Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek anorexias? / bulimias/...

Lehetek anorexias? / bulimias/eveszavaros?

Figyelt kérdés
Az utobbi 1 evben 48 kilorol 60-ra hiztam, ami annyira nem tünik fel rajtam, kicsit husosabb lettem, de azt gondoltam h nem latszik. Nemreg egy ismerösöm aki 1,5 eve nem latott meglatogatott es közölte velem h a duplajara nöttem egykori magamnak. Teny, a rövidnadragjaimba nem ferek bele es nagy a hasam, combjaim. Elkezdtm futni edzöteremben es hullahoppozni, figyelni arra h mit eszek h lefogyjak, de nem akar megindulni a fogyas. 2-3 kilo ment eddig le es szörnyen erzem magam. 1 hete mar minden etkezes utan kihanyom a kajat es ha ranezek vmire csak azt latom h mennyi kaloria van benne. Probalok nem enni, de egesz nap dolgozom es nem birom megallni h ne egyek valamit. Segitsetek, hogyan tudnek lefogyni mert nagyon el vagyok keseredve. 26/L
2013. nov. 9. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, te egyszerűen tájékozatlan vagy, és eszméletlen bután akarsz fogyni!

Nem tudom, mióta vagy itt, de kb. minden második fogyókúrás kérdésnél a szájába kell rágni a kérdezőnek, hogy mi a helyes fogyó titka. Fussunk neki mégegyszer...

Először is: nem tudom, mennyi idő alatt fogytad le azt a 2-3 kilót, de olyan 4-5 hét alatt lenne ideális. Ugyanis ha tartósan akarsz fogyni, akkor heti fél-1 kiló az ideális. Gondolj bele, ha az a 12 kiló egy év alatt jött fel, akkor lemenni se fog egy hónap alatt.

A nemevésről. Ha nem eszel, azzal nem fogysz. Miért nem? Mert a szervezeted nem kapja meg a kellő tápanyagot, erre pedig úgy reagál, hogy raktározni kezd. Hová? Zsírpárnácskákba...

Ha fogyni akarsz, elsősorban életmódot kell váltanod. Nem diétázni meg koplalni kell, hanem egészségesen étkezni és sportolni. Mit jelent ez? Sok zöldség, édesség helyett gyümölcs, teljes kiőrlésű kenyér lehetőleg csak reggel, fehér húsok, hal, tejtermékek, tojás... Nagy vonalakban ennyi, de nézz utána aprólékosan, nem fogok itt neked szakképzést tartani.

A sportot gondolom szintén nem kell magyarázni, a futás jó, a hullahopp viszont szerintem nem sokat ér, na de ez privát vélemény.

Végül, de nem utolsó sorban: hány centi vagy ahhoz a 60 kilóhoz? Mert ha nekem azt mered mondani, hogy 170, akkor kapás lesz... Az a 60 kiló kb akkor lenne sok, ha 150-160 centi körül lennél. De nem hinném, hogy olyan drasztikus fogyókúrára lenne szükséged...

2013. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
158 cm vagyok.
2013. nov. 9. 14:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Én most úgy fogyok hogy csak húst, zöldséget, és gyümölcsöt eszem. Elég gyorsan megy. Mellette könnyű fizikai munkát végzek. Nem éhezem, mindig jóllakom. De engem is érdekelne milyen magas vagy, mert a párom is 60 kiló, és elég vékony.
2013. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
158 cm-hez vagyok most 58 kilo. a cel az 50 kilo lenne
2013. nov. 9. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz a magassághoz viszont tényleg sok. Egyébként még a kalória számolásról annyit, hogy salátából meg gyümölcsből kb végtelen mennyiséget ehetsz, nem kell koplalni.. Halat is ehetsz nyugodtan, én sushit szoktam tolni még. Heti 1-2 kiló megy le rólam most így.
2013. nov. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
zabkasa, gyümölcs es naponta egyszer meleg etel kombinacio meg belefer? es este 18:00 utan semmi
2013. nov. 9. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Belefér. De a lényeg, hogy ne akarjál gyorsan fogyni, hanem szép fokozatosan. Egyél minden nap bőségesen, és a telítettség érzés ne zavarjon, hiszen ha megeszel 4 almát, és televagy, az nem ugyanaz, mint ha 4 szelet kenyeret ettél volna meg. És emellett sportolj rendszeresen. Ne hánytasd magad meg ilyenek, mert az nem használ, ahogy az első is leírta.


Egyébként nekem a napi menüm:

Reggelire gyümölcs: alma, narancs, ananász, szőlő ilyesmiket szoktam tolni.

Ebédre: Sülthús, sülthal, pörköltek (amik nem kifejezetten fogyósak) pl gombás tejfölös csirkemell, és vacsira pedig valamilyen sülthúst szoktam enni esetleg pirított zöldséggel, vagy magában.


Ennyi. Ezen a héten majdnem két kilót fogytam. A lényeg hogy mindig egyél bőségesen, és akkor nem fogsz elcsábulni egészségtelen ételek iránt.

2013. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te agyilag vagy beteg, nem evészavaros.

Nagy különbség! Inkább kamurexiás vagy. Az anorexia pszichés betegség. Sokkal több van e mögött mint amit hisznek/hiszel. Szóval kamurexia:" jaj gyorsan nem eszek semmit, ez a legjobb fogyókúra, ez olyan menő, mindenki ezt csinálja" Kb ez vagy. Nem szeretnélek megbántani, de elvagy tévedve. Ha le akarsz fogyni, letudsz normálisan. Így nem fogsz. Egyél egészségesen, sportolj MINDENNAP! Sok sikert. És ne hidd hogy egyből le fogsz fogyni! Szerintem a gyors fogyás a legrosszabb. Mert vissza hízod, és csúnya lesz a bőröd.


lassan 2éve anorexiás lány.

2014. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!