Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek a görögdinnyétől,...

Szerintetek a görögdinnyétől, ha magában eszem miért lesz mindíg olyan "rossz" a gyomrom? . Kicsit olyan mintha hányingerem lenne, de mégsem.

Figyelt kérdés
Ha magában eszem a dinyét, jó nagy darabot, akkor mindíg olyan fura lesz a gyomrom és ennem kell rá valami szilárd kaját, hogy elmúljon.Ez mitől lehet?

#dinnye #hányinger szerűség
2012. júl. 28. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lehet, hogy valamiért egyszerűen nem bírja ezt a kaját a gyomrod. Én a paprikával vagyok így.
2012. júl. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Dinnyére sört tejet kávét jégkrémet szilvát és barackot nem szabad enni. Ezt mindenki tudja csak te nem ezek szerint.
2012. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem azt írta hogy azért rossz a gyomra, mert ráeszik valamit...
2012. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
DInnyére jégkrémet miért nem? És a dinnyés jégkrém, fagyi? :)
2012. júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én többször ittam már dinnyére sört és semmi bajom nem volt :)
2012. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hallottál már arról hogy ettöm kenyöröt möggye?Egyél mellé mindig egy fél szelet jófajta kenyeret dinnye után pedig a másik felét.Csak úgy magában edd a kenyeret.Szerintem ez be fog válni.De azt is kipróbálhatod hogy kipöckölöd a magokat és úgy eszed,bár az nem hiszem hogy sokat segít.A kenyér meg jó ízt is ad mellé csak jófajta legyen.
2012. júl. 29. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kaptam a kérdésemre választ, de mindegy azért köszönöm.Azt kérdeztem mitől van, nem azt hogy mit egyek mellé, meg mit nem ehetek...
2012. aug. 5. 18:53
 8/12 anonim ***** válasza:

A bio módon termesztett görögdinnyét rögtön felismerjük az ízéről, és ez a leginkább objektív mércéje minden bio zöldségnek gyümölcsnek. Megkóstolom és az íze magáért beszél. Különösen fontos hogy bio legyen a dinnye ha felhasználjuk a héját is mert ebben koncentrálódik többnyire minden vegyszer amivel fel akarják pumpálni a dinnyéket.



Érdekes módon a kertben lévő kis dinnyeföldön termett kis 1,5-2 kg-os példányok is mézédesek, harsognak amikor beleharapunk, és felvágva sem poshad meg a nap folyamán.


A vegyszerek olyan mértékben koncentrálódni tudnak a dinnyében, hogy sós ízt érzünk a szánkban, ha esszük. Az ilyen dinnye ha sokat fogyasztunk belőle könnyen mérgezéshez vezethet. Tünetei szédülés, émelygés, hányinger. Na ekkor egészen biztosan már egy ütős dózist kaptunk méreganyagokból. Ilyen dinnyével semmiképpen se méregtelenítsünk!


Eredeti cikk: [link]

2012. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez hasznos volt!!
2012. aug. 6. 07:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Nincs mit. De te is ki guglizhattad volna :)
2012. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!