Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha magában eszem pl a disznózs...

Helikon87 kérdése:

Ha magában eszem pl a disznózsírt mert hízni szeretnék, akkor attól lesz bajom?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 14. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki simán hízni akar és egy tábla Milka csoki helyett disznózsír jut az eszébe, az is furcsa ember lehet.
2014. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
hát hasmenésed lesz, az tuti. és az nem hizlal ám!
2014. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy eddig hogyan ettél...


Nekem legfeljebb nem ízlene magában, s hamar abbahagynám, de ha kapnék hozzá némi uborkát, s jóféle a zsír, simán betolnám gond nélkül, egy rendes étkezésre való mennyiségben. Igaz, ez hipotézis csupán, sosem próbáltam ennyit zsírt enni egyszerre, szinte magában.

Kalóriatartalmat tekintve 80-90% zsírtartalmú étkezéseim sűrűn vannak, nagyon kellemesek :)


De van, aki kikészülne ennek a töredékétől is.

2014. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért van egyeseknek mindentől hasmenésük s miért képzelik, hogy más is ilyen? A keto.hu-n egy fazon simán hagymával ette a zsírt, kenyér nélkül, na az a durva... A vöröshagyma nem sokat szelidít a zsíron és viszont...
2014. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, de csak pár évtized után, akkor viszont nagyon súlyos és kellemetlen (magas koleszterin tartalom a vérben, súlyos érfal károsodás, trombózisveszély. Az emberi szervezet nem feltétlenül a táplálékkal bevitt zsírt alakítja át "emberzsírrá".
2014. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző: gondolom, a kérdező nem évtizedekig akar hízni így, amit viszont felvetettél, hogy a zsírból nem tuti, hogy lesz zsír... Ehhez nem értek, bár nekem az a logikus, hogy sok zsírból csak lesz valami, bár az is igaz, hogy a zsírdús táplálkozás fogyókúrának se rossz, bár akkor sem hiszem, hogy mindegy lenne a kalóriabevitel... De ha a kérdező sok zsírt és sok szénhidrátot eszik egyszerre, az már segítheti a hízást :) A zsír jó energia és könnyű vele sok kalóriát bevinni, de én se próbálnék meg elsősorban vele hízni. Inkább fogyni, arra teljesen jó.
2014. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A zsírfogyasztás természetes, nem kóros/káros így:


- nem okoz elhízás betegséget (magas inzulinszintet)

- nem okoz gyulladásos betegségeket (így szív-érrendszeri problémákat sem)


- a koleszterinszintünk természetesen egy jól szabályozott rendszer, amit nem a táplálékkal bevitt koleszterin mennyiség szabályoz.


Zsírtól nem lehet hízni, tömegnövelő étrend kell. A zsír alapú tömegnövelés elsődlegesen csak izmosodásra alkalmas (és ez egy lassú fejlődés), ütemesebb hízáshoz és zsírraktárak növeléséhez kell szénhidrát is! (pl. zsíros kenyér, zsíros rizs, krumpli etc.)

2014. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. ápr. 16. 20:02
 9/9 anonim válasza:
Én 10 évet boxoltam és az miatt kondiznom is kellet,DE tartanom is a súlyom és leginkább csak csilis zsíros kenyért ettem,de azt napi 1kg kenyérrel.😀 Bejött a dolog és nem volt tőle semmi bajom.
2019. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!