Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel tudnám helyettesíteni a...

Mivel tudnám helyettesíteni a cukrot?

Figyelt kérdés
Mézzel, barna cukorral....nem tudom mi lenne a legmegfelelőbb illetve, olyan amit én magam is meg tudok fizetni.( 15 vagyok, szóval a zsebpénzemből kell kihoznom). Nem kérhetem meg a szüleimet, hogy az én hóbortom(még akkor is ha egészséges) miatt még többet költsenek. Azonban szeretném, ha egyre inkább tudnánk pótolni a kristálycukrot valami egészségesebbel és kevésbé hizlalóbbal. (ha valaki nem értené miért törődik ilyenekkel egy tizenéves, egyik idősebb ismerősöm, nagyon nagy hatást gyakorolt rám, a cukormentes életmódjával)

#barna cukor #cukormentes életmód
2014. febr. 9. 12:07
 1/7 A kérdező kommentje:
illetve tanácsokat, tapasztalatokat is szívesen fogadok a témában.
2014. febr. 9. 12:11
 2/7 anonim ***** válasza:

A méz és a barna cukor épp ugyanannyira hizlal. Teljesen értelmetlen azzal helyettesíteni.

Ha olyat szeretnél, ami kevesebb kalóriát tartalmaz és még egészséges is, akkor vegyél xilitet (más néven nyírfacukor) vagy eritritet. Mondjuk olcsónak nem mondanám egyiket se.

2014. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2014. febr. 9. 18:35
 4/7 Passiflora ***** válasza:

Ha cukor helyett valamilyen természetes édesítőszert szeretnél találni, akkor szóba jöhet még a stevia (sztívia-nak ejtik).


Gyógynövény boltokban is kapható folyékony formában, vagy akár otthon is termeszthető maga a növény, és akkor a levelét haszáljuk édesítésre.


Itt találtam róla a legrészletesebb ismeretetést a neten:


[link]

2014. febr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Jah, a stevia is jó, de szerintem borzasztóan pocsék íze van. A xilitnek viszont nincsen mellékíze.
2014. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat de nagyon elmaradott helyen élek, ahol semmi ilyesmit nem lehet beszerezni, viszont a nyírfacukor még elérhető. erről mi a vélemény?
2014. febr. 15. 17:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad volna a válaszokat, láthattad volna, hogy a nyírfacukor ugyanaz, mint a xilit. Írtam is róla, de mindegy.
2014. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!