Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha amúgy is nagyon sovány...

Ha amúgy is nagyon sovány vagyok, alig 60 kg,190 centiméterhez, akkor hamarabb éhen halnék mint egy normális testsúlyú ember?

Figyelt kérdés
2014. febr. 13. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
valószinüleg igen.
2014. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ebben ebiztos vagyok. Én a kemoterápia alatt 30 kilót fogytam és így is 70 maradtam mire vége lett... Számold ki te mennyi lennél ennyi fogyással (halott)...
2014. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne az időmennyiséggel foglalkozz, hanem KEZDJÉL EL SOKAT ÉS FINOMAKAT ENNI, kalóriadúsan táplálkozni, keveset mozogni, sokat pihenni.

Ne legyél ilyen csontváz.

2014. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne írjunk már ilyen baromságot, hogy keveset mozogni! Nem a mozgással van a baj, sőt! Fontos lenne, de nem a futásra gondolok, hanem izomépítésre. Tehát igenis fontos lenne mozogni, de itt főleg az izomépítő gyakorlatokra gondolok, nem az aerob edzésformákra.


Tehát nem az a él, hogy aki sovány, az gyorsan pakoljon magára zsírt. Izmot kellene, ami nem egyszerű, de megoldható. Több zénhidrátbevitel kell, lehetőleg teljes kiőrlésű. Emellett sok-sok fehérje. Lehetőleg kevésbé zsíros húsok (csirke, pulyka, kacsa, disznó /karaj, comb/, marha), halak. Emellett joghurt, túró, sajtok.


Szóval egyrészt nem kell nagyon a kalóriákat számolgatni, de nem is érdemes csokis sütit tömni magadba, mert annak nincs értelme. Lehetőleg naponta 5-6-szor egyél, mert valószínűleg gyors az anyagcseréd.


De amúgy bocs, nem a kérdésre reagálok. A válasz elég egyértelmű. Aki sovány, hamarabb éhen hal, mivel kevesebb tápanyagraktárral rendelkezik.

2014. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. febr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nagyfater ***** válasza:
Nem feltétlenül. Az, hogy ki meddig bírja az éhezést, nem csak a testsúlytól függ, hanem attól is, hogy az illetőnek milyen gyors az anyagcseréje, azaz milyen sebességgel kezdi el felélni a tartalékait, és hogy a szervezete általában hogyan reagál a táplálék elvonásra. Ebben pedig nagyok a különbségek. Példák vannak arra, hogy szélsőséges körülmények közé került csoportokban (pl. repülőgép baleset túlélői, foglyok) tovább bírták az éhezést a soványak, mint a jól tápláltak.
2014. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!