Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fölösleges időhúzásnak érzem...

Fölösleges időhúzásnak érzem az evést, ezért alig eszek. Tudok ezen segíteni valahogy?

Figyelt kérdés
Elég sovány vagyok, egyre csak fogyok még mindig, bár már lassabban. Teljesen ki tudom kapcsolni az érzést, hogy éhes vagyok és enni kell. Mindenféle feladatokat adok magamnak, hogy na még ezt megcsinálom meg azt aztán eszek. De így eltelik egy nap és este jövök rá, hogy pár kekszen és mondjuk egy almán kívül semmit se ettem. Inni iszok eleget, azzal nincs baj, de mostanában dührohamok szoktak rámjönni és akkor szomorúan konstatálom, hogy enni kell. Nem akarok fogyni, nem tartom magam kövérnek, egyszerűen csak időpazarlásnak érzem az evést. Ez valami agybaj vagy csak "kötelezzem" magam enni és ne sírjak?

2013. nov. 13. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így éreztem sokáig, és elment felettem a nap anélkül, hogy ettem volna. Aztán kényszerbetegség alakult ki belőle, mert túlritualizáltam az evést, hasonlóan, ahogy írod: akkor és akkor ehetek, ha ezt meg ezt megcsináltam, stb...De mivel odáig már nem jutottam el, így elment felettem a nap. 31 kg-ra fogytam. Nekem a kórház segített, de egyedül is mehet, mert az, ami a kórházban segített az a kötött napirend volt, formális étkezésekkel.

Pl.: 7:30-kor szigorúan leülni az asztalhoz és enni. 12:00-kor ugyanez. Majd 17:00-kor megint. Nem rohanva, bekapkodva, hanem az asztalnál leülve és csak arra koncentrálva. Azóta is tartom ezt a napirendes módszert az itthoni életemre szabva. A kórházban korán kellett kelni és korán volt vacsora, illetve csak háromszori étkezés.

Nálam most így van a napirendemhez alakítva, 8-kor reggeli, 11-kor tízórai, 13-kor ebéd, 16-kor uzsonna, 19-kor vacsora. Nincs internet, nincs munka, nincs gyerek, kutya, család olyankor...csak a kaja, le kell ülni és abban a 20-30 percben csak azzal foglalkozni. Néha még a mobilomat is kikapcsolom :)

2013. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huhh, köszi a választ. Pár napig elutazott a párom és ezalatt alig ettem, de ma este visszajött és mintha vele együtt kicsit az étvágyam is. Neki vacsorát kell tenni az asztalra, amit együtt eszünk meg, ilyenkor eszek csak rendesen, egyébként szinte semmit. Az egy kicsit elszomorított, hogy a kötött időrendű étkezésen kívül semmi más megoldás nincs erre. Magamban pedig nincs elég erős kényszer, hogy 3 óránként egyek, valaki meg nem állhat mindig mellettem, hogy ellenőrizzen.
2013. nov. 14. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!