Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánusok, akik a kettős...

Grielean kérdése:

Vegetáriánusok, akik a kettős mércével próbáltok érvelni a húsfogyasztás ellen, belegondoltatok már abba, hogy a növények és gombák is élőlények?

Figyelt kérdés

A kérdésem természetesen elsősorban azoknak a vegáknak szól, akik rendszeresen győzködni próbálnak másokat arról, hogy csak ők táplálkoznak helyesen. De ettől függetlenül bárki véleményét szívesen olvasom, aki normális módon hozzá tud szólni a témához!

És leszögezném, nem célom senkit sem provokálni, csak kíváncsi vagyok, valóban ilyen kettős mércével gondolkodtok (vagyis az alapján osztályozzátok az élőlényeket, hogy van-e központi idegrendszerük vagy nincs), vagy ebbe bele se gondoltatok korábban, esetleg valami más okból kifolyólag?



2013. nov. 5. 18:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

:D

Én nagy húsos vagyok, de a témán már szakadok :) Jolly meg jókat ír!!! :))

2013. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hát, fel volt dobva a magas labda...


De azért kösz...

2013. nov. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Az ilyen "mert a növények is éreznek" érvelés az szerintem az állatok szenvedéséből űz gúnyt, én a kettőt tényleg nem állítanám párhuzamba."

Persze, tudom én, hogy hülye és elcsépelt párhuzamba állítás, de úgy gondoltam, ezzel tudok a leginkább rávilágítani az általam tévesnek tartott ideológiákra. Mert ezen volt a lényeg, hogy véleményem szerint ezek az érvek nem jók, de kíváncsi vagyok, mások hogy gondolkodnak erről.

Egyébként teljes mértékben egyetértek az általad leírtakkal! És köszönöm a választ :)


"De hidd el, neked is biztos van mondjuk kajálással kapcsolatos tévképzeted."

Elhiszem én, biztos van, valószínűleg nem is egy hibát lehetne találni, ha alaposan megvizsgálná valami szakértő az étrendemet. Csakhogy én nem ideologizálom meg ezt, és legfőképp nem próbálok másokat rábeszélni!


Zolly the Jolly, nagyon vicces vagy, de látom, a poénkodás mellett a kérdés lényegét már neked sem sikerült megértened...

2013. nov. 9. 21:37
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaa, hogy a másokat rábeszéléssel van a gond. Óó..


Szerintem a vegánság eszméje szép és felemelő, kár hogy valójában nem az egyén egészségéről és erejéről szól elsődlegesen. De az eszme szép.


Azt hogy ki mit akar lenyomni a többiek torkán, pusztán személyiségek kérdése. Vannak erős személyiségek, befogadó, manipulálható személyiségek, semlegesek.. én elég domináns és ráerőszakolós tudok lenni. Valakit ez idegesít, én meg azt akarom hogy ő se legyen rákos meg elhízott. Tök mindegy, mert akinek szúrom a szemét azt elkönyvelem úgy, hogy jelentéktelen és úgyis le tudom ütni (és amúgy ez igaz), de önmagával tisztában lévő embert meg nem zavarja az, hogy valamit rá akarnak erőltetni, szavakkal. Engem sem zavar, hogy gyógyszereket akarnak eladni, én nem veszek, nyilván..


Nem zavarnak a vegák, én nem leszek az, jelenleg csak azért mert érveket sorolnak fel mellette. Egyszerűen jelenleg szóba sem kerülhet, de nem zavar ha meg akarnak győzni. Én úgyis stabilan állok.. Mint táplálkozásmód egészségügyi vonatkozásaiban időnként szívesen beszélek róla, vitatkozhatok velük.. ha kedvem tartja.

Nyilván a jehova tanúi sem idegesítenek különösebben.. ha egyszer nem érdekelnek a nézeteik.


Erőt és magabiztosságot kívánok, és akkor nem fog zavarni hogy valamit rád akarnak erőltetni.


Engem az kezd el zavarni, amikor olyan dolgot erőltetnek rám, amivel muszáj foglalkoznom: normális áron már csak sz.ar minőségű tápos húst tudok venni. Ez már zavar.

Az ivóvizem milyen minőségű, zavar.

A levegőm milyen minőségű.

Kamerák az utcán.

Adatok raktározása, telefonbeszélgetések, levelek.. ZAVAR mert nem tehetek ellene, ha tetszik ha nem akkor is csinálják.

A vegák bármit csinálnak, attól függetleníthetem magam. Te is ! :)

2013. nov. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

<< Zolly the Jolly, nagyon vicces vagy, de látom, a poénkodás mellett a kérdés lényegét már neked sem sikerült megértened... >>


Biztos, hogy jól átgondoltad te ezt? :D

2013. nov. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
76%

<< belegondoltatok már abba, hogy a növények és gombák is élőlények? >>


Belegondoltam. Alaposan. Szvsz a növényeknek nincs központi idegrendszerük, nem képesek magas szintű érzelmekre, nem képesek félni a haláltól, meggyászolni a szeretteiket, stb. Mondom szvsz., a tudomány mai állása szerint.

És mint mondtam, VALAMIT természetesen enni kell, számomra inkább az a kérdés, hogy mekkora szenvedés/ártás okozása az elkerülhető.


Jártam már szüreten is, és vágóhídon is. Ami az utóbbiban zajlik, azt nem óhajtom támogatni. A növények fogyasztása valóban ELKERÜLHETETLEN, -- a húsfogyasztás nem szükséges, lehet nélküle egészségesen élni, tehát SZÜKSÉGTELEN szenvedést okoz. Ha olvastad amit korábban írtam, és nem csak a poén részét. (Bár annak is világos az üzenete, szerintem.)

2013. nov. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!