Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Úgy érzem, hogy függök az...

Úgy érzem, hogy függök az ételtől, viszont nagyon fontos nekem a vékonyság. Mihez kezdjek? Tanácsok?

Figyelt kérdés
163 cm és 58 kiló vagyok. Imádok enni, nem bírok leállni. Kétségbe vagyok esve. Mit tegyek?
2014. ápr. 2. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Bmi-d szerint epp h normalban vagy.. de amugy mozogj,es valogasd meg mit eszel! Es ne legyen buntudatod.. szerintem nem szeretnel ugy elni hogy minden egyes kalorias ital utan is szenvedsz mar annyira szamitanak a kaloriak. Etkezz rendszeresen,mellozd a zsiros,cukros dolgokat..
2014. ápr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ételfüggőségnek lelki okai vannak és ezt legjobb esetben te is tudod. Azt az okot kellene megtalálni, amely miatt fennáll nálad ez a kényszerevés, mert addig nem fog megszűnni ez az ételaddikció és akár komolyabb evészavarokat is generálhat.


Ha csak a gyakorlati részét vesszük és kihagyjuk a pszichológiai tényezőket, amelyeket végül is neked kell megoldanod, akkor az a leghatásosabb az éhségérzet csillapítására, ha visszaszorítod a szénhidrátokat és az úgynevezett ketogén diéta szerint táplálkozol legalább egy ideig ( van, akinek annyira tetszik, hogy hosszabb ideig is csinálja ).

Ez több szempontból is jó, mert a szervezeted működését viszonylag megváltoztatja, értem ez alatt azt, hogy a ketogén diétát ajánlani szokták sok pszichikai, illetve fizikai rendellenességben szenvedőknek is, mivel rendkívül jó hatással van az idegrendszerre ( s mint tudjuk, az idegrendszertől függ minden a testben ), valamint a hormonháztartást is rendbe hozza, ez kimondottan fontos nőknél az ösztrogének miatt, valamint férfiaknál is a tesztoszteronszint miatt. Ha ezek a hormonok nincsenek egyensúlyban, akkor az mindenféle anyagcserezavarokat okoz és innen indul sok testi panasz, kívül-belül. Végtére is tehát: minden összefügg a testben. A ketogén diéta és maga a szénhidrátszegény táplálkozás, ismertebb formájában, az, amely egy olyan ponttól indítja el a változást, amely dominakártyaszerűen fog elindítani más folyamatokat is a szervezetedben, amelyek ha megfelelően követed ezt a táplálkozást, akkor az ételfüggőségeden is segíteni fog és idővel meg is szünteti majd azt.

A ketogén diétára vagy a szénhidrátszegény diétára ( lényegében az előbbi szigorúbb szabályokat feltételez, míg az utóbbi engedékenyebb a szénhidrátokkal, de mindkettő nagyon jó ) rákereshetsz az interneten, elolvashatod az alapelveket és maga a program menetét, nem alaptalan divatelvekre és tudományos bizonyítékokra alapszik , hanem épp ezek ellenkezőjére, és az én véleményem szerint a legjobb táplálkozásmód, illetve diéta ( egy diéta értékét amúgy pont az mutatja meg, hogy tud-e táplálkozásmód is lenni vagy sem ).

2014. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!