Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Glutén érzékenységet állapítot...

Glutén érzékenységet állapítottak meg nálam, eddig semmi tünete nem volt, most viszont kijött. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
hasmenésem van 3-4 napja, előtte nem volt. elhagytam a glutént, karácsony miatt volt ugyan bűnözés, de utána visszatértem a gluténmentes diétához. most mit tudnék tenni? semmi másra nem tudok gondoli okként, csak erre.

2014. jan. 3. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Folytasd a diétát,de nem biztos,hogy ettől van a hasmenésed. Lehet,hogy elkaptál egy vírust. Gyógyszert a hasmenésre maximum széntablettát,vagy Bolus Adstringenst vegyél be,ha valamilyen kórokozó miatt van,akkor egyéb hasfogót nem szabad szedni,mert a méreganyagok felszívósnak a belekből.
2014. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
vasat szedek, muszáj, mert vérszegény vagyok (a gluténérzékenységből kifolyólag) illetve protexint is
2014. jan. 3. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt persze,hogy szedned kell. Itt olyan gyógyszerekre gondoltam mint pl. Lopedium, Reasec Imodium.
2014. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm!
2014. jan. 3. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért tartod a diétát? Kivizsgáltak és megállapították,hogy lisztérzékeny vagy?

Hasmenésed lehet más okból is.

2014. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
vérvétel kimutatta, a tükrözés eredményére még várunk, a doki azt mondta, hogy kezdjem el a diétát
2014. jan. 5. 00:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Keress fel dietetikust, ő tud segíteni a diétában. Abban is segítségedre lehet,ohgy milyen diéta hiba okozta a hasmenést.
2014. jan. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A diétát életed végéig, teljesen be kell tartanod! Nem bűnözhetsz, ez nem olyan, mint a dohányzás, hogy itt-ott elszivsz egy szálat! Teljesen gluténmentesen kell étkezned, morzsás tányérról sem ehetsz. Ha nem tartod a diétát, akkor pl. pajzsmirigy betegség, cukorbetegség, emésztőszervrendszeri daganatok társulhatnak az alapbetegség mellé. Erre vágysz?
2014. jan. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem kértem kioktatást, köszönöm! december közepén derült ki, hogy gluténérzékeny vagyok a már meglévő cukorbetegség mellé, ami szintén nem olyan nagyon régen derült ki! én kérek elnézést, hogy nem megy egyik napról a másikra az átállás... örültem, hogy eddig a cukros diétát tudtam viszonylag jól tartani...
2014. jan. 8. 12:14
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem kioktatásnak szántam, ne haragudj, csak sokan azt hiszik, hogy ezt lehet úgy csinálni, hogy néha egy kis süti vagy kifli belefér. Sajnos nem fér bele :( Kontrollra is érdemes járni, ott figyelik, hogy határértéken belül van-e az ellenanyag szint, különben durva dolgokat okozhat. Valószínűleg már régóta gluténérzékeny vagy, csak nem tudtál róla, emiatt jöhetett ki a cukorbetegség is.

Kérdésedre visszatérve: természetesen amiatt volt hasmenésed, mert glutén került a szervezetedbe. Egy idő után a glutén teljesen lerombolta a bélrendszered, nagyon kis mennyiségtől is előjöhetnek tünetek (akár bőrbetegség, hasmenés stb.).

Nekem 6 hét durva hasmenés és -10 kg után derült ki, hogy lisztérzékeny vagyok, szilveszterkor volt 2 éve. Azóta 100 %-osan tartom a diétát, mégis előfordulnak még pl. bőrtünetek. Pedig a kontrolljaim negativak. Facebookon vannak jó gluténmentes csoportok, csatlakozz valamelyikhez, ott kapsz ötleteket, tanácsokat, sokan mellette cukorbetegek vagy inzulinrezisztenciával küzdenek, tejérzékenyek stb, szóval össze kell hozni a diétákat :(

2014. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!