Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van székrekedésem, ha...

Miért van székrekedésem, ha normálisan étkezem, elég folyadékot iszok és heti 5x mozgok?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Azt hiszem korai az ilyen probléma. Minden nap van székletem, de nagy szenvedés árán és sokszor sírok, mert néha harmadjára vagy negyedjére sikerül. Egész nap érzem az ingert és olyan boldog vagyok, hogy na végre majd ma simán kijön, de mire leülök a wc-re elmegy az inger, vagy ott van, de nem tudom kinyomni. Székletürítés után, meg egy kis idő múlva újra inger van, de ha leülök a wc-re elmúlik. Aztán sokszor érzem, hogy meg vannak puffadva a beleim. Érzem ahogy a levegő nyomja a belemet és ahogy végig halad, de mégse távozik bélgáz formájában. Ezt sem értem mitől van, nagyon kellemetlen érzés.

Nem tudom, hogy étkezzek vagy éljek még egészségesebben , mert már így is túlzásba viszem anya szerint.

Kerülöm a zsíros, olajos dolgokat. Sovány húsokat eszek, rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszek. Olyan kenyeret eszek, ami rengeteg rostot tartalmaz, teljes kiőrlésű és még magvak is vannak benne, ugyanakkor nem egy kalória bomba. Nem eszem, édességet, cukrozott dolgokat vagy gyors kaját és pékárut. Tejtermékek közül csak a sajtot eszem, azt is -60%-os zsírtartalommal. Na mindegy, így kb étrendem az ilyen. Továbbá heti 5x mozgok. Ebből 2 a sulis tesióra 3x pedig evezni járok. Azt hiszem ez azért elég mozgás. Aztán rengeteget iszom 8napi 2-3 l). Csak teát és üresen.



2014. jan. 29. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is NE kerüld a zsíros, olajos dolgokat, jó zsírokra (telítetlenekre) igenis szükség van.

Gondolj rájuk úgy, hogy a kenést biztosítják, így könnyebben csúszik az étel a belekben (ez most nyilván nagyon pongyola megfogalmazás, de valamennyire igaz).


Másik dolog, valószínűleg a rost még mindig kevés, hiába eszel "rengeteg" zöldséget, sokan nem tudják a mennyiségeket pontosan, azt hiszik, hogy valamiből sokat vagy keveset esznek, közben meg csak ahhoz képest, hogy korábban mennyit ettek.


A harmadik, hogy van valamilyen étel-intolleranciád. Ezt egy 18-20 eser Ft-os tesztből meg lehet állapítani.

2014. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne egyél búzát (glutént) és tejet (sajtot..).


Egyél zsírt, húst, zöldségeket, gyümölcsöket. Tojást, halat, olajos magvakat.. semmi gabona, semmi sok szénhidrát, semmi tej és semmi glutén.


Ez segítenu fog.


Zsírt tényleg ne kerüld, ha éhes vagy akkor hosszú távon állatot kellene ölnöd hogy jóllakjál, az állatok húsa mellett zsír is van, a szerveikben is van zsír, ezek a táplálékok. Nem kerülheted.


A rostos teljes kiőrlésű kenyér elég gáz, nagyon káros csak ezt titkolják. De csak egy ócska gabona.. abszolúte negatívan hat a szervezetünkre, emésztésünkre.


Tehát a kenyér és a sajt a baj, ha meg ezeket nem eszed akkor megérzed majd, hogy zsírt is kell enni, hogy jóllakj.

2014. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
nagyon rágörcsölés lelkileg. Hagyd magától alakulni és lazíts.
2014. jan. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es (Tápi nevű) válaszoló jól írja. A kenyér helyett a zöldségekből nyerd a rostot. Ha ez sem segít, reggel felkeléskor egy nagy pohár vízzel kezdd a napot. (Komolyabb székrekedés esetén langyos vízzel.)
2014. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szintén ludas, mozgok, eszem mindent, vizet iszom csak, mégis. Nekem már több éve fennáll ez a helyzet, már egyéb fizikai tünetei is voltak sajnos ennek az állapotnak...


Mindent kipróbáltam: szűztea kapszula, Guttalax, Dulcolax, Hunyadi gyógyvíz, Ricinusolaj.... ideig óráig használtak azt semmi.


Most őt szedem (immár kb 2 hete) és nagyon meg vagyok vele elégedve: [link]


Ez egy teljesen gyógynövény tabletta - mesterséges védőréteg sincs rajta (mondjuk ennek kapcsán az íze hát... ö... enyhén szar de túlélhető). 1.299 ft-ért kapható a DM-ben. Nekem ez csodákat művelt, napi 1-et szedek (úgy érzem, most már nem kell majd mindennap) és rendesen lesz tőle székletem.

2014. ápr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!