Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magas vérnyomás, mit egyek?

Magas vérnyomás, mit egyek?

Figyelt kérdés

voltam orvosnal , azt mondta h , le kell mennie , mert kicsit magas .

Mit egyek h lemennyen a vercukor szintem ?

mi viszi le legjobban ? a napi 5x etkezes az megvan ,es kevest eszem . segitsetek HELP


2013. nov. 20. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most vérnyomás vagy vércukor problémád van?
2013. nov. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
MIND A 2 MEGVAN SZOVAL mind a 2 keresem , csak fer fogalmaztam ,
2013. nov. 20. 15:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vágom.


A magas vérnyomásra egyél napi 2x1 cikk fokhagymát nyersen. Összerágod vagy kajába darabolod NYERSEN. Igaz a szájszagélményt megemeli, de működik. 1 hónap mire mérhető hatást észreveszel kábé.


A cukorra pedig csak orvost tudok javasolni, ő kiír tablettát vagy bármit, amit kell.

2013. nov. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Óvakodj a finomított cukortól.Mézet, nyárfacuktot, diabetikus édességeket ehetsz helyette.Vagy amit csak tudsz, azt izestés nélkül.

A magas vérnyomás ellen az is segít, ha elhagyod az állati eredetű zsiradékokat.Főzz olajjal és egyél margarint, teavajat pl zsíros kenyér helyett.Mindenféle zsíros, nehéz ételtől, a sok hústól tartózkodj.

Egyél sok zöldséget.A fokhagyma valóban jó.Teaként a galagonya, citromfű is nagyon hatásos.A vörösbor is jót tesz, de csak nagyon kevés mennyiségben!Napi 1 dl maximum.

2013. nov. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A cukorra:pl vigyázz a káposzta,krumpli,rizs,tészta, probàlj kevesebbet enni.Használj cukor helyett édesitöt.

Vérnyomásra pedig ha magas akkor a felirt gyogyszert ,az már komolyabb

ennyi hirtelenjébben.

2013. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: napi legalább 30 perc mozgást is javaslom.
2013. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
a szaz szazalekos gyumolcslevek ,jok? alma narancs ?
2013. nov. 20. 18:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak ha te préseled. A "gyári" az nem gyümölcslé.
2013. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

igen en preselem ,

meg egy keredesem lenne , foghagyma helyet lehetne hagyma , az jobban szeretem :)

2013. nov. 20. 19:14
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajnos bár azt IS ehetsz bátran. A fokhagymának van enyhe értágító hatása, de csak ha rendszeresen eszed. Egyik ismerősömnek is ajánlottam és 1 hónap evés után abbahagyta az orvos által felírt gyógyszereket és olyan a vérnyomása, mintha még szedné őket.
2013. nov. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!