Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Itt egy cikk táplálkozás...

Itt egy cikk táplálkozás harcművesnek, kíváncsi vagyok, mi a véleménye?

Figyelt kérdés
[link]

2013. okt. 29. 12:58
 1/3 anonim válasza:

ez nem harcműveseknek van hanem divatembereknek.


a paleo étrend szénhidrátszegény, a világ midnen táján gabona/tészta alapú a harcművész étrendje + sok fehérje + egyéb. zöldségekből, gyümölcsből meg zsíros húsokból nem lehet olyan hatékonyan izmot építeni.


tudományos étrendkutatók többsége egyetért abban hogy a gabonafélék/tészták kb a napi táplálkozásunk legalább 1/4ét kell hogy kitegyék(ugyanannyi mint zöldség).

[link]


alapvető testépítő ebéd a rizs+csirkemell, mellé ajánlok még napi jellegűen pl reggelre tejben áztatott zabot, de egy harcművész legalább napi 7x eszik, és 3x edz+alszik (intenzív edzés esetén pl muay thai, nem a varázsolós harcművészetek).


de jobban jársz ha te magad kérdezel meg sportolókat és kísérletezel, csak én sok emberrel tláalkoztam aki paleo diéta után szédült meg gyenge volt, nem beszélve a betesgésekről, mit okozott. hasonlónak tartom a vega étrendet, szerintem ezt a 2t kerüld el ha egészséges akarsz maradni.

sok legenda kering vega meg paleo sportolókról is, de eddig még eggyel se tlaálkoztam aki hiteles lenne vagy ne műbogyóktól lenne sikeres. inkább válaszd a természetes, könnyen és olcsón kivitelezhető jól bevált módszereket, mint a divatos dolgokat.

de az az igazság, hogy megterhelt fizikai szellemi élet (városi sportember) mellett szükség van vitaminszedésre, mert nem eszel meg napi több kiló barackot hogy fedezd a cvitaminszükségleted. a mai ételek már nem sok tápanyagot tartalmaznak. főképp a kimerült és szennyezett környezet miatt.

2013. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt a válasz:

[link]

2013. okt. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

ez a videó szerintem csak arra világít rá hogy szendi elfogult.


olyanokat mondani hogy az életkörülményeink nem olyan fontosak mint a táplálkozásunk.

meg eleve hogy a tej egy rossz dolog... ennek valami divatja lett pár éve amikor kitalálta valaki hogy az ember en memészti jól a tejet.

azóta meg "tudományos vizsgálatok" támasztották alá, hogy pl a tejben található fehérje a legmagasabb biológiai értékű fehérje. nem a hús. ezért is esznek testépítők tejsavófehérjéből készült porokat.

a gabona szintén javított az életkörülményeken, gyakorlatilag civilizációkat emelt fel, és sportolók mindennapi energiaforrása.


az emberek azért betegednek meg hamarabb és többször modern betegségekben, mert lusták mozogni, összevissza zabálnak és stresszes az életük. nem azért emrt tejet isznak meg péksüteményt esznek.


ilyen tudományoskodó magyarázatokat hallganti egy olyan embertől aki feltehetően semmitsem mozog (még csak nem is dietetikus), értelmetlen. paleozni lehet elhízott fogyn iakaró unott idősödőként, meg amatőr sportolóként, de amikor teljesítményről és egészségről van szó, tisztán láthatók a különbségek:


“I don’t have much of a diet. I eat a lot of peanut butter and drink a lot of whole milk. And protein shakes are my thing. At night, I eat whatever I want, but through the day, I don’t really eat that much. When I train guys, I tell them to eat clean meat and vegetables, and all that stuff. But when it comes to me, I don’t really listen to myself.”

- Rich Froning Jr. 3xos crossfit világbajnok.

míg a crossfitesek többsége követni próbálja a paleo divatot, ő legyőzi őket. ennyi a különbség.


---

ha érdekel, hogy én miylen étrendet ajánlok, vagy hogy miért nem jó a paleo és miért jobb a teljes étkezés, elmagyarázom.

2013. nov. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!