Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogadtassam el az...

Hogyan fogadtassam el az agyammal, ha hízok? (anorexiás lány)

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök anorexiával, és ahogy egy kicsit gyarapodnék, vagy csak pár napig többet eszem, rögtön rosszul vagyok:hányinger, jön a savam, puffadás, stb... Utána pedig egy napig alig eszem, inkább csak gyümölcsöt-zöldséget, és sok mozgás. Szerintem ez tudat alatt lehet, és nem tudom, mit tehetnék ellene, mert tényleg szeretnék hízni, kiáll minden csontom, de az agyam nem engedi!
2013. szept. 12. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

jaj szegénykém, esetleg pszichológushoz nem tudsz elmenni?

ez komoly gond, lehet ha lenne melletted segítő könnyebb lenne.

2013. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Egyél minden nap rendszeresen, "győzd le" a tudatalattid, kerekedj felül magadon, hidd el, sikerülni fog!
2013. szept. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Voltam régebben pszichológusnál, de nem sokat használt.:S

Igen, tudom, de úgy ha többet eszem, rosszul leszek..

2013. szept. 12. 17:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Talán egy másik pszichológus, vagy pszichiáter tud segíteni. Egyébként ha így folytatja a tested, akkor meg fogsz halni.
2013. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Minden csakis agyban dől el...
2013. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Éppen ez az. Volt egy-két hónap, amikor ettem, kicsit híztam, de aztán mindig visszaesem...
2013. szept. 13. 17:59
 7/10 anonim válasza:
Próbáld meg azt, hogy a nap öt-hat szakaszában eszel egészen kis adagokat. Mondjuk reggelire müzlit. Aztán egy almát. Csirkemellet és rizst ebédre. Délután egy szelet csoki. Aztán este, 7 körül valami vacsora, lehetőleg meleg étel, de könnyű, hogy ne terheld le nagyon a folytonos kalóriabeviteltő elszokott gyomrodat. Ne kezdd ijen hirtelen, csak szép lassan, és próbálj meg beszélni magadhoz, mondogatni, hogy "Szükségem van rá." Mert szükséged van rá. Sikerülni fog. Tudom. :)
2013. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szegény :( én ugyan így vagyok, hogy tudom, hogy híznom kéne de ha rá veszem magam, hogy pár napig többet eszem rámtör a bűntudat... és akkor kezdődik előröl az egész. ha végre kicsit sikerül híznom ( sajnos már én is elég sovány vagyok :S )ezt mondogatom magamb: " erre van szükségem , ez kell a gyógyuláshoz! " - ez valamennyire segít :)
2013. szept. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :)
2013. szept. 22. 17:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Még mindig aktuális a kérdésed?

Nekem sikerült teljesen kigyógyulnom az anorexiából, 31 kg voltam, a BMI-m 10.9 volt...szívesen adok tanácsot.

2013. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!