Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha alapból nagyon lassú az...

Ha alapból nagyon lassú az anyagcserém, attól még lehet lapos hasam?

Figyelt kérdés

Szóval kb 5-4 naponta van nagydolgom... Ezt fel lehetne pörgetni valamivel? Milyen gyakorlatokat, ételeket ajánlotok? Bármilyen tippet szívesen fogadok!

(Zöldséget, gyümit eszek, normál mennyiséget iszok, aerob edzést végzek heti 4x 1 órát)



2014. márc. 23. 16:28
 1/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Lehet lapos hasad.

Mindig ilyen ritkán volt nagydolgod?

A súlyod most stagnál?

2014. márc. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban érdemes elvégezned egy pajzsmirigy vizsgálatot, a pajzsmirigy alul működése ugyanis okozhat anyagcsereproblémákat és ha ez nálad fennáll, akkor erre van kezelés is ( amelynek nincs semmilyen mellékhatása és nem kell bonyolult, nehéz kezelésre gondolni, csupán némi jódpótlás általában ).


Másodsorban, ha a pajzsmirigyed jól működik, akkor nincs is akkora anyagcsereproblémád, mindössze az életstílusod lehet az, amely miatt lassú az anyagcseréd. Ez esetben tippek:

1. Legyél minél aktívabb a nap folyamán: ez alatt nem csak a sportot értem, hanem maga az egész napi működésed; ha menned kell valahova, akkor azt a távolságot tedd meg gyalog vagy kerékpárral, ha emeleten laksz, akkor mászd meg azokat a lépcsőket, stb. A tévézést váltsd át szabad levegőn való mozgásra, úgyis jön a nyár és erre minél gyakrabban lesz lehetőséged, használd ki a jó időt és legyél minél többet a friss levegőn, mert nemcsak anyagcsere szempontjából, hanem minden más szempontból is érezni fogod a különbséget.

2. Igyál sok folyadékot: ez amúgy is fontos a meleg szezon alatt, de az anyagcsere számára is nagyon fontos, mivel az agyműködést is serkenti a megfelelő folyadékbevitel és ugye az agyműködéstől függ minden más szervi működés is a testben.

3. Egyél minél több, természetes eredetű ételt: minőségi, tiszta húsokat ( nem felvágottakat ! ) , rostban és vitaminban gazdag zöldségeket és gyümölcsöket, jó minőségű zsírokat/olajokat, dióféléket, magvakat és próbáld meg itt a kört bezárni ! A cukrozott tejtermékeket és gabonaféléket próbáld meg egy ideig kiiktatni az étrendedből és azt javaslom neked, hogy próbálj meg így étkezni legalább 3 hónapig és ha nem látsz eredményeket, akkor abbahagyhatod ezt, de garantáltan látni fogsz eredményeket, mert mindaz a temérdek cukor és laktóz, amely a tejtermékekben van, illetve azok a gabonafélék, amelyek puffasztanak, ezeket ha mind elhagyod, akkor jelentősen meg fog változni az egész szervezeted működése.

4. A műkajákat kerüld, de minden egyéb kétes összetevőjű ételt is: ezt azért érdemes kihangsúlyozni, mert a műkajákról már nagyon sokan tudják, hogy ártalmasak a szervezetre, viszont sokan nem fektetnek figyelmet azokra a készítményekre, amelyek bár nem gyorskaják, azonban mégsem lehet pontosan meghatározni, hogy miből készültek. Ezek az egyik legnagyobb csapdák az étkezésben, mert számos ember olyasmivel táplálkozik, amiről nem tudja, hogy konkrétan mit is tartalmaz és utána nyilván nem tudják azt, hogy mitől híztak meg vagy mitől lettek ételpanaszok vagy mitől lettek felpuffadva, stb.

Tehát szabály: csak olyat egyél meg, amelyről tudod, hogy pontosan mit tartalmaz. Nyilván vannak alkalmak, például vendégségben, amikor az ember nem faggathatja ki a gazdát, hogy mi miből készült ( bár akinek ételallergiája van, annak ezt a luxust is be kell vállalnia ) , de az is biztos, hogy az emberek többsége nem jár naponta vendégségbe és nem a vendégség miatt hízik el, hanem főként az otthoni szokásai miatt. Ezért amit felül tudsz vizsgálni, azt hajszálpontosan tedd is meg, mert megéri minden szempontból: egészségileg is és külsőleg is.

2014. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor tisztázzuk. A hasamon nincs háj. Csak kidülled, mint a kisgyerekeknek. Itthon készült kaját eszem, amit én csinálok, tehát tudom, hogy mi van benne. A hús, amit eszem, az a legelőn élt, és nem ketrecben.(nagyszüleimtől van) Mindig csak kevés olivaolajat használok, semmi mást. Iszom rendesen. A műkajákat kerültem, kerülöm, és kerülni is fogom, mert undorító. Készételeket nem veszek. Viszonylag aktív vagyok, gyakran járok biciklizni az edzések mellett. Nem hiszem, hogy a pajzsmirigyemmel lenne gond, mert akkor szerintem túlsúlyos lennék (valamennyire biztosan) a BMI-m viszont 17.6(!)
2014. ápr. 1. 17:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Az olívaolajat nem szokták sütéshez/főzéshez használni elsősorban.


Másodsorban, attól mert a BMI-d normál vagy ennél kevesebb, ez még nem jelenti azt, hogy maga a tested szálkás. A szálkás testhez, lapos/izmos hashoz, kemény hátsóhoz, stb. – ezekhez mind a testzsírszázalékot kell mérni, mert az számít. Vannak sokan alacsony BMI-vel, akiknek a testzsírszázaléka igen magas, ezért bár az arányaik mindenhol vékonyak, maga a test nem feszes és nem szálkás.

2014. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sehol nem vagyok puha, szerintem normál mennyiségű zsír van rajtam. Soha nem alkalmaztam idiótábbnál idiótább fogyókúrákat, mert nem volt rá szükségem, nem voltam elhízva. Csak a hasam nem lapos.

Amúgy 14 éves vagyok.

2014. ápr. 2. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!