Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magas fehérjebevitel edzés...

Magas fehérjebevitel edzés nélkül hízáshoz. Van értelme?

Figyelt kérdés

Edzeni nem engednek, de a bevitt kalória nagyrészét fehérjéből vinném be.Következménye?

Előre is köszönöm az értelmes(!) válaszokat.:)



2013. dec. 23. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha edzés nélkül akarsz hízni akkor értelmetlen megemelni a fehérjeadagot. Emelt fehérjére azért van szükség az edzés mellé, mert az építi az izmot.
2013. dec. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia,


Bár nem írtál részleteket, de gondolom a felhasználóneved egy vékony lányt takar:) Szóval a helyzet a következő: A magas fehérjebeviteles táplálkozás egészségesebb mint egy "átlag" ember étrendje. Viszont ha pl. formásabb feneket, popsit..stb. szeretnél, akkor elsősorban "izomban" kell híznod, nem pedig hájban. Láttam már sok olyan csajt, aki nem volt vékony, de alakja sem volt. (ún. "vékonyhájas" kinézet) Szóval semmiképp se jó, ha csak zsírt szedsz fel izom nélkül. Amúgy ha nem edzel, akkor a fehérje kalóriaként fog elégni ugyanúgy, mint pl. a szénhidrát vagy zsír, szóval edzés nélkül majdnem semmi különbség a hízás (zsírosodás) szempontjából aközött, hogy szénhidrátból, vagy fehérjéből viszed be a szükséges kalóriát.


Amúgy mit értesz az alatt, hogy nem engednek edzeni? Nem járhatsz konditerembe? Mert ha ez a helyzet, akkor a kreatív otthoni edzéssel is tök jó eredményeket lehet elérni. Mondjuk én általában kültéri parkokban edzem, de otthon is meg lehet majdnem mindent oldani. Emelett persze magas a napi fehérjebevitelem és szerencsére fejlődök is rendesen úgy erőben, mint kinézetben:)

A lényeg tehát, hogy valahogy old meg, hogy tudjál edzeni:)

Remélem tudtam segíteni! Ha nem találtam el a személyedet..stb. akkor bocsi a feltételezést:)

Ha bármi kérdésed van kajálással, vagy edzéssel kapcsolatban, akkor írj nyugodtan. Anyagiaktól mentesen szívesen segítek bárkinek a témában:)


24/F

2013. dec. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szia!

Jó a kérdés. Bennem is felmerült anno.

Nincs értelme. Csak fehérjétől nem fog gyarapodni a súlyod, ha pedig csak fehérjével edzel, jó eséllyel fogyni fogsz és nem feltétlenül csak zsírból. Ha a bevitt CH és zsír nem fedezi a tested szükségleteit, akkor fehérjéből fog a szervezet energiát nyerni. De csak a szükséglet mértékéig. Eleve nem hatékony a dolog. Tovább fogsz fogyni. Enni kell mindent!

Értem, hogy azért kérded, mert zsírmentesen akarsz hízni. Sajnos nincs ilyen.

A normál szükségleten felüli fehérjebevitel csak edzés mellett fog izmosodást eredményezni. Akik nem engednek edzeni valószínűleg sohasem edzettek és mind azt mondják, nem kell edzeni, csak egyél. Ha még nagyon az egykori súlyod alatt vagy, akkor hallgass még rájuk. Csak egyél! De mindent, rendesen. Figyeld a súlyod és a tükröt is. Ha van mérhető tendenciaszerűen fennálló súlygyarapodás akkor jó. Ha ez zsírosodással jár együtt, akkor kezdhetsz edzeni. Csak óvatosan, nehogy túl sok kalóriát égess és visszaess. Nagyon könnyű túllőni a célon és izmot veszíteni a nem megfelelő CH-bevitel miatt.

A lényeg: ha nem hízol, egyél többet, ha zsírosodsz, eddzél többet!

A megemelt fehérjebevitelnek csak edzés mellett van eredménye.

Edzés nélkül is mehet a 2 gramm per testsúlykilogramm fehérje. Biztos, ami biztos, ha éppen spontán akar nőni az izom, akkor add meg neki, ami ehhez kell. A spontán hízás sem fog feltétlenül telepakolni zsírral. Ez genetikafüggő. Lehet, hogy szépen oszlik majd el mindenhol, és elégedett leszel az edzés nélküli "eredménnyel" is.

És a lényeg. Nem kell félned. Semmi drasztikus nem fog történni. Nem fogsz egyik napról a másikra elhízni. Időben be tudsz avatkozni. Nem tudsz "helyrehozhatatlan hibát" véteni. Sokkal gyorsabb és hatékonyabb spontán hízni és azt később edzéssel helyrehozni (ha kell egyáltalán), mint hónapokig tökölni és nem mozdulni sehová.

A sumo bírkózóknál készítettek egy felmérést. Ők nem negyon edzenek, csak esznek. A testtömeg-növekedésük 30%-a lett izom, a többi zsír. Ha egy kicsit rágyúrsz az evésre, ez az arány exponenciálisan fog javulni.

Tehát a sorrend:

1. ha nagyon vékony vagy, akkor egy pár kiló spontán hízás. Nem kell félni, nem lesz csúnya 2. ha látod, hogy mennyitől hízol, akkor lehet kezdeni edzeni, de az elégetett kalóriákat pótolni kell, mert akkor megint nullán leszel vagy visszafordulsz.


Ha kihagytam valamit, kérdezz!


Sok sikert


- egy ex anós -

2013. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó és utolsó előtti, sikerült eltalálni, anás vagyok.Írok privátot, ha nem baj:)
2013. dec. 23. 17:03
 5/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
Hadd jöjjön!
2013. dec. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Borzasztóan hálás vagyok neked most Szintiszoli ezért a válaszodért! Pont itt tartok én is, és ezen pörgök éjjel nappal. Amit írtál, arra volt szükségem. Nagyon köszönöm!
2013. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
Hajrá! Csak ügyesen.
2013. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Idő közben én is okosabb lettem.

Elvileg fehérjével s lehetne tömeget növelni, mert valahol a test a fehérjét is át tudja alakítani CH-vá, hogy energiát nyerjen belőle. Egyrészt ez a folyamat nem hatékony, nagyon energiaigényes, másrészt egyszerűbb a már meglévő izom lebontásával energiához jutni, mint a bevitt fehérjét energiává alakítani, tehát a test valszeg ez előbbit fogja választani. Harmadrészt, még ha az egész dolog működne is, annyi fehérjét kéne enned, hogy a füleden jönne ki. Se te nem győznéd anyagilag, se a májad se a veséd testileg. Plusz úgy elsavasodnál, hogy a fal adná a másikat.

konklúzió: kell a CH!

2014. febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!