Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A magos kenyér egészséges?

A magos kenyér egészséges?

Figyelt kérdés

A Tornyos Pékségben kapható Magos kenyér egészséges?

[link]

[link]


Azzal teszek valami jóvátehetetlen kárt a szervezetemben, ha napi 3-4 szendvicset ebből készítek, vagy ezt eszem főzelék mellé, vagy vacsorára pirítósnak?

Aggódom miatta, mert addig Ok, hogy magos, de ettől még nem lesz automatikusan teljes kiőrlésű is.. A hozzávalóknál azt írja hogy a tésztája különleges adalékkal készül. És ennyi. Puszi. Semmi összetevők, semmi tápértékmegoszlás. Se itt, se címkén, se honlapon, se e-mailben, sehol.

Én szeretem ezt a kenyeret, mert finom, frissen jó puha, a bele finom, a héja ropogós, és magvak vannak benne, és tökmag, és szotyi.. De ha meg más is van benne, akkor már lehet hogy nem tesz olyan jót az egészségemnek.

Ötlet? Enni vagy nem enni?



2014. márc. 29. 14:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Fura, hogy nincs ott, milyen lisztből készül, ha belseje puha és ha megemeled és könnyű, akkor nem teljes kiörlésű, lehet hogy egy kis malátától barna. Mivel nincs ott, hogy tönköly, vagy teljes körlésű, így gondolom sima fehérlisztes kenyér.
2014. márc. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ok, ez eddig nagyszerű, de még mindig nem válasz a kérdésre!

Egészséges vagy nem? Egyek vagy ne?

2014. márc. 29. 15:53
 3/18 Fannni17 válasza:
100%
Egészséges és lehet enni csak annyi, hogy ugyanolyan ,mint a fehér kenyér csak magos és barna :D :)
2014. márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ez meg mit jelent...?
2014. márc. 29. 20:45
 5/18 anonim ***** válasza:
Azt, hogy ugyanolyan, mintha fehér kenyeret ennél egy kis barna színezékkel és magokkal, a magok miatt kicsivel jobb, de ha igaz, hogy a fehér liszt nem olyan jó a szervezetünknek, akkor nem ezt kell enni.
2014. márc. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Semmi köze az egészséghez.
2014. márc. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De magok vannak benne.. Vagy az nem számít annyit?
2014. márc. 30. 10:27
 8/18 anonim ***** válasza:

#7 - Nem. Gondolj bele, hogy van egy kenyér, amelynek a 98-99%-a olyan összetevőkből készült, amelyekre a szervezetednek egyáltalán nincs szüksége. A maradék 1-2%-át képezik azok a magok, amik rá vannak szórva a kenyérre. Mennyit számítanak tehát a magok ?


Ha mindenképpen magokat akarsz fogyasztani, akkor vegyél külön magokat és azok még egészségesek is, de magos kenyeret enni a magvak miatt olyan, mint gyümölcsöstortát enni a gyümölcsök miatt.

2014. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az egészséges kenyeret még nem találták fel. A teljes kiőrlésű lisztből készült sem az, mert ugyanúgy CH. Ráadásul minden nem házilag sütött kenyérben legalább 8 féle E található.
2014. márc. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Remek.. Akkor mit egyek? Szoktam még enni zabpelyhet, bulgurt, zabkekszet. Ezek is tabu? Tudom, tudom hogy nem célszerű túlzásba vinni a szénhidrátot. De könyörgök, a testemnek energiára van szüksége! Eszek magokat is, natúr mogyorót, mandulát, tökmagot. Rengeteg gyümölcsöt és zöldségeket. És ez nagyon szép, de kevés. Vagy nem?

Biztos a régi rossz berögződések, de nem kellene még ezek mellé egy kis gabona, kása, kenyér vagy keksz -persze csak egészséges mennyiségben? Nem lesz tőle bajom, ha ezeket teljesen kizárom? Ok, a búzakenyeret tudom csökkenteni, nade a zab, a rozs, a bulgur? Na? Ezek is ugyanolyan rosszak?

2014. márc. 30. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!