Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miben van ólom? Lehet valamive...

Miben van ólom? Lehet valamivel az ólomszintet növelni? Akár étel, akár étrend kiegészitő?

Figyelt kérdés
szokták ezt egyáltalán növelni? adhd-nál olvastam azt, hogy ólomhiány is okozhatja.

2013. okt. 26. 23:44
 1/7 A kérdező kommentje:
ja bocsi, ezt benéztem, vagyis elfelejtettem (ADHD :D ) szóval az ólomszint pont hogy magas. szóval akkor azt hogy lehet csökkenteni?
2013. okt. 26. 23:46
 2/7 acelsziv ***** válasza:
47%
Te normális vagy? Az ólom egy súlyos mérgezést okozó fém, aminek semmi keresnivalója nincs a testedben. Igen Az ADHD -t vitamin - ásványianyag -és nyomelemhiány okozza az esetek többségében. De az ólomnak ehhez semmi köze.
2013. okt. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Majd halálra röhögtem magam. :)
2013. okt. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Kezelés és megelőzés

A kezelés a további ólomhatás megelőzéséből illetve a szervezetben felhalmozódott ólom eltávolításából áll. Az orvos az ólmot megkötő gyógyszer adásával (kelátion-kezeléssel) távolítja el a fémet a szervezetből, ami lehetővé teszi, hogy az a vizeletbe jusson. Minden, ólmot eltávolító gyógyszer lassan hat, és súlyos mellékhatásokat válthat ki.

Enyhe mérgezéskor szukcimert adnak szájon át. Súlyosabb mérgezést kórházban kezelnek kelátképző gyógyszerekkel: ilyen a dimerkaptol, a szukcimer, a penicillamin vagy a kálcium-nátrium-EDTA. Mivel a kelátképző ionok hasznos ásványi anyagokat, például cinket, rezet és vasat is eltávolítanak a szervezetből, az illető ezen anyagokat pótlás formájában kapja meg.


forrás [link]


Akár te is rákereshettél volna :))

2013. okt. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Napsugar11 ***** válasza:
52%
2 féle kíméletes nehézfém kivezetési módszert ismerek, ahol a szervezet megterhelése nélkül "becsomagolva" jutnak ki a méreganyagok. A többit privátban, ha komolyan érdekel.
2013. okt. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem kétségbeejtően alacsony az arzénszintem. Mit tegyek :-))
2013. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lődd fejbe magad, abban sok az ólom :) .
2015. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!