Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékenyek! Használtok...

Gluténérzékenyek! Használtok alakor búzalisztet? Van bármilyen tünetetek tőle?

Figyelt kérdés
nekem pár hónapja derült ki, hogy gluténérzékeny vagyok, semi tünetem nem volt, illetve csak annyi, hogy a tápanyag nem szívódott fel amitől nagyon vashiányos lettem. semmi más tünet nem volt, és most leginkább alakor lisztet használunk, de szintén tünetmentes vagyok.

2014. márc. 24. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem drasztikusan reagál rá a szervezetem, de a lényeg:Soha nem vétkezek, semmi szín alatt. Ez a betegség nem játék, még, ha nincsenek is durva tüneteid.
2014. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hallottam olyanról aki használ és nincs baja tőle, de van olyan akinek van. lehet, hogy egyénfüggő?
2014. márc. 24. 12:57
 3/13 anonim ***** válasza:
a legtöbb embernél csak akkor van hatás, ha más gluténtartalmú ételt is eszik mellé.
2014. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
elnézést, valahogy zablisztre gondoltam mikõzben búzát olvastam... szal a zablisztre igaz az elõzõ válaszom, búzát azt ne egyél...
2014. márc. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az alakor nem gluténmentes, csak mivel a glutén nem egy komplett molekulát jelent, hanem két fehérjét amiknek több variációja is létezik, így eltérő módon tud hatni.


Az alakor kevésbé durva, ettől még nem kellene gabonát enned (főleg glutén tartalmút) ha egyszer te látod és tapasztalod, hogy mennyire ócskák ezek a növények. A többség nem látja, csak sokára tapasztalja meg a már kialakult betegségeket. Neked itt a lehetőség, hogy tudatosítsd magadban hogy ezek a gabonafélék nem jó táplálékok.

2014. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy tünetmentes vagy. Kontorllra jársz? Mert ott derül ki, hogy okoz-e tüneteket! Nagy valószinűséggel az alakor liszttől ugyanúgy termeli a szervezeted az ellenanyagokat, ami csendben cukorbetegséghez, pajzsmirigy betegséghez vagy rákhoz vezet! A tünetmentesség nem ok arra, hogy gluténos terméket egyél, az alakor nem gm!

Menj kontrollra és nézesd meg magad mielőbb!

2014. ápr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
már eleve cukros vagyok, szóval igen, járok kontrollra. de mint írtam, tudok olyan emberről akinek semmi baja nincs az alakortól, de olyanról is akinek van. szeretném kitapasztalni én. a gm lisztek borzasztóak ráadásul nagyon magas a szénhidráttartalmuk, ami esetemben nem elhanyagoható.
2014. ápr. 30. 14:55
 8/13 anonim ***** válasza:
Mások esetében sem elhanyagolható, csak mégis elhanyagolják :D
2014. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kontroll alatt mit értesz? Nézik az ellenanyagokat a véredben? Nem csak sima vérvétel! IgA és társait figyelik?
2014. ápr. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
december óta ilyen kontrol még nem volt (akkor derült ki), de hamarosan megyek az éves vizsgálatokra, biztos nézik majd azt is
2014. ápr. 30. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!