Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gabonafélék gyümölcsök?

A gabonafélék gyümölcsök?

Figyelt kérdés

Nem, nem vagyok hülye. DE!


Elvileg gyümölcsnek nevezzük a növények termését, áltermését.

Az áfonya bogyótermés. Gyümölcs.

Az alma már csak áltermés. Gyümölcs.

Az uborka, a tök kabaktermés. Ezért botanikailag ezek is gyümölcsök.

A dió csonthéjas termés. Ilyen alapon ez is gyümölcs.

A kukorica, búza pedig szemtermés. Gyümölcs?


Mert elvileg botanikailag az! :) És én direkt nem a fogyókúra rovatba írtam ezt a kérdést, mert ott valószínűleg rövidtávon kinyírnának a 90 napos, a gyümölcsdiéta és az egyéb étrendek hívei.


Szóval értem én, hogy jó a szétválasztó módszer, meg hogy egyes "gyümölcsöknek" magasabb a szénhidrát vagy a zsírtartalma, de ettől ezek még botanikailag ugyanúgy gyümölcsök, nem?



2014. ápr. 25. 15:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
29%
Ha botanikailag gyümölcsök lennének, akkor nem neveznék őket gabonáknak.
2014. ápr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Édesem:

[link]


Légyszíves olvass már utána, mielőtt csak úgy benyögsz valamit!


Nos?

2014. ápr. 25. 16:59
 3/39 anonim ***** válasza:
31%

De azért abban nincsen gond, hogy aki normálisan akar enni az nem eszik gabonákat, viszont gyümölcsöket fogyaszthat.


Remélem a kérdésed csak szín tiszta elméleti jellegű..

2014. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Már bocs, de az egészséges étkezéshez a gabonák éppúgy hozzátartoznak, mint a "rendes" gyümölcsök! Nem kell leszedni róla az értékes, vitaminokban gazdag héjat és termésfalat, ahogyan a gyümölcsöknél sem esszük magában a belőlük kivont cukrot. Nem csak a tömény keményítőt és szénhidrátot kellene fogyasztani a gabonáknál sem, és akkor nem lenne velük semmi baj. A teljes kiőrlésű cuccok éppezért egészségesebbek, mert nincsenek annyira feldolgozva.

A gabona önmagában egészséges, tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal, akárcsak a többi gyümölcs. A zárvatermők termést hoznak létre azért, hogy azt az állatok elfogyasszák és így a magok elterjedését biztosítsák. Szerinted volna értelme, ha a termés megevésétől az állatok megbetegednének és elpusztulnának?! Gondolkodjál már! Mint leírtam a búza és a gabonafélék szemTERMÉSek. És szerintem a búzanövénynek nem állna érdekében megbetegíteni az emberi fajt. Más kérdés, hogy a nagyiparnak viszont igen.

2014. ápr. 25. 17:52
 5/39 anonim ***** válasza:
21%

Ez egy elmélet, de amúgy kamu elmélet.


Gabonákat rágcsálók esznek, az ember számára semmi értékes nincs bennük.


Enzimgátlók és antinutritívek, pusztán keményítő források és sokban van glutén + lektinek, amik növényi toxinok.


Határozottan károsak, a ma ismert krónikus betegségek szoros összefüggésben vannak a nagyon elterjedt gabona fogyasztással. Húsevő megbetegszik gabona tápon..


A teljes kiőrlésű cuccok pontosan úgy fel vannak dolgozva mint a többi gabona ucc, és pont ugyan annyira ártalmasak is. Primitív hazugság, hogy kevésbé ártalmasak, sosem volt ez hitelesen alátámasztva.


Feldolgozás nélkül nem eszel gabonát, mert emberi fogyasztásra alkalmatlan, csak a feldolgozás teszi viszonylag fogyaszthatóvá (igazából finommá).


Nem, a gabonák sosem voltak tele vitaminokkal, ásványi anyagokkal főleg nem felszívódó formában nem tartalmazták ezeket.


Akárcsak a többi gyümölcs.. tényleg nagyon fanatikus vagy.. :)


"Szerinted volna értelme, ha a termés megevésétől az állatok megbetegednének és elpusztulnának"


Igen, pont mivel gondolkodom ez logikus. A lektinek a gabona növények vegyi védelmei. Károsítják a bélfaladat, ne csodálkozz ha gyulladásos betegségekben és áteresztő bél szindrómában szenved a lakosság nagy része. Mi az ÁBSZ gyógymódja? Hát ha nem eszel gabonákat, akkor gyógyul meg :)


Az iparnak és a mögötte húzódó érdekeknek érdeke a beteg és kiszolgáltatott, gyenge egyénekből álló társadalom. Kézenfekvő megoldás rá a feldúsított fehérje (fitotoxin) tartalmú gabonák, a keményítő alapú táplálkozás terjesztése.

2014. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz hozzászólva...


Na jól van már. :D Ne vigyük túlzásba a dolgokat. A gabonák emészthetetlenek és tönkreteszik a beleidet? Ugyanezt mondják a húsokról is, mármint hogy nem egészséges a sok hús/fehérje fogyasztása. Többek közt gyomorfekélyt, nyombélfekélyt, bélgyulladást, székrekedés okozhat, növeli a vastagbélrák kockázatát, elősegíti a bakteriális fertőzéseket és a bélférgek elszaporodását. Az emésztőrendszeren kívüli többi szervről már ne is beszéljünk...


Na akkor ezek szerint húst se együnk? Jó, akkor együnk csak gyümölcsöt? De hát abban meg sok a cukor! Elhízunk tőle és akár cukorbetegek is lehetünk. Hát akkor azt hiszem nem marad más csak az "oxigénevés"! De hát ebben a szmogban már azt sem lehet... :D


Remélem látod a problémát. Minden egészségtelen nagy mennyiségben, ez tény. Nem kell kenyeret zabálni minden egyes étkezésre, de nem kell húst sem. Kiegyensúlyozott étrend kell, mindenből mértékkel.

2014. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
0%

Értelmes ember nem állítja az előbbieket a húsról.


Aki állítja, azoknak létezik egy kísérlet.


2 hónap a vadonban. Ha nem esznek húst, akkor önmaguk alátámasztják a húsevés fölöslegességét (tehát elképzelhető lesz, hogy a húsevés tényleg nem természetes, így lehet akár káros is).


A természetben gyakorlatilag nincsenek vegán emberek. Nagyon kevés népcsoport él úgy. Természetben, tehát fanatikus, mesterséges eszmék nélkül értendő.


A természeti népek többsége húsfogyasztó.


A vadonba kikerülő ember példája igazolni fogja heteken belül, hogy nem fűfélék magjait, hanem állati táplálékot fog keresni az ember (ha életben akar maradni, erős akar maradni).


Onnantól kezdve, hogy a húsról kiderül (egyébként ez már rég köztudott) hogy természetes táplálék, miért is lenne káros?


Nincs olyan hiteles bizonyíték, ami alátámasztaná a húsevés károsságát. Én is kerestem ilyeneket, nincsenek. A vörös húsokban lévő kreatin bélbaktériumok által történő lebomlása során feltételezik hogy képződik egy mérgező vegyület, de ez a feltételezés is gabonaevő emberek FELBORULT bélflórájára vonatkozik.


Egyszerűen a téma már lerágott csont.. a húsevés sárbatiprása régi, lejárt lemez. Sosem volt eredményes, sikeres.


Ahogyan a keményítőevés sem vezetett soha sem jóra, a zsírszegény táplálkozás sem.

2014. ápr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Julie S ***** válasza:

Wikipediarol: "A nyersen és frissen fogyasztásra alkalmas

terméseket és álterméseket gyümölcsnek

nevezzük. Számos nyelv nem ismeri a

termés és a gyümölcs közti

megkülönböztetést."


Es meg: hu.wikipedia.org/wiki/Gyümölcs


Amugy minek kell jatszani a szavakkal? A pazsitfuvek szemtermeset nem fogod lelkesen elfogyasztani, mikor "leszeded", viszont egy alma altermest annal inkabb.

2014. ápr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Hm. Ki kell, hogy ábrándítsalak, mert én ez ellenkezőjéről tudok. Mármint a húsfogyasztást illetően. A világ legegészségesebb és legtovább élő emberei rengeteg zöldséget, gyümölcsöt és gabonafélét, míg viszonylag kevés halat és húst fogyasztanak. A vegák pedig köztudottan nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak a húsevőknél.


Ó, és érveim is vannak.

1. Elsavasodás.

A fehérjék emésztése rengeteg energiába kerül a szervezetnek. A főzéssel ezek nagy része amúgy alapból kicsapódik, tönkremegy, kevés a valóban felszívódó hasznos tápanyag. Az emésztéséhez 3 féle szervben termelődik a 3 fajta enzim, ami a fehérjebontás 3 különböző folyamatát katalizálja az emésztőrendszer 3 eltérő szakaszán. Mindezt persze feleslegesen, mert az embernek nincs szüksége erre a hatalmas mennyiségű -amúgy is roncsonlódott- aminosavra. Miért is nincs? Nos: a szervezet az aminosavak nagy részét képes újra felhasználni, a hiányzók javát pedig képes maga előállítani, és csak az esetlegesen még mindig hiányzó esszenciális aminosavakat kell pótolni. Ez meg bőven megy zöldségből, magokból és gabonából.

A túl sok állati fehérjének pedig nem csak az emésztése nehéz, de a tárolása is. A májnak gőzerővel kell dolgoznia, hogy eltakarítsa azt a rengeteg ammóniát, karbamidot és ketontestet, ami a fehérjékből keletkezik. Büdös, ammóniaszagú vizelet? Pipa!

Emellett a túl sok fehérje a csontok kalciumtartalmának csökkenéséhez, érelmeszesedéshez vezet. Ezen kívül általános levertséget, rossz közérzetet, fáradtságot is okoz. Szupi!


2.

Nem, az ember nem húsevő. Mindenevőnek hívják, és csakúgy mint legközelebbi rokonaink, a majmok, elsősorban gyümölcsöt fogyasztunk. Ezt mutatja a fogazatunk felépítése, amiben egy alig kiemelkedő szemfog van a gumós zápfogak mellett. A ragadozókkal ellentétben a nyálunk nem savas, a gyomrunk nem termel annyi fehérjebontó enzimet, a bélcsatornánk sem olyan szerkezetű és hosszúságú, ami megfelelő lenne a folyamatos fehérjeemésztésre. A máj se bírja el, a vesék se.

És az agyunk se olyan. Benned biztos tombolnak a vadállat ösztönök, de szerintem az átlagember nem feltétlenül lelkesedne azért, ha naponta vaddisznókat kellene levadásznia, véresre szabdalnia, majd megennie. Most őszintén: Fúj! Az emberek többségének az jut eszébe egy kecskéről, hogy "De, ari!" nem pedig az, hogy "Nyami! Süssük meg!"


Végül pedig nem azt mondom, hogy egyél csupa gabonát - ez szerintem sem egészséges a nagymértékű feldolgozás miatt. (Bár mondjuk a natúr köles, árpagyöngy, zabpehely, bulgur, barna rizs esetében elgondolkodnék..) Elsősorban én a friss zöldségek és gyümölcsök fogyasztását támogatom. Vega vagyok, gondolom a fentiek alapján megérted, hogy miért. Tudom, hogy a sok szénhidrát veszélyes, éppen ezért ésszel igyekszem fogyasztani. De a húsokról és tejtermékekről megvan ez a határozottan negatív véleményem, amit amúgy már több kutatás is igazolt, csak olvass utána a neten bárhol. Paleo, Atkins, fehérjediéták, erről is sokat tudnék mondani (sajnos elég sok rosszat is) ha majd egyszer kérdezed, akkor leírom, addig próbáld ezt megemészteni.


És én tényleg sajnálom, ha tönkreteszem az eddigi szilárd hitedet és meggyőződésedet, de muszáj volt leírnom, amit én gondolok, remélem megérted! :)

2014. ápr. 25. 21:52
 10/39 A kérdező kommentje:

8.: Nem elsősorban táplálkozási céllal érdekelt a dolog, csak biológiailag tartom érdekesnek. Igazából az a fura, hogy a gabonák szemtermése és az áfonya bogyótermése gyakorlatilag ugyanúgy fejlődik, ugyanabból, ugyanúgy terméssé, aminek ugyanaz a funkciója a növényben: a mag védelme, elterjesztése. És mégis a hétköznapi életben hatalmas különbséget teszünk a kettő között, mert amíg az áfonya gyakorlatilag "csodagyümölcs", különösen a vörös áfonya, addig a búza és a belőle készített termékek szinte meg vannak átkozva a táplálkozástudósok és a diétázók körében is.

Érdekes. Persze mindez nyilván nem a búza hibája, sokkal inkább a feldolgozóipar, élelmiszergyártásé.

2014. ápr. 25. 21:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!