Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Eletmodvaltas es uj taplalkoza...

Eletmodvaltas es uj taplalkozas vezethet hizashoz? Ennek koze lehet az eddigi hianyok miatt a raktarozashoz?

Figyelt kérdés

Pontositok...eddig nem eltem, etkeztem egyzsegesen. Kenyereket ettem, pizza spagetti csoki....annyi , hogy napi egyszer ketszer etkeztem. Nem mozogtam.napi 4-5orat dolgoztam 10-12t aludtam.. hetvegentemeg buli hegyen hatan 2-3oras alvasokkal... most kikoltoztem nemetorszagba egy kinai etteremben dolgozom. Napi 7-8 orat alszom, 12 ora aktiv fizikai munkat vegzek. Pultozok italt hordok ki... rohangalok, 18kilos rekeszeket hordok stb. Az az mozgok. Emellett eljarok mindennap setalni v futni kb fel orat, felulesezek. Igaz csak napi 3x 20 haspres es 3x 20 hosszufelules. Rendszeresen etkezem. Reggeli ebed vacsora azonps idoben. 10kor kelek fel 12 kor van reggeli. Rizs,rak,hal,tojas,tofu,szojas zoldsegek. Fel3kor ebed ido. Leves. Rizs hus es halfelek es zoldseg. Este 11kor van vacsora zaras korul. Ami szinten rizs rakok halak husok... szusi stb. Eddig napi kb fel litert ittam most itt napi 2-3litert. Eddig csak uditoket cukros teakat. Most minimalisan uditot. Max ha megkivanom kb 2naponta 2-3deci... egesznap citromos melegvizet zoldteat jazminteat es rizs teat iszom. Reggel egy kave es ennyi... kenyeret szinte nem is eszem talan heti egyszer. Nassolni se szoktam mar max szabadnapon ami heti egy megeszek egy csokit v egy sos pufit. Ez heti egyszer van. Szerintem egeszsegesen elek masfel honapja megis hiztam... izmosodtam us az biztos mert latszik. Vadlin bicepszen. De nem ertem. Otthon a sok szutykot tomtem magamba ossze vissza ettem mindent es mindig mas idoben. Itt van egy rendszer ami elvileg egeszsegesebb mint ahogy eddig eltem es megis szukek a nacijaim. Latszik a pocak csipo haj... valaki tudna nekem tanacsot adni? Mit mellozzek stb... visszaszeretnem szerezni az elozo alakomat. Ami kb 5kiloval lehetett konnyebb. A valaszokat elore is koszonom.


Amugy sosem vtam vekony es mindig jojoztam. 164 cm vok. Vtam 45 kilo es 70 is. 62 vel jottem ki.



2014. jan. 13. 01:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem eszem sokat. 2-3 evokanal rizs es 2evokanal hus es zoldseg... otthon megettem a mekibe siman 5 satburgert. Itt a felet se tudnam... es este igaz keson eszem de 2-3 kor fekszem le...
2014. jan. 13. 01:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Sok magyarázat lehet, a rizsevés sosem volt az örök élet vagy a karcsúság titka. Minden egyes rizsevéskor felküldöd az inzulinszintedet, és ilyenkor zsírt kezd raktározni a szervezeted.


Zöldség kellene a halakhoz, husihoz, hanyagolni lehetne a szóját, és valószínűleg minden renben lenne. :)

2014. jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt. A vacsoranal hanyagolni fogom a rizst. Del en es reggel muszaj szenhidrat, mert kulonben este 8ra hulla leszek.
2014. jan. 13. 14:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Elvileg zsírral és fehérjével is beviheted azt a tápanyag - energia mennyiséget, ami konkrétan szükséges ahhoz hogy mozogni tudj.


Viszont a zsírnak nincs, a fehérjéknek pedig alacsony az inzulinválaszuk, a rizs (keményítő) viszont.. nem véletlenül eszik a testépítők is. Gyarapodni lehet tőle. Sok friss zöldség, több zsiradék, ez egy elég egyszerű és jól alkalmazható út, hamar meg is lehet szokni.

2014. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért megjegyezném még, hogy amit írtam az csak egy (helyénvaló) általánosság.


Szóval, ahogy Te most ehetsz.. nem olyan rossz. A rizs például sokkal jobb gabona mint a búza és a belőle készült termékek, tehát gondolhatnánk, hogy tényleg jobb életmódot követsz most mint régebben..


És az is lehet, hogy nem jobb mert akkor is sok a szénhidrát, nincs jó hatással rád a szója (de a rák, hal, tojás és a zöldségek viszont nagyon jók!) és most tart ott a tested, hogy tényleg le kellene csökkenteni mondjuk a szénhidrát fogyasztásodat. Az inzulinrezisztencia például évek, évtizedek alatt fokozódik és sokáig rejtett marad.


Sportolók is ehetnek kevés szénhidrátot, maxinális teljesítés mellett ám, szóval ez nem valami éhezős elképzelés.

2014. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most kitalaltam, hogy reggel eszem azt ami van, ha rizs, ha hal ha hus ha teszta mindegy. Csak kisebb mennyisegben. Ebed egy kistal kinai leves 2 tojas fozve egy alma. Delutan, ha megehezem egy feherjeturmix( tej helyett vizzel) es este csak alma. Ha sikerul igy visszafogynom szep lassan visszavezetem delre a husokat koreteket es a rizst es krumplit igyekszem nagyon visszafogni. De gondolom kis fogyi nelkul nem fog eltunni ami feljott.. ha csak rogton csokkentenek max nem gyarapidnek tovabb... koros megvpnast nem akarok , hogy utana az 5kg helyett 7 visszajojjon.a reggelit es ebedet ugyis van idom lemozogni
2014. jan. 17. 02:26
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha sikerul igy visszafogynom szep lassan visszavezetem delre a husokat"


"Ebed egy kistal kinai leves 2 tojas fozve egy alma."


Nincs mit visszavezetned délre, mert ebédre eszel tojást. Tehát a hús (vagy a hasonló hatású, összetételű tojá) már benne van az ebédedben, mit vezetsz vissza?


"De gondolom kis fogyi nelkul nem fog eltunni ami feljott"


Ha nem lövöd fel az inzulinszintedet szénhidrátokkal (vagy tejfehérjékkel) akkor lemegy, mert az emberi szervezet normális, általános állapota alapvetően karcsú. Nyilván nem sovány, mert az sem egészséges, de viszonylag karcsú. Valamennyi zsír van rajtunk, nők ettől (is) szépek.


"ha csak rogton csokkentenek max nem gyarapidnek tovabb... koros megvpnast nem akarok "


Én semmilyen csökkentésnek vagy megvonásnak nem vagyok a híve.


Azt vallom jelenleg, hogy eléggé nehéz az élet, sok káros hatás ér minket, így viszonylag SOKAT kell enni hogy elég tápanyaghoz, vitaminhoz jussunk.


A rizs, krumpli nem tápláló ételek, a hiányuk nem megvonás, helyettük meg tápláló ételre van szükség. Zöldségre, zsírra, húsra.. tojásjra ha ezt jobban szereted.


A lemozgás kifejezés nem hordoz igazi tartalmat. Általában a fizikai kalóriaszükségletünk nagy részét az életfolyamataink felhasználják, nagyon aktív embereknél is meghatározó ez a mennyiség. A 'lemozgom' arra utal, mintha a mozgásnak lenne szerepe a megevett ételek hatására (hízunk-e, fogyunk-e).


Ebben nagyon kicsi igazság van, de a nézet nem hatékony. Aki rizst vagy tésztát eszik, nem szerencsés ha azt várja hogy majd edzéssel vagy munka közben ellensúlyozza a szénhidrátbevitel hatásait.


Nem szerencsés nézet, ám persze lehet fogyni rizsevéssel is, főleg ha gluténmentes szénhidrátokat eszik az ember, abszolút nem lehetetlen, neked is menni fog csak jó tudni hogy az igazán ideális szénhidrát forrás a zöldség lenne. El lehet térni, de fontos hogy az ember ezt azért tudja :)

2014. jan. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2014. jan. 20. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!