Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A rendszertelen táplálkozás...

A rendszertelen táplálkozás miatt lettem ilyen?

Figyelt kérdés
Már közel 4-5 éve rendszeresen elmaradnak nálam a hétköznapi reggelik. Korábban (7-10 évesen) még néha volt kedvem megenni egy-egy szendvicset, de különösen azután, hogy elmentem középsuliba, a fáradtság és a stressz miatt kb 14-ig soha nem tudtam igazán enni, és miután hazaértem óriási zabálást rendeztem minden nap (megjegyzem, hogy egészséges kajákat fogyasztottam mindig),így délután/este pótoltam a kiesett kalóriamennyiséget. Sajnos ez a szokás megmaradt az egyetemen is és talán ez vezetett oda, hogy 21 évesen 52 kg-al és 171 centivel megrekedtem egy 12 éves szintjén. Sajnos a fizikumom nulla, ebből kifolyólag nem is tudok sportolni. A rendszertelen táplálkozásom okozhatta ezt a problémát, vagy ennek semmi köze hozzá? És ha igen, most még mit tudnék változtatni? Ezt a kérdést azért is tettem fel, mert nem tudom megérteni, hogy sok korombeli fiatal a rendszeres cigizés, piálás, éjszakázás ellenére is sokkal jobb fizikai állapotban van,vagy ez csak tiszta genetika és felesleges is volt kiírnom a kérdésemet? Természetesen fiú vagyok mielőtt vki félreértené. :-)

2013. nov. 26. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt csináltam, mint te én én is alacsony maradtam, de ez lehet genetika. Nekem inkább annyi felesleges energiám van mindig, hogy nem győzök minden nap órák hosszat sportolni. Ami mondjuk szintén nem normális, de nemtudom hogy van e összefüggés. L/24
2013. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"hogy 21 évesen 52 kg-al és 171 centivel megrekedtem egy 12 éves szintjén"


Nem, nincs igazán olyan, hogy rendszertelen táplálkozás. Az ember koplalós napokhoz is alkalmazkodott, ettől még egészséges méretet, izomzatot érhet el.


Máshol keress magyarázatot.. kár, hogy a legtöbb orvos nem ért ilyenhez..


Pár tipp: lehet rossz az emésztésed.. Lehet rossz a felszívódásod a gluténfogyasztás miatt.. ezek magyaráznák az alap problémádat.

2013. nov. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" Már közel 4-5 éve rendszeresen elmaradnak nálam a hétköznapi reggelik. " - Ez önmagában nem feltétlenül gond. Nem minden ember egyforma és míg van, aki egy bőséges reggelivel kezdi igazán jól a napot, addig másnak inkább a későbbi étkezés jelenti a főétkezését és reggel elvan egy csésze kávéval.


" a fáradtság és a stressz miatt kb 14-ig soha nem tudtam igazán enni, és miután hazaértem óriási zabálást rendeztem minden nap (megjegyzem, hogy egészséges kajákat fogyasztottam mindig),így délután/este pótoltam a kiesett kalóriamennyiséget. " - Tehát, ha egészségesen táplálkoztál és elegendő mennyiségű ételt fogyasztottál, akkor nincs gond, mert az már kevésbé lényeges, hogy a nap melyik felében fogyasztod el a táplálék nagy részét, a lényeg, hogy elfogyasszad azt.

A szervezeted nem úgy működik, hogy mondjuk délutáni 4 óra után lehúzza a redőnyt és ha ezután eszel valamit akkor azt már nem hasznosítja, hanem bármikor is adsz neki enni, azt a táplálékot kellőképpen hasznosítja, feltéve, hogy a táplálék jó minőségű.


Nincs rendszertelen táplálkozásod, tehát nem ez okozhatott semmilyen fizikai gyengeséget, amelyről írsz. Ez annál inkább lehet a kevés fizikai aktivitástól, mert valaki étkezhet akármilyen egészségesen éveken keresztül, de ha nem mozog eleget és nem sportol, akkor mitől lenne jó a fizikai képessége ?

Azok a fiatalok, akikről írsz, hogy cigiznek és piálnak, valamint éjszakáznak sokszor, azok valószínűleg jobb kondiban vannak, mint te, a szokásaik ellenére is, de ez azért van, mert a fiatalság és a rendszeres testmozgás sokat kompenzál éveken keresztül.

2013. nov. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!