Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valamit tenni az ellen,...

Lehet valamit tenni az ellen, hogy ne legyen hasmenésem a tejtől?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a tejet, de kb. egy éve tapasztalom, hogy görcsölök és megy tőle a hasam. A rostos üdítővel is így vagyok. Pedig régen semmi bajom nem volt, még ha extrém dolgokat is csináltam, pl. bableves után tejet ittam.

18/L


2013. okt. 30. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezzel en ugyanigy vok. Az a baj h mar mindent tele raknak e betus sz@rsagokkal, es amit tej neven arulnak az valoszinu tehenet se latott meg eleteben.

Par honapig amig tudtam szerezni egyik ismerosomtol kecsketejet, azt ittam helyette, kajat is abbol keszitettem. Attol nem volt semmi bajom, mert az tenyleg tej volt:)

2013. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tesznek a bolti tejbe semmit,csupán hőkezelik...


Kérdező: lehet laktózérzékeny vagy tejfehérje allergiás vagy.Menj dokihoz.

2013. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Látogasd meg a Gasztroenterológust minél hamarabb!
2013. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért a felnőtkorban tipikusan jelentkező laktázenzim csökkenést ami laktózintoleranciához vezet a "mindenféle E betűs" dolgokra fogni... tejből is sokféle van, minél kevésbé zsíros, annál nagyobb a (relatív) laktóz tartalma.
2013. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem. A tőgyet egyébként meg szoktad mosni fejés előtt?
2013. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az intolerancia vagy allergia bármikor kialakulhat. Valószinüleg ez van nálad ebben az esetben nincs más mod minthogy kerüld ezeket a termékeket. Növényi alapú tejeket próbáld ki. (mandula, zab, szója, kóklusz). Legjobb ha felkeresel egy gasztornterológust aki kivizsgál, de készülj fel hoyg el fog tiltani róluk valószinüleg:(
2013. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az előttem szólónak igaza van, de a rostos üdítő nem passzol a képbe. A két intoleranciát valószínű két külön probléma okozza. Próbáld ki magad laktózmentes tejjel. Ha attól nem megy a hasad, egy lépésel közelebb jársz a megoldáshoz. De attól még szerintem is gasztroenterológia.

Ha ne adj' Isten kiderülne, hogy laktózérzékeny vagy, ihatsz laktózmentes tejet (ami igazából nem laktózmentes, hanem laktáz enzimmel dúsított), vagy szedhetsz laktáz enzimet, amikor tejet iszol, de az kicsit olyan, mint b***ni a szüzességért. Akkor inkább hagyd a tejet és próbáld a fermentált tejtermékeket. Jó esetben azokkal nem lesz bajod.

Tarts egy méregtelenítő kúrát, zárj ki az étrendedből minél több mesterséges anyagot tartalmazó vagy túlságosan feldolgozott terméket, hagyj a testednek kicsit magához térni és pár hét múlva próbálj rá újból a tejre. Lehet, minden megoldódik magától. De attól még gasztroenterológia.


A rostok legföljebb puffasztanak, vagy gázosítanak, a hasad nem kéne, hogy menjen tőlük. Amúgy sincs ezekben a "műlevekben" túl sok, ezért nem hiszem, hog a rost lenne a probléma.


Írd majd meg, hogy mi derült ki, had okuljunk.


Én annó kakaót ittam a paradicsomos májkrémes kenyér mellé. A bableves utáni tej sem sokkal extrémebb :)

2013. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
Amíg írtam, ketten is kommenteztek. Azt akartam írni, hogy a #4-es hozzászólónak igaza van.
2013. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!