Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem hízok egy dekát sem?

Miért nem hízok egy dekát sem?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje beállt a súlyom 70 kilogrammra, ami nagyon zavaró, ugyanis szeretnék hízni, de képtelen vagyok rá. Az igaz, hogy mostanában kissé stresszes a suli, a környezetem, az egész életem kvázi, de mindent megteszek a hízás érdekében. Többet eszem az átlagnál, de nem sikerül. Most karácsonyi szünetben otthon töltöttem kettő hetet, és elhatároztam, hogy egészségtelen táplálkozás árán is, de hízni fogok végre. Nem telt el nap, hogy ne zabáltam volna magam degeszre. Az étrendemben mindenféle egészségtelen ételt képzeljetek el, pizza reggel, délben, este, reggelire többnyire 6-8 virsli majonézzel, ketchuppal, mustárral, ebédre ahogy írtam pizza, de esetenként hamburger, rántott sajt, rablóhús, zsíros hasábburgonyával, vacsorára meg tulajdonképpen az egész egyvelege, illetve éjszaka is táplálkoztam mindennap. Ezekhez társult a temérdek édesség, a ropogtatni való (chips, mogyoró, egyéb krékerek), muffin, mézeskalács, bejgli, és még nagyon hosszasan sorolhatnám, ezeket mértéktelenül fogyasztottam, egész nap. És mindehhez naponta ittam sört, ugyan csak 1-2 dobozzal. A mértéktelen és egészségtelen ételfogyasztás miatt egyáltalán nem éreztem magam rosszul, sőt, kifejezetten jó hangulatban teltek az ünnepek, és éreztem is magamon, hogy bizony felcsúszott pár kiló. Ma, a szünetem végén megmértem a súlyomat, és legnagyobb meglepetésemre, felháborodásomra egy dekát nem híztam. Egyszerűen nem értem, 2 hétig folyamatosan zabáltam, nem is mozogtam, csak ettem és ittam, a szó szoros értelmében. A "Ha több kalóriát viszel be, mint amennyit lemozogsz elhízol" definíció az én esetemben teljesen értelmét veszíti, hisz naponta egy átlagos ember napi kalóriabevitelének a többszörösét fogyasztottam, és semmi! Alapjáraton is egyébként többet eszem, mint a 90-100 kg-s rokonaim, ismerőseim. A genetikára sem fogható, mert nincsenek vékony családtagjaim, még régről sem. Mindenki termetes, 90-120 kg közötti, kivéve persze a női rokonaimat, de ők sem a karcsúságukról híresek. Mit tegyek? 19 éves, 179cm, 70kg vagyok, férfi. Mindenki megbélyegez, hogy "vékony, giliszta, nyurga, pálcika, elfújaszél, stb." vagyok, egyikük sem érti meg, hogy egyszerűen képtelen vagyok hízni. Elsősorban magamnak akarok megfelelni.


A "fogadd el magad így" hozzászólásokért nem haragszom meg, de elsősorban a kérdésemre válaszoljatok, köszönöm.



2014. jan. 2. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Léteznek betegségek,amik miatt vagy gyorsabb az anyagcseréd,vagy a felszívódás zavart. Ezek irányába ki kéne vizsgálni (pajzsmirigy,emésztőszervi betegségek),de lehet,hogy tényleg "csak" genetika. Hallottad már biztosan azt a mondást,hogy "heted íziglen".
2014. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nem kell mindent egyszerre betegségre fogni.. Ha a pajzsmiriggyel lenne gond, azt éreznéd ugyanúgy mint a többit is, ugyanis NINCS olyan hogy évekig lappang egy "egyszerű" betegség.

Próbálj meg étrend kiegészítő turmixokat inni, nekem is attól sikerült felszedni néhány kilót. De ha elkezded szedni, gyúrj is mellé. Egyrészt nem b*szogatnak, másrészt nem fogsz csontinak tűnni. Sok sikert!

2014. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:
Én az #1-hez csatlakoznék. A leírtakból kitűnik, hogy vágod a témát és nem csak azt hiszed, hogy sokat eszel, hanem tényleg elég kalória megy be. Ha attól, amit leírtál, alapjáraton nem hízol, akkor nem hiszem, hogy a tömegnövelő szerek segítenének. Semmi értelme nem lenne szedni, az vagy csak cukor, vagy legjobb esetben is maltodextrin, ami nem sokkal jobb. Ne legen betegségtudatod, de érdemes felszívódási problémák ügyében kicsit vizsgálódni.
2014. jan. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam kb 23 éves koromig. 80 kiló, 9% testzsír, feszes szálkás test. Aztán elkezdenek lassulni az anyagcsere folyamatok. Most 27 vagyok, és hiába sportolok elkezdtek feljönni a kilók.
2014. jan. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!