Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van valami olyan szer, ami...

Van valami olyan szer, ami begyorsítja az anyagcserét?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, de egyszerűen képtelen vagyok... véleményem szerint a nagyon lassú anyagcserém miatt. HAVI 4-5 alkalommal van "nagy dolog". Én ezt már nem bírom. Gyakran enni nem tudok, mert olyan szinten lelkiismeret furdalásom van, ha eszek, hogy legszívesebben visszajönne az egész. Mikor eszem, akkor sem sokat. Mozogni átlagos mennyiséget mozgok.

Van valami gyógyszer erre??

Ha jobban belegondolok az elmúlt 15 évben kb. ez miatt végig boldogtalan és elégedetlen voltam... feljönni feljön 2 nap alatt 3 kiló, de el nem tűnik, csak kínkeservvel, de 73 kiló alá, ha meggebedek, se sikerül fogynom... a 160centimhez.

Ha begyorsulna az anyagcserém az nagyon sokat lendítene. Volt hasmenős vírusom, utána próbáltam gyakran keveset enni, és evés után fél órával már tudtam menni wc-re, de a napi 1 megvolt, és 2 hét alatt (a vírust nem számítva) lement 4 kiló. Aztán egy másik betegség miatt nem tudtam enni, megint belassult, és minden visszajött...


Mit vegyek, ami hat is?? Tapasztalat?

Köszönöm, aki segít...


2013. dec. 21. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az anyagcsere nem egyenlő a renyhe bélmozgással!

Semmi köze a kettőnek egymáshoz!

Az anyagcsere az a Szentgyörgyi-Krebs ciklus, más néven citromsav-ciklus, vagy a méregtelenítés folyamata, karbamid-ciklus, vagy a fehérjeszintézis, itt anyagcsere történik.

A beledben pang, rothad a kaja, ezt özön dolog okozhatja.

Sok cukor fogyasztása, sok hús, kevés zöldség, kevés rost, kevés mozgás.

Ne a súlyod, az egészséged miatt tegyél ez ellen, mert többszörösére növeled a vastagbél-rák kialakulásának kockázatát.

2013. dec. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szintiszoli123 ***** válasza:

#1 nagyon jól írja. A gyors anyagcsere nem egyenlő a jó emésztéssel és a megfelelő bélmozgással. Az anyagcsere adottság. Van egy-két tényező (pl. sport), ami kicsit befolyásolja, de nem jelentős mértékben.

Alap, hogy növeld meg a rostbevitelt. Bármennyi rostot eszel is most, ha heti 1 nagy dolog van, akkor biztosan kevés. Heti 1 széklete annak van, aki alig eszik. Mindenhez egyél zöldséget!

Azt mondod, átlagos a mozgásmennyiséged. És mennyit eszel?

2013. dec. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

keveset eszem, egyszerűen nem bírok többet (pl. egy tányér leves+1 szenyó 1 nap)


akkor arra, amit ti mondtok, van valami gyógyszer??

már a hashajtóra is gondoltam.... de jó lenne, ha lenne valami "erre való"...

2013. dec. 22. 10:01
 4/11 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha többször eszel keveset. Próbálj napi 4x-5x enni, ebből legalább egy étkezés mindig gyümölcs, egy pedig zöldség legyen. Igyál zöld teát, napi 1-2 bögrével. A legjobb még amit tehetsz, mozogj többet. Ne várj csodaszerre.
2013. dec. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

szerintem ez nem "csodaszer"... a csodaszer., az a fogyibogyó...


de akkor veszek zöldteát..

2013. dec. 22. 12:26
 6/11 anonim ***** válasza:

igyál több folyadékot,

egyél sok magas rosttartalmú kaját,

mozogj!

2013. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Pont azt mondom, hogy nem létezik erre "csodaszer". A fogyitabik sem azok! Mozgás és rendszeresség nélkül semmit nem érnek. De ha rendszeresen mozogsz és étkezel, akkor meg eleve nem is kellenek...
2013. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szia!


Ennyi kaja mellett, ne csodálkozz, ha nincs miből összehozni a székletet. Gyakorlatilag két dolgot csinálsz:

1. Nem eszel (kvázi éhezel), ezért nincs minek távoznia.,

2. Mivel éhezel, a tested lassítja be az anyagcserét, mivel azt hiszi, vészhelyzet van és tartalékolnia kell.

Olvass utána neten, hogyan kell fogyni.


Anyagcserére visszatérve: A mozgás és az izomtömeg pörgeti csak az anyagcserét. Tényleg nincs csodaszer. Egyél jóval többet, azt oszd el 5 alkalomra, mozogj sokat. Izmosodj. Több izom több tápanyagot igényel, azzal gyorsul az anyagcsere.

2013. dec. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
én se tudok naponta WC-zni én feltaláltam a Több néha kevesebb elvet :D Mikor megeszem a napi szokásos mennyiségemet szépen eszek rá 2-3 narancsot iszok egy (!)Zöld teát (AJÁNLOM FIGYELMEDBE) és 2-3 óra és megyek is, lehet azért mert elhiszem, hogy ennek kell történnie de működik :D
2013. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A narancs önmagában is elég, a rostok fokozzák a bélmozgásokat, a kávé is remek hashajtó, a zöld tea is, mert abban is sok a koffein.
2013. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!