Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért esznek az emberek fehér...

Miért esznek az emberek fehér lisztből készült dolgokat? szerintem méreg. Mióta nem eszek ilyet, nem fájnak az ízületeim, több az energiám. Más is így van vele?

Figyelt kérdés

2013. nov. 13. 14:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert jó, és nekem semmi bajom nincs tőle.
2013. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azért mert az olcsó. Nem mindenkinek telik szuperklassz ,szuperdrága, szuperegészséges, szuperfinom kenyérre. Sajnos.
2013. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Neked méreg, másnak nem.
2013. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

Miért lenne a fehér liszt méreg? A teljes kiörlésű lisztben ugyanúgy benne van az, ami a fehér lisztben, csak a TK-ban benne maradnak a fehér lisztből eltávolított, értékesnek vélt összetevők.

Ha a gabona (pl. a glután miatt) méreg és károsítja a bél nyálkahártyáját, ami közvetve majd felszívódási problémákhoz vezet, ami megint közvetve izületi fájdalomhoz és fáradtsághoz vezet, akkor ugyanez a probléma fennáll a TK cuccoknál is, hiszen a káros anyagok (pl glutén) azokban is megvannak.

Ha tutira akarunk menni, és minden mai táplálkozási irányzatnak meg akarunk feleni, akkor sok mindent ki kellene zárnunk, nem csak a fehér lisztet. Nagyjából csak a fehér rizs, a zöldségek, a gyümölcsök, meg a húsok és állati belsőségek maradnának.

Nem próbáltam még csak ezeken élni, lehet, hogy jobban érezném magam.

2013. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 spinning group ***** válasza:
Bizonyára mert éhesek, és szerintük nem méreg. De ha te nem, akkor nem...
2013. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

1. Olcsóbb.

2. A pékárukat, süteményeket is fehér lisztből sütik többnyire.

Pedig a teljes őrlésű liszt nem dobja meg annyira a vércukrot.

2013. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mert olcsó,finom,könnyen beszerezhető,roskadoznak tőle a boltok polcai.Az ízületekről nem tudok nyilatkozni,viszont nekem is több az energiám,jobb az emésztésem mióta nem eszem,csak néha tk fekete kenyeret,tönköly tésztát.Az inzulinszint szempontjából nem mindegy,hogy gyors,vagy lassú ch-t fogyasztunk.Fogytam is.
2013. nov. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

A vércukor profilja más a tk lisztnek és a finomított lisztnek, eü hatása és inzulin profiljuk már nem különböznek ennyire.


Miért eszik? Mert elterjesztették hogy a gabonák élelmiszerek, és mert olcsó - és valóban jól lehet lakni vele, tehát látszólag kaja. Meg ízletes.


Aztán rohangásznak orvoshoz mert betegek és kövérek, de attól hogy az ember kicsit értelmesebb mint a csimpánz, még nem fogja tudatosítani az összefüggést a búzaevés és a betegségei között. Főleg, hogy ügyesen ügyelnek is rá sokan, hogy minél kevésbé realizálják ezt az emberek.

2013. nov. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ma 23:10

Nem a búzaevéstől betegek sokan. Sokkal inkább a renyhe életmódtól, a 99.99 %-os fertőtlenítéstől és a mindenféle szuper plusz vitaminoktól.

2013. nov. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

Hát persze.. ez az Ön elmélete, én nem szólok bele.


Hanem inkább teszek azért, hogy még egy ember meggyógyuljon a krónikus betegségeiből, ez véletlenül (nyilván csak véletlen) azután következik majd be, hogy abbahagyja a búza(glutén) evést. Ha minden embernél ilyen véletlen egybeesés történik, akkor már megéri elhagyni ezt a növényt. Még ha csak következetes véletlenek sora köti is a betegségekhez..

2013. nov. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!