Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki észlelt hasonlót,...

Valaki észlelt hasonlót, mikor teljesen kiiktatta a cukrot az életéből? Lehetnek a cukor-leszokásnak tünetei?

Figyelt kérdés

Nekem például sokszor belső vibrációm, belső remegésem van, mióta leálltam a cukorral. Eszem édességet, xilittel sütök, de ahol lehet, kerülöm a cukrot. Lehet ez például a leszokás miatt?


Nektek hogy ment?


2014. febr. 27. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy vércukor mérő kézi készüléket. A jelzett jelenség akkor fordul elő, ha nagyon leesik a vércukor.
2014. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Voltam terheléses vizsgálaton, attól eltekintve, hogy hamar leesik a vércukor, minden ok, IR nincs.


De az a fura, hogy többször is érzem ezt a belső vibrációt, most például vendégségben kaptam egy pohár limonádét, kiderült, volt benne cukor, és akkor is éreztem. Fura!

2014. febr. 27. 21:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem szédüléses időszakaim voltak, de elmúltak egy hét alatt. Remegés nem nagyon volt jellemző. Teljesen jól vagyok. Nemcsak cukrot, semmilyen édesítőt nem fogyasztok. Néha nagy-nagy ritkán egy kis mézet. Ennyi.
2014. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én Xukorral (xilit) helyettesítem, meg is felel, mert finom, és nem dobja meg úgy a vércukor-szintet.
2014. febr. 27. 21:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez az alacsony vércukortól van.
2014. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De kívülről nem látszik a remegés, akkor is alacsony vércukortól lehet? Mikor mérjem meg, reggel, vagy inkább délután, este?
2014. febr. 27. 22:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Kora reggel, éhgyomorra, majd nagyobb étkezés után is mérheted. Vagy pontosan olyankor, amikor remegsz, megkérsz valakit,hogy nézze meg, mennyi a vércukrod.


Amikor szédültem, nekem megmérték, pontosan akkor, és 5,3 volt. A vérnyomásom is rendben volt..látszólag semmi nem indokolta.

2014. febr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, akkor is alacsony vércukor.

A cukros limonádés esetről: a cukor nem rögtön viszi fel a vércukrot, azért kell neki 5-10 perc. Sőt, miután felvitte, de te még érzed, hogy mintha alacsony lenne.

2014. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es: Remegés után 10-15 perccel nem mérték? Sokszor az ember már érzi az alacsony vércukrot, de a készülék még nem mutatja ki.
2014. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát ezt a belső remegést szinte egész nap érzem, evésektől függetlenül. De meg fogom mérni egyik reggel, meg majd evés után is!
2014. febr. 27. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!