Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen fogyókúrát ajánlatok?

Claww kérdése:

Milyen fogyókúrát ajánlatok?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 162 cm és 49 kg.

A hasamra feljött egy kis felesleg amit le szeretnék adni, eddig még nem volt ilyen problémám, tehát most tanácstalan vagyok.. (Az éhezésről és a hánytatásról szó sem lehet.)



2013. jún. 12. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi képpen ne fogyj. Ha nem tetszik az a kis felesleg mozogj, de fogyózni ne kezdj el 49 kilo már kevés is..
2013. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Fogyókúrázni ne kedzdj! Fogynod nem kell, ha a hasadon van felesleg, akkor nem kell fogyókúra.

Táplálkozz egészségesen. Ez azt jelenti, hogy hanyagolni kell az olajat, sót, cukrot, tésztaféléket, lisztet, zsírt, sertés és tehén húst, fűszereket, kenyeret, üres kalóriákat (például csoki, chips). Egyél minél több zöldséget, gyümölcsöt, és csirkemellet. Igyál zöld teát, az segít az anyagcserédnek. Ha az anyadcseréd nem úgy működik ahogyan kell, akkor sokkal lassabban adod le azt a felesleget. Na és persze a mozgás. Menj el futni hetente mondjuk ötször. Vagy végezz bármilyen kardió edzést hetente 2-3szor, a többi napon csinálj valamilyen hasizom gyakorlatot. :)

2013. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ez is az egészséges testtömegindexed legalja. Nem feledd, helyi zsírégetés nincs. Ha fogysz, mindenhonnan fogysz. Ha nem eszel, izomból fogysz.

Itt egy jó kalkulátor:

[link]

"Egészségét és fizikai kondícióját jobban szolgálja, ha – heti kb. fél kilogramm fogyás eléréséhez – energia bevitelét csak napi 250 kalóriával csökkenti, a fennmaradó 250 kalóriát pedig rendszeres testmozgással váltja ki!" Ha fogyózol, tolni kell a fehérjét.

Semmiképpen ne menj a BMI alá! Az csak izomvesztés!

Megoldás lehet még a paleolit étrend. Keresd Taplalkozasharcmuvest!

2013. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Húst és zöldséget eszel. Ennyire kell figyelned.

Nyár van, gyümölcsszezon, ha szereted egyél gyümölcsöket is, de ne ezen alapuljon az étkezésed hanem zöldségeken. Más még jöhet: gombák, olajos magvak.


Viszont ezeken kívül nem létezik más élelmiszer. A gabona nem élelmiszer, a cukrozott étel nem élelmiszer, a tejtermékek nem élelmiszerek, ezt vedd figyelembe evéskor!

2013. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, a tanácsaitokat mindenképpen megfogadom.. a mozgásról csak annyit hogy hetente 3x járok táncolni és mellette focizom a helyi ifi focicsapatban, szóval a mozgással nincs baj :D Inkább az lehet a gond hogy szeretek enni xd nem vagyok válogatós ha kajáról van szó. Szerintem ebből fogok vissza.
2013. jún. 18. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!