Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amit ma ettem az mennyire...

Amit ma ettem az mennyire egészséges? Mennyire fedezi a napi szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat?

Figyelt kérdés

Reggelire:

1 főtt tojás vajas kenyérrel


Ebéd:

krumplipüré, rántott hús (csirkemellből), rántott máj


Délután:

süti (kakaós lap + krém)


Vacsora:

krumplipüré, rántott máj


Tudom, hogy a zöldség és gyümölcs hiányzik az étrendemből, de ezeket igyekszem pótolni vitamin formájában. Ezeken kívül, amit ettem mennyire nevezhető megfelelőnek?



2013. nov. 1. 19:39
1 2
 11/13 anonim válasza:

Lehet, hogy a vitaminok segítenek, de a zöldség/gyümölcsökben pótolhatatlan dolgok is vannak,plusz rostot tartalmaznak ami még egészségesebb.

A nagyon sok zsírtartalmú krémes sütik elég rosszak, de ha szereted a csokit és egészségeset szeretnél enni, akkor egyél 70%-os csokit, finom:)

2013. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Jó tanács: A margarint felejtsd el! :)
2013. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ez így rossz.


Rengeteget változtatna a minőségen, ha:

1. Rántás helyett sütőben sütést választanál (vagy ha már serpenyőben sütöd, akkor panír nélkül), vagy főtt májat ennél.

2. Sima főtt krumplit ennél, püré helyett (amiben ugye tej meg margarin IS van).

3. Ha ilyen nehéz kaják mellé (rántott cucc + krumpli) pakolnál egy kis főtt/párolt zöldséget vagy savanyúságot. És a zöldség ne hüvelyes legyen. Főtt répa, cékla, párolt káposzta pl.


Nem a sok szénhidrát a baj, hanem hogy nem minőségi (a süti nagyon nem az) és hogy rengeteg zsírt ettél mellé (a panír jól megszívja magát) és az se épp a legjobb minőségű.

2013. dec. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!