Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szójaolajat használok húsok...

Szójaolajat használok húsok pácolásához, valaki azt mondta, ne tegyem, ne használjak szójaolajat, sőt szóját, tofut se egyek, nem fejtette ki, miért, ezért kérdezem, valóban egészségtelen és miért?

Figyelt kérdés
2013. nov. 13. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért mondta az illető, de én nem is tudom a tofut megenni, mert befulladok tőle.
2013. nov. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor miért válaszolsz? Szép lenne ha mindenki válaszolna, aki nem tudja a választ!
2013. nov. 13. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:

A szójában lévő méreganyagok miatt. A szója hüvelyes növény. Ha akarsz olvasol róla a neten..


De nem ez az elsődleges fogyasztásra alkalmatlan élelmiszer.. szója olajból grammokat ennél, de mondjuk eszel 100-200 gramm kenyeret, akkor sokkal több ehetetlen dolgot fogyasztottál. A szójára akkor érdemes odafigyelni, ha az étkezésed többi része amúgy rendben van.


De hogy miért szója, miért nem sertés/kókusz.. ?

2013. nov. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell annyira túlparázni. Ázsiában évezredek óta rendszeresen fogyasztják a szóját, mégsem hullanak járványszerűen. Ha mértékkel fogyasztod, nem okoz semmi problémát, hiszen alapvetően nem egészségtelen.
2013. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De ott értenek hozzá hogyan vigyázzanak az egészségükre, és ott sem jó dolgukban eszik. És fermentálják..


De a nyugati ember..? Hány hónapig fermentálja a szóját? Eszi közben a búzát, a tejet.. így nem lehet még szóját is enni.. egészen máshogy élünk mint az ázsiaiak.

2013. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!