Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan pótoljam a vitaminokat,...

Hogyan pótoljam a vitaminokat, ásványi anyagokat?

Figyelt kérdés

Borzasztóan összevissza tudok enni, van hogy 2 szendvicset, 3 tábla csokival meg eszek egy nap másnap meg semmi, vagy épp amikor, és ami eszembe jut.. semmi "rendszer" nincs az étkezéseimben, és azok között. Ebből kifolyólag gondolom, hogy kálcium, magnézium, illetve vas hiányom meg egy csomó más is kialakulhatott, és nem az összevissza evés miatt, hanem mert van, hogy napokig nem eszek, ha épp nincs étvágyam, ha eszek se túl egészséges dolgokat.

A körmömön fehér foltok jelentek meg, a hajam is eléggé hullik.. ezért is gondoltam rá, csak nem tudom melyik vitamin, vagy ásványi anyag hiánya okozza ezeket?

Így elkezdtem szedni magnézium-granulátumot, és kálcium pezsgőtablettát, hogy picit pótoljam a dolgokat.. és azóta kicsit javult a helyzet, a körmömről eltűntek a foltok pár hét után, de a hajam rettenetesen hullik.. az vashiányra utal? Mit tehetek? Létezik vashiányra tabletta vagy ilyesmi?


2013. okt. 31. 11:21
 1/5 anonim válasza:

Szerintem rendszeressé kellene tenni a táplálkozásod. Mindenre vanank vitaminbogyók, de jobb ha igazi gyümölcsöket zöldséget is eszel minden nap, pont mondtáka rádióba hogy 60dekát naponta kell.

vegyél olyat amiben midnen vitamin és nyomelem benne van!

2013. okt. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Például?
2013. okt. 31. 11:30
 3/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nehéz lenne megmondani, hogy melyik a jobb. Valószínűleg egyik sem.

A következőt egy gasztroenterológus mondta nekem: Bármely nagy cég logoját látom is a vitaminon, valószínű, hogy Kínában készül, vagy az alapanyagok onnan származnak, az EU-ban csak keverik. Az, hogy van rajta OETI szám, az nem azt jelenti, hogy bárki megnézte, mi van benne, hanem azt, hogy regisztrált. Egy olyan céget tud, aminek valamennyire a mélyére néztek, ez bedig a Béres. A Béres multivitaminja az Aktivál.

Nem mondom, hogy másnak nincs jó multivitaminja, vagy jobb egyik, mint a másik, de a Béres cuccai tudtommal valamennyire ellenőrzöttebbek, mint az összes többi.

2013. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

tudnék mondani tippeket, de semmi értelme, nem is mondok mert még csak többet ártasz vele, mint használsz.


én pl komplett multivitamin+nyomelem csomagokat is próbáltam, de ha tudod hogy mire van szükséged akkor külön vásárlod meg őket.


onnantól hogy az étkezésed nem tudod rendbetenni, feltételezem nem is sportolsz, fogalmad sincs a táplálkozásról, vitaminokról, nem fogod tudni értelmezni a dolgokat, lehet nem is fog érdekelni, úgy meg semmi értelme.


annyit tudok mondani hogy a populárisabb multivitaminokról úgy tudom hogy nem érdemes őket szedni egyéb adalékok miatt. amit meg ajánlani tudnék mert természetes, az nem multivitamin. illetve tudnék sportolóknak való multi összeállítást ajánlani, de aki sportol az feltehetően tudja hogy kell enni és mire valók a vitmainok.


"Egy olyan céget tud, aminek valamennyire a mélyére néztek, ez bedig a Béres. A Béres multivitaminja az Aktivál. "


nem akartam neveket mondani de pont a béres multi családja az, amiről sportoló ismerőseim próbáltak távoltartani. okkal. tele van színezékekkel, ízcsinálókkal, "magyar cég" de kínai minőség. ellenben tudok olyan kínai gyökerű magyar céget ami jobb minőséget gyárt. ráaádsul a béres árértékaránya rossz is. értelemszerűen a közepesen drága de tartalmasabb testéptő családok amiket érdemes vásárolni, de semmi értelme, sőt vesézlys ilyet szednie egy "zavarodott tininek" - már bocsánat a kifejezésért.


kérdező:

először az étvágyat és az étkezést kell rendbetenni, nincs mese. ha érdekel, mit kell tenned elmagyarázom, ha nem, midnegy mit csinálsz.

2013. nov. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

inkább ide válaszolok.


az étkezésednek először is rendszeresnek kell lennie. kisebb időközönként kisebb adagoknak de annak mindig. ha ezt nem tartod be, akkor csak többet ártasz a vitaminokkal, mint használnál.

tegnap pont erről volt szó a rádióban, pl a cvitaminszedés hosszútávon vesekőhöz vezethet.


napi 5 étkezés az ideális, reggel lehet sokat, vacsorára csak épp annyit, hogy elég legyen reggelre, kb lefekvés előtt 2 órával. én például reggel hosszú felszívódású szénhidrátot (főképp magvak gabonák) szoktam enni, ez biztosítja az energiát. vacsorára meg könnyebbet, pl zöldséggyümölcs.


persze ehhez tudni kell hogy milyen egy hétköznapod, mikor tudsz enni, mikor kelsz és fekszel, milyen anyagi helyzeted van.

2013. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!