt helyzetben amikor nem volt semmi a közelben és savam volt, amit elpanaszoltam a munkatársamnak, kaptam egy almát és mondta, h. egyem meg, mert ez jót tesz. Én is arra gondoltam, h. "na de hát ez is savas" és szinte azonnal, perceken belül elmulasztotta a savat, tartósan!!! azóta megtudtam, h. nem mindegyik alma mulasztja, de a jonatán és az idared tuti, de ha úgy adódik tapasztalgatni kell, lehet, h. más alma fajta is segít. Üdv!

2013. aug. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 cseri65 válasza:
van aki a szódabikarbónára esküszik .én nem tudom nincs ilyen problémám . fiatalabb koromban bedugtam az ujjam a torkomba és kijött a gyomorsav . egy ideig békén hagyott
2013. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2013. aug. 21. 14:06
 10/15 anonim ***** válasza:

Most olvastam, hogy a citrom savanyú íze ellenére lugosító! És több cikk is foglalkozott már azzal, hogy lugosítani kell a szervezetet. Vagyis, ha jólesik, igyál citromos vizet.

Én magam nem pártolom a szódabikarbónát, mert a gyomorégésemen nagyon hamar enyhített, de nem gyógyított. Ha mostanában problémám van, Dr.Stomit oldok fel (mindössze fél tablettát, ez nem olcsó!), és szerencsére nins rá sokszor szükség.

2013. aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!