Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki mennyire táplálkozik...

Ki mennyire táplálkozik egészségesen?

Figyelt kérdés
Miket nem esztek/isztok? Milyen összetevöket hanyagoltok?
2014. febr. 24. 04:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Próbálok odafigyelni az étkezésemre .A kristálycukrot nem használom helyette Eritritol-t veszek ,saját részről a fehér lisztet ,fehér kenyeret is kerülöm .Zöldséget ,gyümölcsöt imádom :-) ! A rossz szokásom ,hogy szerintem nem iszom meg közel sem a napi ajánlott folyadékmennyiséget ... majd ezen kell változtatnom .
2014. febr. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igyekszem legalább paleózni.


Tehát gluténmentesen, tejmentesen és szénhidrátszegényen táplálkozni, lehetőleg minél kevésbé kezelt élelmiszereket fogyasztani.


Hibám, hogy nem mindig tudom tartani, de ez filozófiai kérdésekbe csap át.. viszont ajánlani mindenkinek ajánlom, hogy figyeljenek oda mit esznek meg..

2014. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Julie S ***** válasza:

Paleózom (kb 4,5 éve) kisebb-nagyobb kihágásokkal. De szigorúan glutén- és jelenleg teljesen tej- és tejtermékmentesen eszem.

Nekem ez jelenti az egészséges táplálkozást, de tudom, hogy másoknak meg más.

2014. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszik a paleo életmód :) . Szivesen átálnék rá . Az összes tejterméket mellőzitek ? Pl kefír ,joghurt ,túró .. stb .. Kávézom ,tejjel ... erről nem akarnék lemondani. pl. ott a túrós palacsinta .. azt hogy készítitek ? Sehogy ?
2014. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Julie S ***** válasza:

#4: Én sehogy. :) Nem szeretek macerás kajákkal bajlódni. (De a neten találhatsz rá jó alternatívákat.)


Amíg nem szültem és kezdtem el szoptatni, addig ettem sajtot. De a szoptatás miatt már az is a mellőzött ételek listájára került.

2014. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti, még finom alternatívák is vannak tejre, túróra. Tehát még azt sem lehet mondani, hogy pótolhatatlanok, mert mondjuk nem azok, kitaláltak már igen finom alternatívákat rájuk.
2014. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#4: Személy szerint nem vagyok teljesen paleós, sajtot eszem is, bár nem valami sokat. A többi tejterméket sosem eszem, nem hiányoznak, némelyiket már sok éve nem eszem, mert rosszul ugyan nem lettem tőlük, de éreztem, hogy nem az igazi a testemnek. A kávéba nekem is kell tejféle, a kókusztej pl. remek bele :) Túrós palacsintát évtizedekig nem ettem, most ilyen emulált tojásfehérjetúrósat tudnék, de az a helyzet, hogy még palacsinta nélkül is megvan az ember, túrós nélkül pedig főleg. Diós-barackosan és kakaósan szoktam enni, s nyilván se tej, se glutén nincs benne. Magokkal kissé trükkös, mert szakad, gesztenyelisztből remek rugalmas lesz, kár, hogy nem szeretem az ízét és amúgysem használok ilyen drága alapanyagokat nagyobbacska mennyiségben. Olcsó, nem annyira finom és nem paleo verzió ilyenkor a részben zabos palacsinta. Vagy simán sütni egy kevert paleo sütit, kisebb macera és finomabb.


Igyekszem egészségesen táplálkozni, remélem, nagyjából sikerül. Táplálkozásom majdnem vega és majdnem paleo. Bolti húst sosem eszem, sajttal nehezebb ennyire stabilnak lennem, a párom nagy sajtevő. Néha a vaj is szinte elkerülhetetlen, de jobbára kókusz- vagy pálmazsírt használok. A párom félig rizsen él, úgyhogy néha az is megjelenik a táplálkozásomban, de nem nagy mennyiségben. Amúgy azzal nincs bajom, csak próbálom mérsékelni a szénhidrátbevitelemet (fogynom is kéne, arra pedig máshogy nincs is esélyem), így is elszalad, de ha a zöldség-gyümölcs miatt, az nem zavar. A párommal napi szinten eszünk édességet, ami nem célom, de így jön ki, de igyekszem olyanokat enni, amik teljesen passzolnak az étrendembe, tehát lehetőleg kifejezetten szénhidrátszegények. Sok természetes édesség rejtezik szénhidrátban nem olyan gazdag alapanyagokban. Ott van pl. a kókusz, de a diós vaj/ghí is egészen édes számomra (ez azért vajfüggő). Az édesítőszereket nem akarom túlzásba vinni (ideértem a cukrokat is, mint a xillit vagy a méz), drága is lenne.

A zöldségeket nagyon szeretem, nyersen is naponta eszem őket. Gyümölcs naponta kell nekem, de elég egy kevés is. A fehérjebevitelem szerintem rendben van, szinte mindig (évi pár nap lehet, amikor nem) 1g/ttkg körül vagy kicsivel fölötte van. Nem tudok róla, hogy hiánya lenne a testemnek valamilyen esszenciális tápanyagban.

2014. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem vagyok palacsintafüggő :-) ez csak úgy eszembe jutott ,a túrót kapcsoltam hozzá . A párom és a lányom hagyományosan étkezik ,nem is tudnám őket rávenni a váltásra .. viszont saját magamat szeretném erre terelni . Simán megvenném a paleo cuccokat .. ha nem lennének olyan fene drágák .:S Kókuszzsírt említette valaki ,nos azt én is használok . :-) A vaj is elmaradhatatlan a hűtőnkből,lányom miatt is ,hiszen szedvicset mindig visz suliba . .. De mintha hallottam volna valahol ,hogy lehet a vaj helyett kókuszzsírt kenni a kenyérre . Milyen úgy ? Ehető ? Hát ha a felét be tudnám tartani ,már boldog lennék ... Sajnos a pénztárcám nem engedi meg ,hogy mindenből paleo életvitelnek megfelelően fogyasszak . :(
2014. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A tökfőzelék és a sült cékla is paleós amúgy, csk azért írom, hogy árszínvonalat tekintve nem csak a gazdagok kiváltsága! :)


Persze a sok bio hús, bio zöldség az tényleg drága.. :(

Maglisztekről nem is beszélve.

2014. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen :D ? nem tudtam .. És milyen feltétet teszel a főzelékre ? Gondolom a hús nem tiltó listás .. :P ..Esetleg tudnál nekem hasznos oldalt linkelni paleo receptekkel ? Megköszönném ;) !
2014. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!