Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Életmódváltás, egyészséges...

Életmódváltás, egyészséges táplálkozás elkezdése egy egészségtelen életmód után járhat olyan tünetekkel, hogy egyre több pattanásom lesz?

Figyelt kérdés
Elkezdtem változtatni az életmódomon, étrendemen. Eddig ettem nagyon sok csokit, olajos zsíros ételeket is (nem sokat, de nem mellőztem), cukros, édes ételeket, sütiket, sok húst...kevés gyümölcsöt és zöldséget fogyaszottam. Igazából nem voltam rosszul tőle, de úgy döntöttem valamiért, h elkezdek egészségesen táplálkozni. Nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt eszek, tisztító teákat (zöld tea, rooibos, csalán..), csak ritkán eszek húst, ha lehet kerülöm a zsíros ételeket, olíva olajat használok napraforgó helyett, de csak keveset.Mert most a homlokom tele lett pattanásokkal. És egyre több, kis pattanás. És ezt hallottam, h méregtelenítésnél ez természetes, mert így jönnek ki a méreganyagok. De igazából én nem méregtelenítek, nem tartok lénapokat. Ettől a váltástól lehet h tisztulok belül és kivül? Ha igen, akkor ez mikor múlik el? Mikor múlnak el a pattanások? Mert egyébként abban a korban vagyok, amikor jönnek a pattanások (19), de ennyi nem volt.Okay, h vannak, de ennyi nem volt sosem a homlokomon. És csak jönnek jönnek...
2010. máj. 30. 11:33
 1/6 A kérdező kommentje:
írtam, h mert a homlokom tele lett pattanásokkal és ez úgy jött le, h azért kezdtem el ezt az életmódot, mert pattanások elkezdtek jönni...nem. Csak véltetlen odakerült egy "mert"! xD
2010. máj. 30. 11:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, én is így voltam, amikor elkezdtem rendszeresen mozogni és kiiktatni a bűnös ételeket. A homlokom tiszta pattanásos lett. Szerintem is ez a méregtelenítés, hiszen az izzadással is sok méregayagtól szabadul meg a szervezet. Azt javaslom, igyál sok ásványvizet, hogy minél hamarabb tisztuljon a bőröd.

Kitartást és sok sikert!

2010. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egy átmeneti állapot, és elmúlik. Mindenesetre lehet, hogy hormonális háttere is van, úgyhogy ha nő vagy egy nőgyógyászati szűrést megér a dolog. Sok sikert az életmódváltáshoz, dícséretes!! Kitartás!
2010. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Igen. Jól látjátok, a méregtelenítés hatására a bőrös alól a zsírban elraktározott "nem odaillő" anyagok távosnak, van aki szimplán kiizzadja, ha sokáig éltél egészségtelenül akkor akár sűrű pattanásos formában is távozhat. Ne aggódj, ez így van rendjén. Heti 1-2 szaunát beiktathatsz, ha a pénztárcád engedi és fokozatosan kocogásból futásba átmehet a testmozgásod. Mindenkinél változó, hogy mikor múlik el, lehetnek hónapok is, de ne csüggedj, ha elmúlik szebb lesz, mint előtte volt. :)
2010. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem,nem...férfi vagyok! :D Most egyébként a stressz is rátesz egy lapáttal, mert csomó vizsgám lesz mostanában és ha nem is érzem h annyira ideges lennék, mégis belül stresszelek....és emiatt is jöhetnek ki pattanások. Csak azt nem értem, h ok, h idővel elmúlik....de a pattanások amik már kijöttek, nem múlnak el...:D Csak nem jön majd ki több....Na igen, arra ott a kozmetikus, aki majd kinyomkod...csak most az is olyan, h nem nagyon akarok most menni, mert elég sok dolgom van most, sok helyre kell mennem és nekem nehezebben gyógyulnak a pattanás nyomai....1 hét kell...és azt majd csak akkor ha kis pihenőm lesz...most nagyon aktív az életem. De igyenkszem sokan levegőn lenni, futok is minden nap ha tehetem, és sok folyadékot iszok...előbb-utóbb remélem meg lesz az eredménye. Csak most úgy érzem fogytam is....vagyis tudom.:D Azt meg nem akarok....
2010. máj. 30. 12:57
 6/6 anonim válasza:

Kérdés miből fogytál... Az egészségtelen táplálkozásod által kiváltott zsírkészleteid fogytak le, vagy az izomzatod fogyott. Mert nem mindegy. Ha zsírból fogytál akkor azzal ne törődj, viszont ha izomból fogytál akkor változtatni kell az étrendeden. Több fehérjét (hal, hús tojás tejtermékek) kell fogyasztanod és a szénhidrát mennyiségét is megemelheted (zöldség, gyümölcs, alacsony glikémiás-indexű összetett szénhidrátok). A szervezet akkor csökkenti a súlyát, ha nem jut elég kalóriához, amennyire neki szüksége van. Mérd nagyjából, hogy mennyi kalóriát fogyasztasz és tudni fogod, hogy ahhoz képest mennyit kell csökkenteni és mennyit emelni.

Szép napot!

2010. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!