Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem ajánlott este 6 óra...

Miért nem ajánlott este 6 óra után enni?

Figyelt kérdés
Ez a 6 óra egy konkrét idő, vagy az elalvás időpontjának függvényében változhat?

2014. jan. 19. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy nem ajánlott, csak 6 után vagy még később már az ember nem mozog annyit, így ha eszik, akkor azt már nem mozogja le, így nagyobb az esély, hogy nem felhasználja a szervezet, hanem elraktározza.

De én pl. betegség miatt diétáztam, így egész napra nézve kevés kalóriát vittem be, és szinte mindig este 8-9-kor is még ettem, aztán 10-11 körül elaludtam és mégis lement 2-3 hónap alatt 15 kg.

2014. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet enni sőt kell is, annak aki nem orvos javaslatára koplal 6 óra után. Könnyűt lehet ennyi, én mindig lefekvés előtt 22-23órakor pl túrót eszek stb.

21/F

2014. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

18-kor vacsorázok és 21-22 órakor lefekszem.


Ez így akkor egészséges?

2014. jan. 19. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, Neked így teljesen jó! :)

Én 3-kor fekszem, nálam már más a helyzet :) Nem tudom, mikor mit raktároz a testem, de este 8-10-kor eszem s másnap délelőtt még rendesen van energiám valamiből, pedig akkor nem eszem :D

Úgy kell csinálni, ahogy az életritmusunkhoz, testünk működéséhez passzol. Nem lehet előírni, hogy reggel vagy este egyél, ne egyél... Illetve lehet, de szerintem hibás.

2014. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szerveink működésének is ciklusaik vannak.


Innen a kb. este 6 óra. A 'szervórából'.

Nem a mozgáshoz van köze, vagy a lefekvéshez, ez főleg keletről származó megfigyeléseken alapszik, nyilván van valóságalapja..


De egyébként alapvetően fontosabb az, hogy 18 óra előtt MIT eszel, illetve ha eszel utána akkor is fontosabb hogy MIT.

2014. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elalvás időpontjának függvényében változik, nyilván.
2014. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, mondjuk ha ilyen korán fekszel le ( 21-22 órakor ) , akkor megfelelő az az esti 6 óra, de ha néha este 7 órára sikeredik, akkor sincs gond.

A lényeg úgyis az, hogy MIT eszel.

2014. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!