Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt olyan vegetáriánus,...

Van itt olyan vegetáriánus, aki egészségügyi okokból tért vissza a húsevésre?

Figyelt kérdés
5. éve vega vagyok. Tökéletesen jól megvoltam hús nélkül mindez idáig, most azonban kiderült, hogy elég sok egészségügyi problémám van, aminek lehet, hogy ahhoz van köze, hogy nem eszem húst. Nem biztos, de az viszont 100%, hogy ha húst ennék, akkor tarthatnám azt a paleo diétát, amit a doki felírt a gyógyulásom érdekében. Mostanában egyre többször gondolkodom el rajta, hogy ha másra nem is, de a halra visszatérek. Az elveim ellenkezne, de azt hiszem az egészségem fontosabb. Csak azt nem tudom, hogy nem-e számít "árulásnak", hogy bűntudat nélkül arra gondolok, hogy ha újra halat kell ennem, hogy jobban legyek, akkor meg fogom tenni. Idáig kibuktam attól is, ha kiderült, hogy a hússal egy tányéron volt a sajt, amit megettem, vagy valami. Most meg olyan sokan jönnek nekem azzal, hogy a vegaság miatt van ez a gyengeség, meg a betegeskedés, hogy hajlamos vagyok hinni nekik. Szerintetek?

2014. ápr. 19. 20:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%

Milyen felelőtlen orvos, aki a paleót ajánlotta?

A betegséged lehet a hús hiánya miatt, de a paleo még több fontos tápláléktól foszt meg.

Egyél húst, és olyan ételeket, amikben vannak azok a táplálékok, amik most hiányoznak a szervezetedből.

2014. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
39%
ne higgy nekik. ha ennyire nem bírod a húst (én sem), akkor nehogy visszatérj rá. ez hülyeség hogy azért vagy gyenge,szerintem inkább vitaminhiány lesz az, vagy valami más. rengetegen vagyunk vegetáriánusok, sok-sok éve, és nincsenek ilyen gondjaink. ne hidd el nekik, hogy emiatt van.
2014. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%

Normálisan kell enni, mindent.

Persze, hogy beteg vagy, ha ilyen hülye elveket követsz. Nyilván mindenféle hiányban szenvedsz már.

De, ha te szeretsz az egészségeddel játszani, hát csak rajta...

2014. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Julie S ***** válasza:
51%
Az ember neha feladja az addigi elveit. :) En nem voltam vega sosem, viszont paleozom es nagyon jot tett nekem az elmult evekben. Nem kell am rengeteg hust enned (foleg ha nehezen veszed ra magad), inkabb minosegit es ritkabban. En sem hittem, hogy valaha gluten- es tejmentesen fogok enni, de mivel ereztem, hogy ez jot tesz nekem, igy nem volt kerdes, hogy folytatom-e.
2014. ápr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
51%
Én 4 évig lakto-ovo vegetáriánus voltam, elvi okok miatt. Azelőtt nagyon szerettem a húst. Nagyon jó volt a közérzetem, mígnem egyszer olyan gyenge lettem, hogy menni alig bírtam párszár métert. Nagyon ijesztő volt. Kiderült, hogy eléggé vashiányos voltam. Nehéz volt visszatérnem a húsevésre, konkrétan emlékszem ennyi idő után, csirkemellet csináltak nekem szüleim, folytak a könnyeim amíg ettem. De a panaszaim elmúltak. Most már nem tudnám többet elképzelni hús nélkül. Át szeretnék viszont térni a paleóra, megfigyeltem magmon, hogyha nem eszek glutént, sokkal jobban érzem magam. A tejtermékekről nehéz viszont lemondanom, de szerintem ezek nélkül még jobban lennék. Meg egy próbát szerintem mindenképp megér a paleó, én biztos adok egy esélyt neki :)
2014. ápr. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
34%

Bibliában nincs tiltás a halfogyasztásra vonatkozóan, és általánosságban sincs semmi a kötelező veganizmusról, vegetárianizmusról.


Akkor mégis milyen elveket akarunk követni, húsevés nélkül?


Lehet egészséges vega étkezést folytatni, csak nem biztos hogy ki is tudjuk vitelezni.


Edd a halat, nyugodtan. Paleo elveket pedig tényleg tartsd, tartsd meg az orvosodat is, tájékozott szakember lehet.

2014. ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


A vashiány lehet nálam is fenn áll, bár még nem jöttek meg a leleteim. Sok tünetem van, de a legfőbb problémám, hogy a menzeszem elmaradt már lassan fél éve. A hajam nagyon hullik, töredeznek a körmeim, a bőröm is rossz állapotban van, száraz és rugalmatlan. Emellett járok kondizni, még sem tudok megfelelő izomzatot építeni, hiába figyelek az étkezésre. Csak teljes kiőrlésű kenyeret eszem, és szinte egyáltalán nem eszek cukrot. Figyelek a fehérjebevitelre is, tudatosan állítottam össze az étrendem. Tojást, tejtermékeket, hüvelyeseket, gabonákat (hajdina, köles, zab, tönkölybúza, rozs), ritkán szóját, sok zöldséget és gyümölcsöt, barna rizst, magvakat fogyasztok.

Szóval nem hiszem, hogy a többi vegetáriánus jobban táplálkozna. Talán simán van olyan, hogy mivel más emberek vagyunk, más szervezettel, ezért ami valakinek jó, másnak az nem. Viszont ez tényleg szomorú, mert erkölcsi oldalról én is jól éreztem magam attól, hogy nem ettem húst. :S

2014. ápr. 20. 09:21
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Más emberek vagyunk.


Annyira mások, hogy vannak akik értelmesek, az értelmes vegák nyersvega zöldség/gyümölcsevők, mert ők így nem rontják az emésztésüket gabonákkal és hüvelyesekkel, biztos hogy nincs lisztérzékenység miatt felszívódási zavaruk, így legalább fele tápanyag náluk bekerül (zöldség húsevő az ember, ők esznek zöldségeket).


Te hiába eszel zöldségeket, ugye paleózás előtt kitetted magad a gabonáknak, tápanyag felszívódást gátló hatásnak, ez sajnos problémákat okoz. Kinek előbb, kinek később.

2014. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 nagyontamas ***** válasza:
66%
Kedves kérdező! A paleo nem egyenlő a húsevéssel, vannak olyan természeti népek, akik nagyon kevés húst fogyasztanak. (Nem Vegák, mert azért esznek állati fehérjét.) Ha a halat kompromisszumként meg tudod enni, akkor egyél belőle! A magas omega 3 tartalma miatt, tengeri halakat, és a busát ajánlom. Mi a baj a gabonával? Az utóbbi száz évben a búzanemesítők tudatosan szelektálták és keresztezték azokat a fajtákat, amelyeknek magas volt a glutén tartalma, mert ettől lesz nyúlós a tészta, s válik kelesztésre, ill. tésztakészítésre alkalmassá. A glutén gliadinból és gluteninből áll. A gliadinból alfa, béta, gamma és omega változatot különítenek el, ezek közül leginkább az alfa-gliadin okoz immun és bélrendszeri tüneteket. Sajnos a mai kenyérgabonák az utóbbiban dúskálnak! Ami a teljes kiőrlésű "egészséges" kenyeret illeti, bebizonyosodott, hogy a korpa gátolja az ásványi anyagok, vitaminok felszívódását. Ha csak ezeket hagyod el az étkezésedből, már sokat javulhat az állapotod! Jó egészséget kívánok!
2014. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
MinimorRris, én pl. azért nem eszem húst, mert mindig is utáltam, zavart, hogy ez egy élő dolog volt. háromévesen is, szóval nem divatból, semmi befolyás nem volt. szóval nincs semmilyen elv, egyszerűen undorodtam tőle mindig is.
2014. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!