Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem nagyon eszek húst. Lesz...

Nem nagyon eszek húst. Lesz bajom?

Figyelt kérdés
Nos... 12 éves lány vagyok. Tudom hogy ilyenkor a szervezetnek szükséges,növésben vagyok,és komolyra fordulhat a helyzet bla bla bla... Anyukámmal már ezerszer beszéltünk erről,nagyon félt,és tudom hogy jogos,meg minden..Én magam is félek már. Már 1000000 mondtam,hogy na,mostmár helyesen fogok táplálkozni! De..nem bírom megenni a húst. Gyümölcsöt minden nap eszek,zöldséget is,meg mindenfélét igyekszem,tejtermékeket is amit kell. De húst nem igazán.Nem úgy nem igazán hogy nem igazán,de azért tudok élvezni egy szalámis kenyeret a javából.:),Hanem úgy nem igazán hogy Sajtos szenyát eszek zöldséggel,anya mellé készít egy felvágottat,amit fel is vág csíkokra hogy guszta legyen,de én néhanapján eszek egy két csíkot...stb.Amikor meg ebédhez is tényleg anya rak egy kis minimális,még annál is kevesebb husit,zsírmentes,guszta,jó illatú,még fel is kockázza...azt sem..de ha eszek egy falatot,rágás közben csak arra tudok gondolni : fúúúj,ez hús,állat!! stb..stb.. Hogy tudnám magam rávezetni magam arra hogy ez igenis jó,ti bennetek nem szokott megfordulni ilyen hogy ez hús,meg ilyesmi? Hogy tudnám elterelni a gondolataimat? Lehet nevetségesnek hangzok,sőt az is vagyok,de kérlek,ha lehet normális válaszokat kérek!
2013. dec. 30. 18:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gyenge lesz az immunrendszered, allergiaérzékeny leszel. Látványos bajod nem lesz tőle, csak nem fogod tudni, hogy miért van állandóan valamilyen problémád az egészségeddel.
2013. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát igen... Most is vannak "problémáim"... vékony vagyok,állandóan karikásak a szemeim, a fogaim (tejfogak) mielőtt kiesnének eltört(2 db is már:O) mert megmozgattam a nyelvemmel,stb,stb...mindig van valami.És anya is mindig azt mondja hogy e miatt,és én tudom is ezt..de..hát..:/
2013. dec. 30. 18:43
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem lesz a világon semmi bajod, ha megfelelő fehérjebeviteled van. Ha szeretnéd igazán szakszerűen csinálni, menjetek el egy dietetikushoz, aki segít neked úgy összeállítanod az étrended, hogy ne nagyon kelljen húst enned, de mégis egészséges légy.
2013. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Való igaz,hogy szükség lenne rá. De azért felnőttek és élnek olyan emberek,akik nem esznek húst(az más kérdés,hogy ez mennyire egészséges). Arra figyelj oda,hogy ha kevés húst eszel,tejterméket és tojást rendszeresen fogyassz. A halat sem bírod?
2013. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Még fogadok választ! Na..a halat meg végkép nem bírom....
2013. dec. 30. 20:06
 6/17 anonim ***** válasza:

A húsban SEMMI nincs, amire szükséged van és másból nem tudod könnyen bevinni. Egyetlen ilyen anyagot nem tud mondani soha senki. A tojás is komplett fehérjeforrás...

Még egy rendesen táplált vegán gyereknek sem szokott baja lenni, bár a B12 kérdéses pont, azt lehet, hogy pótolnia kell. Ennyire nem értek hozzá, én majdnem vega vagyok, kb. mint Te, OK, ilyen hivatalos besorolás nincs, de igen ritkán eszem húst, annak is házinak vagy vadnak kell lennie, úgyhogy alapvetően a hozzáállásom olyan, mint a vegáké, szinte bárhol és bármikor kerülöm a húst.


Milliárdok nőttek fel vegaként a történelem folyamán. Rengeteg vega ember van, komplett népcsoportok is. Ma már rengetegen megosztják tapasztalataikat a Neten, gyerekek nőnek fel vega/vegánként kicsit sem betegebben vagy gyengébben, mint mindenevő társaik, vegán maratoni futók vannak ésatöbbi. A vegán szinthez már kell tudás és odafigyelés, a vega étrend szerintem elég sima ügy, nekem azzal együtt nem volt gondom rövidtávon (pár év, de én már 17 éves voltam a valóban teljesen vega korszakom elején), hogy akkor még mit sem tudtam a helyes táplálkozásról s mai szemmel nézve iszonyatosan sok tésztát, kenyeret, cukrot, egyéb szénhidrátot ettem. Mondjuk ez nem jelent semmit, fiatal szervezet sokat kibír, a táplálkozási problémák sok embernél később jelentkeznek.

Egyébként 17 éves korom előtt sem ettem sok húst, egyes emberek szemszögéből. A heti menüben egyszer volt hús (plusz olykor előfordult felvágott), azt is rettenetesen untam. Ezért lettem vega, elegem lett, hogy folyton, minden héten húst kell enni. Jó döntés volt. Amikor abbahagytam a vegaságot, kényelemből és hedonizmusból, akkor évi néhány alkalomra álltam át (alkalmanként egyetlen adag húsos étel, többnyire egy jó étteremben - ez kb. 17 éve tart), az életmódváltásom után ez majdnem havi lett, de valószínűleg lejjebb fog menni, feljebb tuti nem, így is rezeg a léc :D


Szerintem direkt jó, ha nem eszel nagyüzemi húst... A testednek nem hús kell, hanem az abban található esszenciális aminosavak, azokat vidd be másból. Az elején is ezt írtam. Ezek zömét én növényből viszem be, a kisebb részét pedig tojásból és sajtból, sokat olvastam a témában, de legjobb tudomásom szerint ezzel semmi gond nincs.

2013. dec. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kedves 6.! Azért kíváncsi lennék a vérképedre,vasadra!
2013. dec. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#6: Ezzel sajna nem szolgálhatok, mert orvosfóbiámból kifolyólag a közelükbe csak és kizárólag csonttöréskor megyek :) Nekem elég az, hogy jól érzem magam. De amúgyis csak majdnem vega vagyok, nekem nem nagyon kell odafigyelni. A makkegészséges vegánok az ügyesek :) Egyetlen esetként amúgysem lennék bizonyíték semmire. Ilyesmi nem volt a célom.


De ami a vasat illeti, elnézve a táblázatokat, csak olajos magból beviszek naponta annyit, mint amennyi egy kiló húsban van, tudom, a felszívódás nem ugyanaz, de más vastartalmú ételeket is eszem s egy mindenevő sem feltétlenül eszik rengeteg húst. Sok ember igen rosszul táplálkozik, én nem sorolom magam közéjük. Elég humoros, hogy az én táplálkozásomba köt bele valaki, miközben a lakosság mindenféle tápanyagszegény és káros cuccot eszik két pofára.

2013. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hajajj, ezt benéztem. Sose volt agyam délelőtt, húsfogyasztástól függetlenül, számolni pedig végképp sosem tudtam (ez matek tagozaton elég gyakori). Nem egy kiló húsnak megfelelő, inkább fél, de az se rossz.


Azt hiszem, nem lehet kiokosodni azon, hogy mikor is megfelelő az ember táplálkozása, túl sok az ellentmondó adat és ismeretlen tényező, szórás, én mindenesetre megteszem, ami tőlem telik, s ha annyira leszek egészséges, mint egy étkezésére figyelő vega vagy vegán, akkor szerintem teljesen rendben lesz az életem e szempontból :)

Én tuti nem fogok több húst enni semmiképp, de nagyon, nagyon sok ember tapasztalata alapján erre semmi szükség, úgyhogy eme véleményemet továbbra is meg fogom osztani másokkal, akik kérdezik.

2013. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én fogyasztok húst és szintén k... jól érzem magam :)

Szerencsére beteg sem szoktam lenni. Abban igazad van,hogy sok 'szemetet" megeszünk,de ez nem feltétlenül a hús. És az azért egy kicsit merész állítás,hogy a húsban nincs semmi,amire szükségünk van. A lényeg a mennyiség és a minőség arányán van.

2013. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!