Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem fogyizós kérdés, de...

Nem fogyizós kérdés, de diétához kapcsolódóan: a gluténérzékenyek ezért ilyen vékonyak? Mit esznek a gluténérzékenyek?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki gluténérzékeny, de annyit nem beszélgettünk. Cigizik, szóval ezrét is gyorsabb lehet az anyagcseréje mint a nem cigizőké, de amúgy ő nagyon vékony sztem 168 cm körülbelül de 48 kg lehet. 50 kg tuti nincs meg.


Mit ehet egy nap? Mármint tojást meg ilyesmit, kenyeret gondolom nem... ezért ilyen vékony?:O:O:O mit esznek a gluténérzékenyek? meg mi történik ha pl. véletlen tésztát kenyeret esznek? allergiás reakció vagy mi?

(félreértés ne essék, nem akarom az ő diétájukat követni)


2013. jan. 5. 10:31
 1/4 A kérdező kommentje:
az lemaradt hogy ő 22 éves.
2013. jan. 5. 10:32
 2/4 csokissüti002976 ***** válasza:

Nekem is van egy gluténérzékeny ismerősöm, ő is lány, és nagyon vékony.


Azt mondja, hogy fáj a hasa meg hányingere van nagyon, ha liszteset eszik. Mondta az orvosa, hogyha nem tartja a diétáját akkor rákos is lehet emiatt.


Kajálás? Nem tudom, mikor megyünk kajálni akkor gyrost eszik vagy kínait. De hogy máskor mit, azt nem tudom.

2013. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gluténérzékenység az emberi fajra jellemző állapot, a gluténre a szervezet egészséges estben védekezik. A bélbolyhok elpusztulnak, ezzel csökken a glutén (de a tápanyagoké is) felszívódása.


A gluténérzékenység egészséges állapot, egy egészségtelen anyaggal szembeni reakció, legalábbis ez a modern elmélet. Ez eléggé jól eltalált elmélet, mert számtalan krónikus betegségért felelős a glutén.


Na most, ha valaki gluténérzékeny, és ez a bélpanaszokkal is jár, akkor nagyon rossz lesz az emésztése, tápanyag felszívódása -> ez járhat soványsággal, igen.


De a gluténérzékenyek is bezabálhatnak mondjuk kukoricából, rizsből, tejből és simán elhízhatnak.


Viszont ehetnek normálisan is (ahogy mindenkinek kéne): sok zöldséget, igény szerint állati eredetű táplálékot, gyümölcsöket, olajos magvakat..


Aki gluténérzékeny, és ezért kerüli a glutént, az nyilván elkerüli a glutén által okozott betegségeket is. Tehát végül is szerencsésnek mondhatók az átlag lakossággal szemben.


A panaszok eltérőek lehetnek, de általában emésztési problémákkal - puffadással, hasmenéssel, hasi fájdalmakkal jár. Amit sokan nem tudnak a gluténról, az az hogy bármely szervünk károsodásával összefüggésben lehet, autoimmun folyamatokat indukál, idegrendszeri, ízületi megbetegedéseket okoz..

2013. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy glutenerzekeny baratnom, raadasul kozeli baratnom es neki kiutesei lesznek ha liszteset eszik a karjan meg a hajlatokban.. ezenkivul ahogy az elottem kommentelo is irta, igazabol husbol/rizsbol/kukoricabol/krumplibol ugyanugy bezabalhatnak ok is szoval a glutenerzekenyseg nem egyenlo a vekonysaggal!
2013. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!