Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akk mi a helyzet a...

Most akk mi a helyzet a nátrium glutamáttal? (E621)

Figyelt kérdés

olvasok sok ilyen sok olyan cikket de már azt sem tudom mi igaz és mi nem. Pl: [link]


és ha olyan méreg a szabadkötésű aminosav akk miért van a tápkiegben??

[link]


és miért van 1-2 olyan cikk ahol azt irják h nem mérgező ez az E621?? most hirtelen nem találok olyat de pár hete olvastam olyat is. Ha meglesz linkelem.



2013. aug. 26. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs egyértelműen bebizonyítva, hogy nem káros, de az sem, hogy káros. Én gyanúsnak találom, és kerülöm. Mondjuk fűszerkeverékeket, levesporokat sohasem használok, (gyors)étterembe se járok.
2013. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag függőséget okoz:D És én esküszöm teszteltem, sokkal nehezebben fogytam abban a félévben, amíg nátrium-glutamátos fűszerkeveréket használtam, és néha megittam egy pohár instant levest/kávét.

Patkányokon is tesztelték, az eredmény nem volt meglepő.

2013. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, várom a többit is, tehát nyugodtan írjon bárki!
2013. aug. 26. 16:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért van tápkiegben? mert lesz..rják,hogy mit eszel meg,a biznisz fontosabb.A táplálékkiegészítőkben(Scitech,Biotech is) egyéb dolgok is vannak,amik marhára nem az egészségről szólnak.
2013. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es! írnál nekem erről bővebben? pl milyen tápkieg termékekben mik vannak, és milyen hatást fejtenek ki? köszönöm
2013. aug. 29. 09:58
 6/10 anonim ***** válasza:
pl.fehérjeporban aszpartám,aceszulfám-k,cukor,hidrogénezett növényi olaj,hidrolizált zselatin,hidrolizált fehérje,kukorica fruktóz szirup.Ezeket megtalálod fehérje szeletekben is.
2013. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja igen,egy pár dolog a hatásokról:

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. aug. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az aspartam free felirat elég régóta olvasható a scitec termékeken és egyéb márkák kiegészítőin is. A többit nem figyeltem, fehérje szeletet viszont nem is eszem, a porokat évek óta iszom... a scitec benne van világszinten az első 3-ban.
2013. aug. 29. 17:32
 9/10 A kérdező kommentje:
elolvastam az első linken szereplő cikket, felketette az érdeklődésemet, mert azt véltem felfedezni, hogy az aszpartámban van fenilalanin, és úgy tudom az egy mki számára fontos, nélkülözhetetlen aminosav (napi szinten fogyasztom) keresgéltem és találtam mást is... ami egyértelműen 100x meggyőzőbb mint a többi cikk amit eddig olvastam. [link] - ajánlom mki figyelmébe!
2013. aug. 29. 17:47
 10/10 A kérdező kommentje:
2013. aug. 29. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!