Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gabonafélék gyümölcsök?

A gabonafélék gyümölcsök?

Figyelt kérdés

Nem, nem vagyok hülye. DE!


Elvileg gyümölcsnek nevezzük a növények termését, áltermését.

Az áfonya bogyótermés. Gyümölcs.

Az alma már csak áltermés. Gyümölcs.

Az uborka, a tök kabaktermés. Ezért botanikailag ezek is gyümölcsök.

A dió csonthéjas termés. Ilyen alapon ez is gyümölcs.

A kukorica, búza pedig szemtermés. Gyümölcs?


Mert elvileg botanikailag az! :) És én direkt nem a fogyókúra rovatba írtam ezt a kérdést, mert ott valószínűleg rövidtávon kinyírnának a 90 napos, a gyümölcsdiéta és az egyéb étrendek hívei.


Szóval értem én, hogy jó a szétválasztó módszer, meg hogy egyes "gyümölcsöknek" magasabb a szénhidrát vagy a zsírtartalma, de ettől ezek még botanikailag ugyanúgy gyümölcsök, nem?



2014. ápr. 25. 15:59
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Hát meg kell hagyni, érdekes.. Elolvastam, próbálok magyarázatokat találni.

Nem tudom, kikkel végezték el a vizsgálatokat és nem tudom mikor. Nem tudom, hogy pontosan miket ettek, milyen volt a zölség-gyümölcs-gabona-magok és egyebek megoszlása a vegák és a többiek között. A tejterméket is fogyasztó nem teljesen vegák valóban belepiszkíthattak a képbe. Plusz az sem mindegy, hogy hol, milyen körülmények között végezték a vizsgálatokat. Nem tudom milyen formában ették az ételeket, azokat milyen forrásból szerezték be és egy étkezésen belül hogyan kombinálták. Sok tényező van, ami befolyásolhat és amiről fogalmam sincs. Emiatt nem mondok végleges ítéletet.

Magamat ismerem. Azt tudom, hogy én milyen vagyok és hogy én hogyan eszem, és tudom hogy az nekem jó. Hiába olvasok ilyen -ki tudja egyáltalán valóságos-e?- kutatási eredményekről, én nem fogok rászokni a bélszínre és a sült keszegre. Kétségtelen, hogy a vega életmódot is el lehet szúrni, ha valaki ugyan nem eszik húst, de helyette bőséggel fogyaszt cukros süteményeket. Húsevőkből és vannak eléggé elvetemültek (lásd csülökpörkölt fehér kenyérrel felitatva a zsírját).

Nem tudom, mindenki máshoz alkalmazkodott, másnak más válik be. Az őserdőben élő maori nem eszi ugyanazt mint az amerikai farmergazda, aki pedig nyilván mást fogyaszt, mint a japán tonhalárus.


[link]

Most én is adok egy kis olvasnivalót. :) Ezen kívül kerestem, de sajnos nem találtam a Testkontroll online pdf változatát. Nagyon jó könyv és sok érdekesség van benne, ha nem is értek mindennel teljes mértékben egyet. Nekem megvan itthon könyvben, érdemes pár részt elolvasni belőle. Interneten nagyon leegyszerűsítik a leírását, nem adják át igazán a lényegét a módszernek sajnos. Ha egyszer találkozol vele, akkor javaslom a rövid áttanulmányozást. Tejtermékek, feldolgozott ételek itt is sztornó, szóval van néhány átfedés, már csak ezért is hasznos olvasmány lehet.

2014. ápr. 26. 20:25
 32/39 anonim ***** válasza:
Mi beszéltünk már amúgy?
2014. ápr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs a paleo vagy akár a nyersvegán csokitortával... Csak mert az ember nem eszik gabonát, nem feltétlenül veszít valamit. Mi a párommal simán elhagytuk a glutént, ő korábban kenyeret evett kenyérrel. Oké, most rizst eszik, de mégis, azért mégis történt egy komoly változás :D Nekem rizs sem kell.

A hús valóban nem szükséges, a vegán maratoni futók is megoldják, csak oda kell figyelniük. De ha valaki ovo-vega, akkor végképp nem látom, mi gond lehetne, ha kicsit is odafigyel (odafigyelés - vagy nagyon jó ösztön/ízlés - pedig mindenkinek kell, ha eszik húst, ha nem). Az már nekem is feltűnt, hogy sokan túlegyszerűsítik a kérdést a tévhitek mellett. Ha vega vagy, akkor minden bajod lesz azonnal, de ha eszel húst, minden OK, egyetlen tényező megold mindent... Nyilván vannak buta emberek, velük felesleges vitázni.

2014. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

:-!

Én nem gondolom hogy egyetlen kérdező megold mindent :$

2014. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

33. Köszönöm szépen a megértést. :) És gratulálok hozzá, ha úgy érzed glutén mentesen is tudsz teljes értékű életet élni és egészséges vagy! Nem akarok beleszólni senki egészséges és jól működő táplálkozásába. Ha jól érzed magad, akkor rendben. Én nem éreztem magam jól, amikor húst próbáltam enni és a gabonákat kizártam. Máshogy vagyunk kódolva. :) Ettől függetlenül én is próbálok egészségesebb (alias Morris szerint kevésbé sz*r) gabonaféléket enni.


Morris: Igen. Nem sokszor, de egyszer már feltettem egy kérdést, amire válaszoltál. Ott is próbáltál kioktatni. :D Pedig az is normális és jó kérdés volt -szerintem. Engem nem kell véresen komolyan venni, azért vannak kretén kérdéseim, mert a normálisakra már megtaláltam a válaszokat. Egyszóval nem idióta vagyok az ilyen gondolataimmal, csak kicsit elvont a fantáziám. Bocsi.

2014. ápr. 27. 18:15
 36/39 anonim ***** válasza:

"És gratulálok hozzá, ha úgy érzed glutén mentesen is tudsz teljes értékű életet élni"


Mint minden ember.. és ez remélem vitán fölül áll


"Egyszóval nem idióta vagyok az ilyen gondolataimmal,"


És remélem ezt nem is gondolta rólad senki, csak Te hozod fel időnként (például már a kérdésed magyarázatában is :D


:)

2014. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Jól van na, de magát bárki szabadon leidiótázhatja, ez még nem számít a személyiségi jogok megsértésének.

Amúgy meg ki tudja? Lehet, hogy idővel már nem leszünk képesek gabona nélkül élni. (Nyilván nem most, nyugi, ne húzd fel rajta magad!) De az evolúcióban is volt már rá példa, hogy egy élőlény más feltételek között másféle táplálékra specializálódott, és így az eredeti táplálékát ezután már nem tudta megfelelően feldolgozni. Ott vannak a Darwin-pintyek a Galapagos-szigeteken. Elvileg ezek is egy fajból alakultak ki valamikor, mostanra meg már van köztük magevő, gyümölcsevő és rovarevő is. És mindegyik életben van. Pedig ugyanabból a fajból származnak, akkor ilyen alapon nekik is mind ugyanazt kéne enniük, nem? És nem!

Az adaptáció egy fontos evolúciós folyamat, ami lehetővé teszi a környezethez való alkalmazkodást. Az ember miért ne lehetne képes erre? Persze nem korlátlanul és nem akármihez, de a lehetőség akkor is ott van.

Azt nem tudom, hogy én mihez milyen mértékben vagyok jelenleg alkalmazkodva, de nem gondolnám, hogy teljesen ki kéne zárnom az étrendemből a gabonákat, hüvelyeseket és a krumplit, amit előttem ugyanúgy evett az anyám, a nagyanyám, az ő anyja, és még ki tudja hány generáció előtte. Ők is legalább 80 évig éltek, és remélem még fognak is. :)

Na, szóval jó kis hétvégi elmélkedés megvolt. Várom, hogy a következő héten milyen összeesküvés elméletekre bukkanok majd még rá a biológia szövegek sorai között!

2014. ápr. 27. 19:51
 38/39 anonim ***** válasza:

Igazából nem hiszek az evolúcióban. Nem tartom tudományosan hiteles elméletnek, Darwin saját módszerével lehet megcáfolni az elméletet, a paleo táplálkozást sem szeretem evolúciós táplálkozásnak nevezni.


Érdekel?

2014. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Nos, igen érdekes téma ez is, lehetett-e valóban evolúció? Mert ezek szerint akkor egyik fajból apránként pici módosításokkal eljuthatnánk a másikig. Darwin maga is leírta, hogy ha találnának olyan valamit, ami egyszerűen nem fejlődhetett ki ilyen fokozatos apró lépésekkel, akkor az evolúció elmélete vitathatatlanul megdőlne.

Az a baj, hogy találtak. Láttam róla nemrég egy filmet. Van valami olyan sejtalkotó, ami egyszerűen nem létezhetett korábban részleteiben, mert így működésképtelen lett volna és minden valószínűség szerint kiszelektálódik. Akkor hogy is van ez? :D

De ezt leszámítva sajnos nincs jobb ötletük (javíts ki, ha tévedek, de én még nem találkoztam vele) amivel a ma élő fajok eredetét és sokféleségét magyarázni lehetne. Ez örök kérdés, és időgép híján még eltarthat egy ideig a megválaszolása. De mindenképpen érdekes gondolat.

Isten teremtett minket, vagy a Marsról jöttünk talán? Mi is pontosan az élet? Vajon egyedül vagyunk, vagy vannak mások is rajtunk kívül? El lehet töprengeni, de közben valahogy élni is kéne azt a bizonyos Életet. :)

2014. ápr. 27. 20:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!