Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szülők túlsúlya befogyásolja...

A szülők túlsúlya befogyásolja a gyereket, hogy étkezési zavarja legyen?

Figyelt kérdés
Ha a gyerek kiskora óta azt látja/hallja,hogy valamely, esetleg mindkét szülője fogyókúrázik,nincs megelégedve magával(hosszabb távon,évekig),akkor a gyerek nagyobb eséllyel lehet evészavaros? Talán mély ,tudatalatti ok lehet?

2014. márc. 23. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igen.
2014. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenre vannak példák és ellenpéldák is. Nem csak egyetlen, hanem több tényezőtől függ adott jelenség kialakulása.
2014. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden befolyásolja a gyerekeket, ezért KELL életvezetésben segíteni nekik. Ezért kellenek igazi tanítók, akik jó példát mutatnak és ellensúlyozzák az élet során jelentkező negatív hatásokat.
2014. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én vagyok erre a tipikus példa!

Mindig is az volt az egyetlen vágyam, hogy egy nap olyan anya lehessek, mint az én édesanyám. De azt tudom, hogy azt a "hibát" nem szabad elkövetnem amit ő tett.

Úgy nőttem fel, hogy csak fogyókúrázni, szenvedni, zabálni, hányni, koplalni láttam és mindezt úgy, hogy szent meggyőződése volt, hogy kövér és utálatos.


Na! Most velem PONTOSAN ugyanez a helyzet. És csúnyán hangzik, de tudom, hogy ez tényleg a ő hibája lehetett annak idején és szerintem ő is tudja és próbál segíteni. De nem tud.


Soha, semmiféleképpen nem akarnám, hogy az én gyermekemmel is ez történjen, mert életre szóló károsodást szenvedhet. Úgy hogy mindenkinek azt javaslom, hogy a gyereke előtt figyeljen oda, ha ilyen problémái vannak!

2014. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!