Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok immunis a hízásra?

Miért vagyok immunis a hízásra?

Figyelt kérdés

23 éves fiúként csak 51-52 kiló vagyok kb. 6 éve (természetesen korábban még ennyi sem voltam). Rendszeresen megyek kondizni (hetente 2 alkalommal) hiszen önmagában a napi ötszöri kalóriadús étkezésem nem érne semmit. Ráadásul Nutridrink italt is rendszeresen fogyasztok, amit valójában az anorexiásoknak és súlyos emésztési zavarokkal küzdő embereknek kellene inni. De így sem vagyok képes hízni 1 kg-t sem! Nagyon sok kivizsgáláson voltam már, de nem találtak semmilyen problémát. Lehetséges, hogy női géneket örököltem, hiszen a magasságom is csak 171 cm? :-/

Vagy tudtok még egyéb tanácsot adni ezzel a problémával kapcsolatban? Nagyon szar érzés, mert sokan ilyen vasalthajú divatb**inak néznek, pedig amennyire lehet férfiasan öltözködök, és borostát is növesztettem.



2013. nov. 1. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A Nutridrinket nem azért isszák,hogy hízzanak tőle,hanem azért,hogy a szükséges tápanyagokat bevigyék a szervezetbe,amit normál táplálkozás hiányában nem tudnak. Neked ez felesleges pénzkidobás,ettől nem fogsz hízni. Egészséges vagy és csak alkatilag ilyen,akkor nem fogsz hízni bármit teszel is. Az izmaidat lehet fejleszteni,úgyhogy folytasd a sportot.
2013. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze a kondizást folytatni fogom, csak sajnos 3 éve nem látom az eredményét, de feszültséglevezetésnek legalább jó. :D
2013. nov. 1. 18:20
 3/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

"nutridrinktől nem fogsz hízni"? Kedves előttem szóló. Ne haragudj, de ellent kell mondjak.

1 dl belőle 300 Kcal, nagyrészt CH-ból. Ráadásul tövig van bontva minden komponense, ezért már szinte emészteni sem kell, csak fel kell szívni. Ha ettől nem fog hízni, akkor semmitől.

Nem ez a lényeg.

Ch és zsír esetében nem a "mit", hanem a "mennyit" hízlal. Fehérjétől meg ugye alapvetően nem hízunk. Abból építkezünk, ha inger éri az izmot. Persze energiát is tud nyerni belőle a szervezet, azt CH-ból meg zsírból nem kapja meg.

Gyors anyagcsere ide vagy oda, olyan nincs, hogy valaki szervileg OK, de nem tud hízni. Akkor többet kell enni. Ha nem bírsz többet enni (ami nem akkor van, ha már nem vagy éhes, hanem akkor, ha már úgy érzed, hogy visszafordul az étel), akkor kisebb térfogattal kell bevinni ugyanazt a kalóriát. A magyar konyha specialitásaival (vagy éppen nutridrinkkel) ezt igazán nem nehéz elérni. Úgyhogy hajrá! Vannak, akiknek a hízásért meg kelle szenvedni. Örülj, hogy ilyen vagy. Sokan irigyelnek érte.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__4972695..


Ui: Nutrdrink EÜ-s támogatással utoljára 72 Ft/200ml volt. De kamuzz valamit a gasztroenterológusnak, mert különben valszeg nem fogja felírni. Ha azonban nem muszály, ne igyál ilyen műszarokat.

2013. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
esetleg nézz utána "candida kérdőív". merhogy candidiázis okozhat ilyet. és a dokik nemmondják meg ha ilyened van. nézd meg egy próbát megér.
2013. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Könyörgöm,aki rendesen táplálkozik minek inna Nutridrinket. Normális étkezéssel be lehet vinni naponta a megfelelő mennyiségű kalóriát,sőt jóval többet. És mint látod a kérdező issza rendszeresen a Nutridrinket,mégsem hízik. Ezt nem erre találták ki,még ha egy dobozban 600 kalória is van.

Nála egészen más a probléma. Talán nincs is gond,mert alkatilag ilyen.

2013. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!