Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kérdés főként a vegetáriánus...

A kérdés főként a vegetáriánusoknak szól: azt értem, hogy azért nem esztek húst, mert egy állat halála árán kerül az asztalra, de pl. tojást és tejet miért nem fogyasztotok? Elvégre azokhoz nem kell állatokat megölni.

Figyelt kérdés

2013. dec. 11. 09:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez nem így van. Közvetlenül az ellés után a legtöbb a tej mennyisége, azután folyamatosan csökken valamelyest, és a minősége sem annyira jó. Ezért minden évben újra megtermékenyítik őket. Lehet, hogy Józsi bácsi falun nem, de nagyüzemi körülmények között csak a profit számít. Ha valamelyik tehén gyakran beteg, vagy nem ad elég sok tejet, már megy is a vágóhídra, és beállítanak helyette egy másikat.
2013. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én egészségügyi okokból vagyok vega, tojást a koleszterinem miatt nem fogyaszthatok, tejet igyekszem inkább szójából készültet venni, de annak aranyára van.
2014. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Voltatok már búzaaratáson? Valóságos népirtás. Ezen a széplélek logika mentén csak hullott gyümölcsöt, leérett répát ehetnénk. Én is sajnálom az állatokat, két éve ovo-lakto vegetáriánus vagyok, mert nem bírja a gyomrom a halat és a húst. De hogy másoknak előírjam, hogy ők se egyenek, az olyan, mint a szélsőséges, kettős mércés emberi jogászat, vagy a feminizmus, vagy a gender. Ideológiai betegség.
2018. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!