Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ma semmit nem ettem és egy...

Ma semmit nem ettem és egy cseppet sem itam ez igy veszélyes? Szakértök és tapasztaltak válaszát várom! (töbi lent)

Figyelt kérdés

Na szóval nem volt egész nap étvágyam de még a vizet meg a szörpöket sem kivántam.

Az egyik oldalon azt olvastam hogya kiszáradás sulyos túnetei közé tartozil hogy 6 orán át nem pisilsz es az is ha sötét a vizelet!Egész nap egyszer voltam posilni és baromi sötét volt és nagypn kevés is!Nemértem egész nap rohadtul fájt a hasam éggett de nekem semmi kedvem,étvágyam nem volt az evéshez!Szám száraz és a torkom is de semmi kedvem nem volt a iváshoz nem éreztem magam szomjasnak!Fájt a fejem is ugy hatkor!Veszélyeztett a kisáradás vagy nem???Én ugy hallotam hányástol es hasmenéstöl lehet kiszáradni!És az étvágytalanság???(amugymeg jo étvágyam van nem vagyok válogatos)


A válaszokat elöre köszönöm!!!



2014. jan. 8. 18:18
 1/6 anonim válasza:
Hát ha nem is szeretnél akor is igyaál valamit és harapj egy keveset hozzá.
2014. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké!De mitöl nincs étvágyam,és mért nem kivanok vizet?
2014. jan. 8. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:

A vízhiánytól lehet kiszáradni, bármi is az ok. Ha nem iszol, nyilván kiszáradsz, ez elég evidens... Folyadékot vesztesz folyamatosan, jó, hogy pótolni kell, nem veszed fel a levegőből a bőrödön át, legfeljebb fordítva... Tudod, ha nem is olyan sok napig nem iszol, szomjanhalsz... (Vagy bevisznek a kórházba és infúzióra kötnek.)

Az nem gond, ha kivételesen nem eszel egy napig, mert nem kívánod vagy rosszul vagy (s nem az éhségtől :P), legalábbis ha nincs valami betegséged, ami miatt gyakran kell enned. De ivásra nagy szükség van.

Nekem simán tud éhségtől fájni a fejem, az ilyen szintű szomjúságot (ha nem is érzed, a tested szomjazik) soha életemben nem vártam meg, simán elképzelhető, hogy attól fáj a fejed. Igazán nem hiszem, hogy nagy erőszak lenne inni, ennyi idő után. Tudhatnád, hogy kell.


A 6 órán át nem pisilés még nem kiszáradás, rengeteg ember hagy ki ennél sokkal többet. Ha nem iszol, nem meglepő, ha ritkán kell... A sötét vizelet igaz és logikus, kevés a víz, s besűrűsödik a vizelet.

2014. jan. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző voltam. Azt, hogy mitől nincs étvágyad, nem tudhatom. Nekem van olyan, hogy ha fáj a hasam, mert nem megfelelően ettem és sokkolt a szervezetem, akkor kicsit koplal és renegerálódik, az nagyon jól tud esni :)

A szomjúságot nem értem, extrém ritkán nálam is előfordul, hogy későn kelek, elfoglalt vagyok, késő délutánig alig iszom, de akkor bepótolom. De ha van időm ráfigyelni, bizony érzem a szomjúságot és cselekszem. Nálad ezzel valami gond van, de azt hallottam, sokak így vannak vele. Nem gond, csak vedd észre, hogy nem ittál és igyál.

2014. jan. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat!!!
2014. jan. 9. 00:15
 6/6 anonim válasza:
Azért nem kívánod a vizet, mert nem eszel! A fehérjét is kell enned, különben rosszul leszel!
2015. aug. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!