Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Használjam ezt a guttalax...

Mateusz1997 kérdése:

Használjam ezt a guttalax hashajtót?

Figyelt kérdés
A problémám az ,hogy eddig akkor mentem wc-re amikor éreztem ,hogy jön. Most azonban 1 hete olyan mintha székrekedésem van de mégsem teljesen. Mindennap elmegyek ugyan úgy wc-re de erőlködve megy a dolog, a székletem pedig jóval kevesebb, és utána olyan érzésem van mintha maradna bennem. A széklet színe ugyan olyan mint eddig nem is nagyon kemény és vér sem távozott. Semmi panaszom sincs azon kívül , hogy a hasam már kicsit fáj az erőlködéstől. Ugyan úgy eszem mint eddig, viszont az elmúlt egy hónapban rengeteget idegeskedtem.

2014. febr. 22. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg jobban kezelni a stresszt. Mozogj/sportolj többet, az is segíthet a stresszes időszakban. Este hallgass nyugtató zenét lefekvés előtt vagy alvás alatt.


Esetleg ha gyors megoldást akarsz egyél vagy igyál olyan ételeket/italokat amitől rád jön a szapora. Neten biztos találsz tuti tippeket.


Hashajtót csak végső esetben, amikor már tényleg semmi nem válik be. Ezt persze minél ritkábban próbáld, mert hosszútávon nem kifizetődő (nem feltétlen anyagilag :) ).

Ha már idáig fajult a dolog, hogy hashajtót próbálj ki, akkor se a guttalaxot, hanem a Dulcolaxot. Leveles, tablettás dolog, talán 2 bogyó kell és 6-8 óra után hat.

Megjegyzem rohadtul fájdalmas tud lenni ez, szóval próbáld kerülni a hashajtót és első 2 verzióval próbálj segíteni magadon.


(Háziorvoshoz is mehetsz persze, de gondolom nem ilyen jellegű választ vársz.)

2014. febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ne ilyen kémiai anyagokat használj. Nekem már nagyon régóta van problémám az ürítéssel, először Guttalax, Dulcolax meg Szűzteát próbáltam. Ideig óráig használtak is. De egyszerűen hozzászokik a szervezeted. Én nekem nemrég ajánlotta kolléganőm a következőt: Wörishonefer Darmpflege - gyógynövények összenyomorítva. Viszont semmi szintetikus nincs benne. Link: [link]


Dmben lehet kapni 1.299-ért. Csodaszer. Én kb 2 hete kezdtem el szedni, azt írják napi 1-2 szem. Én a 2-őt csak akkor ajánlom, ha már több napja nem megy egyáltalán. Egyéb esetben napi 1. Este ha viszonylag gyorsan feldolgozza a szervezeted, reggel ha olyan mint az enyém és mozgás is szükséges, hogy beindítsa.


Ja és egy jó tanács - mikor beveszed próbáld meg minél gyorsabban :) Nagyon rossz az íze, sok sok vízzel.

2014. ápr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!