Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon sovány vagyok, pedig...

Nagyon sovány vagyok, pedig sokat eszek. Hogyan szedhetnék fel több kilót?

Figyelt kérdés
Rengeteget "nassolok" sok csoki, fagyi ami épp van. Mindig dupla adag ebédet eszem, mégis 184 cm vagyok és 54 kiló. Ismerőseim azt mondják, hogy legalább 75 kilónak kéne lennem, a csípőmnél is mind a két oldalon kiáll a csont.
2014. márc. 21. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen az alkatod, gyorsabban éget a szervezeted, ha az egészségeddel minden rendben, akkor edzést ajánlok, izmosodj és akkor nem számír, ha sovány vagy.
2014. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy hány éves vagy. Ez annyiban számít, hogy serdülsz-e vagy már felnőtt vagy.


Ne nassolj, mert nem tesz jót semminek, a fogaidnak különösen nem. Ha ún. tisztán aszténiás alkat vagy, akkor nem fogsz hízni, csak lassan és pár kilót. Nem is érdemes erőltetni, mert csak tönkreteszed magad vele. Egy aszténiásnak be van állítva genetikailag egy csomó minden a szervezetében, hogy az egyensúlyban legyen (a többinek is). Pl. az izületek gyengébbek, mint egy atletikus alkatnál. Ha erőlteted , hogy hízz, és sokat hízol, akkor fájni fog a csípőd, a térded és minden más bajod lesz.


Teljesen felesleges másoknak megfelelni abban, ami genetikailag a tied, inkább arra figyelj, hogy önmagadnak megfelelj, és fogadd el olyannak magad, amilyen vagy.


Én is ilyen alkat vagyok, nő. Kisgyerek koromtól fogva iszonyú sokat kínoztak, hogy hízzak, mígnem - hála istennek! - egy normális orvos le nem állította végre az erőszakos, buta anyámat.


Ps: Az ismerőseid tévednek és talán törődjenek a saját súlyukkal.

2014. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad a háziorvossal és ha minden rendben, akkor ne foglalkozz az ismerősökkel, örülj neki, hogy annyit és azt ehetsz, amihez kedved van és nem kell fogyózni és sanyargatni magad diétákkal. Engem is halálra szekáltak a rokonok és ismerősök, hogy hogy nézek ki, mert mindig vékony voltam, de nem voltam soha beteges, és ez a lényeg.
2014. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ne nassolj, a sok cukor tönkreteszi a keringési rendszered, fogaid, hasnyálmirigyed.


helyette táplálkozz egészségesen, és kezdj el kis terhelésben mozogni időnként. 1 edző 1 pihenő nap. először kezdd valamilyen tornával, semmilyen ugrálás ne legyen benne.


sőt, én ajánlanék kapásból egy multivitamint nyomelemekkel, illetve egy porcvédő kapszulát, egy probiotikum-kúrát. életmódváltás is kell hozzá valószínűleg.


tehát kis mértékű edzés 2 naponta, érdemes nyújtani és megmozgatni magad, de nem kel lerőltetni, lényeg, hogy mozogj. aztán lehet mindig kicsit a határokig menni, guggolás, lábujjhegyre állás, oldalra döntések, ilyesmik.


például az árnyékbox kifejezetten jó erre, persze csak lazán. aztán folyamatosan növelni a sajáttestsúlyos edzés mértékét és a lazításokat.


étrended milyen? orvos modnott valamit?

2014. márc. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!