Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintem nem eszek elég...

Szerintem nem eszek elég fehérjét, lehetséges ez, miből kellene többet ennem?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy nem eszek elég fehérjét, nem vagyok vegetáriánus vagy ilyesmi, csak nincs időnk mindennap főzni, úgyhogy sokszor eszem szendvicset vagy ilyesmi, természetesen próbálok mindennap enni főtt kaját de az se áll mindig húsból. Lehetséges, hogy ez kevés lenne? Olvastam, hogy manapság keveset eszünk fehérjéből. Mit egyek többet? Vagy elegendő ez, nem kell vele foglalkozni, számolgatni?
2014. jan. 11. 16:14
1 2
 1/11 anonim válasza:

Még a kenyerek is tartalmaznak bizonyos mennyiségű fehérjét, ne rágódj ezen. Ha szeretnél utánajárni, javaslom, hogy tölts le a netről egy táplálék táblázatot.

Könnyen hozzáférhető, nagyon sok van belőle és a legtöbb táplálék benne van. Ha tisztában vagy a napi energiaigényeddel, könnyen utánanézhetsz a táblázat segítségével, hogy eszel-e elég fehérjét vagy bármi mást.

2014. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Olvastam, hogy manapság keveset eszünk fehérjéből."


hol olvastad?

2014. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom már pontosan melyik oldalon volt, majd megpróbálom megkeresni. De valami olyasmit írtak, hogy van a 2 véglet aki keveset eszik, vegetáriánus vagy fogyózik és van aki sokat, ez meg a fejlődő világ miatt van, sok húst eszünk meg egyesek a kondizás miatt. Egy csomó oldalt elolvastam , lehet hogy többől szedtem össze.
2014. jan. 11. 20:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Úgy írsz, mintha fehérje csak a húsban lenne... Pedig sok egyéb forrásból bevihető. Csak mert az ember vega, miért enne kevés fehérjét? Ha változatosan étkezik, pláne ha odafigyel, mert érdekli vagy mert pl. vegán maratoni futó, akkor simán beviheti a szükséges mennyiségű fehérjét (amely mennyiség nem egy fix érték, ugyebár).

Én elegendő fehérjét eszem, a zömét tojásból, olajos magból, zöldségből (nem hüvelyesekből) viszem be :) Egyesek a gyümölcsre is komolyan építenek e téren, én nem eszem annyit :P

2014. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

hát figyelj,a vega étrend max.csak akkor tartalmaz túl kevés fehérjét,ha nagyon rosszul van összeállítva,pl.napi 3 szem paradicsom,meg két tányér tökfőzelék....egyébként,ha megfelelően változatos,akkor abszolút nem nélkülözi a fehérjét.Tudsz olyan emberről,aki vegetáriánus,és fehérjehiánnyal diagnosztizálták? én sem....

A divatos fogyókúrák azok meg egy szinten vannak a napi 3 pari,2 tányér tökfőzelékkel...ilyesmiket nem szabad követni.És persze nyilván a túl sok hús sem egészséges,az meg már a másik véglet.

2014. jan. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor megnyugodtam, hogy nincs itt semmi baj. Igyekszem változatosan enni. Csak most nemrég volt egy betegségem, 2 ujjam teljesen feldagadt vagy ödémás lett vagy ízületi gyulladás vagy nem tudom mi lett vele, és könyvbe olvastam, hogy a fehérje hiánynak is lehet ez tünete. A gyümölcsök am nem nagyon kevés fehérjét tartalmaznak? Nyáron sokat eszek nagyon de most így télen sajnos nem.
2014. jan. 12. 11:28
 7/11 anonim ***** válasza:

én nem találtam sehol a fehérjehiánynak olyan tünetét,hogy "ödémásodás" vagy "ízületi problémák" hanem csak ezeket:"fogyás,izomszövet elvesztése, hajhullás, töredező körmök." Tehát ezeknek is fenn kellene állniuk nálad,ha valóban ez lenne a baj.

Mindenesetre egyél minél változatosabban,ilyenkor vigyél be minél több zöldséget,magvakat nyersen(A gyümölcsök is jók,azoktól sem lesz fehérjehiányod)de vehetsz narancsot,almát,banánt is pl.A szendvics nem a legjobb megoldás,azt inkább csak néha-néha.

2014. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem a kevés fehérjével van baj, ennél sokkal károsabb például a kenyérevés !!


De ha fehérjét nézel, még a búzában is van fehérje.. annyi, hogy ne legye fehérjehiányod. Viszont ezen fehérjék nem kis része mérgező, és krónikus ártalmakat okoz, úgyhogy vigyázz vele.


Megoldás javaslat: zöldségekkel, hússal, belsőségekkel, tojással vagy akár gyümölcsökkel való helyettesítés.

2014. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezt az ödémás tünetet véletlenül olvastam a 8 módszer a rák ellen című könyvben , nem biztos , hogy pont ez a címe de ebben írták
2014. jan. 13. 18:03
 10/11 anonim ***** válasza:

"könyvbe olvastam, hogy a fehérje hiánynak is lehet ez tünete."


Ilyen csak afrikában van, ahol egyszerre éheznek, sok szénhidrátot esznek, férgesek.. és egyszerűen minden s.zar.


Kulturáltabb helyeken ilyen fehérjehiány NEM LÉTEZIK.


TÁpi, a húsevő.

2014. jan. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!