Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha én fogyókúrázom, és vacsira...

Ha én fogyókúrázom, és vacsira ettem egy fél adag, kínai étteremből beszerzett tojásos rizst, az nagyon ciki?

Figyelt kérdés
Elrontottam a mai napot? Nem jutott más eszembe...

2013. nov. 5. 16:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Ma már ettem 3 szem abonettet, 1 almát, egy barnakenyeres, nem túl nagy szendvicset(soványsoka, paradicsom), 1 paprikát.
2013. nov. 5. 16:26
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt: nincs elrontott nap.


Másrészt: nem nagyon ciki, amíg nem válik rendszeressé.


Harmadrészt: nem tudom a diétád részleteit (hogy 1 napra mennyit eszel összesen) de NAGYON kevésnek tűnik a bevitt kalória. Ennyire radikálisan nem szabad diétázni, mert ezzel azt éred el, hogy az anyagcseréd túlságosan lelassul, a fogyásod leáll, és később, amikor visszatérsz nagyobb adag kajádra, akkor duplán szeded vissza. A hiánybetegségekről még nem is beszéltünk. A szervezet számára egy adott napra szükséges kalóriamennyiséget a fogyókúra során biztosítani KELL! Ez egy nő számára minimum 1300 kalória körül van, de ki tudod számolni, hogy a tiéd pontosan mennyi, alapanyagcsere-kalkulátor kell hozzá (keress rá).

2013. nov. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ha ilyen keveset ettél egész nap, akkor akárminek is nehéz lett volna ellenállni, nem hogy egy kínai kajának. Ami egyébként alapból tele van ízfokozóval (natrium glutamát), hogy nehogy keveset együnk belőle és nehogy akármi másnak még a gondolata is felmerüljön...

Egyébként, ha magadnak csináltad volna meg... nem is lenne rossz kaja. :)

2013. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

15 éves lány vagyok. 1200 kalória sztem megvan naponta. :) köszönöm a válaszokat. durván kell fogyóznom, mert ha csak tinglitangli a diétám, akkor nem tudom betartani a magamnak állított szabályokat.

171 cm, 70 kg. ma még szerintem fogok enni egy-két falatot.

mozgok is.

2013. nov. 5. 18:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Neked bőven nem elég az 1200 kalória naponta. Amit leírtál, az pedig töredéke sem volt az 1200-nak sem (kb 400). 1500 kilokalória körül van az alapanyagcseréd (itt nézd meg: [link]

Tehát ahhoz, hogy egyáltalán a tested működését fenn lehessen tartani, legalább ennyit kell enned.


Minden más diéta csak rosszul sülhet el. Elhiszem, hogy nagyon vonzó ez, hogy madárfalatokat eszem és gyorsan fogyok, de ezt nem fogod örökké így tartani, és akkor duplán hízod vissza, amit most leadtál. Mivel a szervezet ilyenor ráadásul fehérjét bont, azaz izmokat, a fogyás ellenére a testzsírszázalékod is rossz irányba fog eltolódni.

A jó diéta fenntartható. Ezzel csak ártasz magadnak, és az önbizalmadnak is rettenetesen csúnyán rosszat fog tenni a visszahízás a radikális diéta vége után.

2013. nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Annyit tudok mondani, hogy elegem van abból, hogy mindenki mást mond. Hogy mindenki mást szid, mindenki mást ajánl.


Egy dagadt 15 éves csaj vagyok és a kajálásomra ügyelek, pár héten át, banyek! :) Miért riogattok??

2013. nov. 5. 18:25
 7/9 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a válaszokat. Akkor ennek jegyében merek egy kicsit többet enni.
2013. nov. 5. 18:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok az alapanyagcserés válaszoló. Tapasztalatból beszéltem (sikeres 15 kg-os, azóta is teljes egészében fenntartott fogyás szintén kamaszkorban), de ha biztosat akarsz tudni, kérdezz meg orvost vagy dietetikust. Semmilyen álomdiétában nem kell hinni, pontosan azt kell csinálni, amit te csinálsz: kalóriát számolni. Csak nem ennyire radikálisan.

Ha egy kicsit többet eszel, az már elég. Hajrá!

2013. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ja, 1500 alatt elvből nem szabad enni. Megfelel, hogy ennyien egyetértünk? :)


Hajrá, ne add fel.

2013. nov. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!