Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gabonafélék gyümölcsök?

A gabonafélék gyümölcsök?

Figyelt kérdés

Nem, nem vagyok hülye. DE!


Elvileg gyümölcsnek nevezzük a növények termését, áltermését.

Az áfonya bogyótermés. Gyümölcs.

Az alma már csak áltermés. Gyümölcs.

Az uborka, a tök kabaktermés. Ezért botanikailag ezek is gyümölcsök.

A dió csonthéjas termés. Ilyen alapon ez is gyümölcs.

A kukorica, búza pedig szemtermés. Gyümölcs?


Mert elvileg botanikailag az! :) És én direkt nem a fogyókúra rovatba írtam ezt a kérdést, mert ott valószínűleg rövidtávon kinyírnának a 90 napos, a gyümölcsdiéta és az egyéb étrendek hívei.


Szóval értem én, hogy jó a szétválasztó módszer, meg hogy egyes "gyümölcsöknek" magasabb a szénhidrát vagy a zsírtartalma, de ettől ezek még botanikailag ugyanúgy gyümölcsök, nem?



2014. ápr. 25. 15:59
1 2 3 4
 11/39 Julie S ***** válasza:

Hat, a taplalkozasi szokasok sok mindentol fuggtek/fuggenek. A gabonafogyasztas manapsag epp aranykorat eli.


Amugy a pazsitfufelek nem orulnek neki, ha elfogyasztod a termesuket (nem erre szanjak es ennek fenyeben alattomosan vedekeznek is), ellenben az emlegetett gyumolcsokkel, amik pont a husos, olykor edes(kes) altermesukkel vesznek ra, hogy edd meg oket es terjeszd el beloluk a magokat (urulekkel, vagy eldobott maghazzal). Mert esetukben a gyumolcshus a lenyeg, nem a mag. Ahol a magot esszuk, ott mindig jobb a mertektartas, mert a novenyek mindig vedik a magjukat, hiszen azzal szaporodnak es nem azert dolgoznak vele, hogy masok elfogyasszak, megemesszek.

2014. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Ezt magyarázd a madaraknak, akik egész életükben a kukoricát és zabot csipegetik. A búza allergén étel, de a rizs, a köles, az amaránt már közel sem annyira. Végeredményben pedig az ember sem élhet egyedül gyümölcsökön, mert abból nagyon sokat kell enni, hogy elég energiát adjon az agy és a többi szerv működéséhez. Télen pedig nincs friss gyümölcs és zöldség. (Jó, most már van Amerikából és Ázsiából csomagolt, fagyasztott, tartósított, utóérlelt.. vacak, de ezt ne hasonlítsuk már össze a nyári idénygyümölcsökkel) Szóval akaratlanul is rászorulunk a magokra, gabonákra, ha fenn akarjuk tartani a testünk működését.

Szóval szerintem kár egyből megátkozni ezeket a szemterméseket, amik évezredek óta alapvető táplálékául szolgálnak az emberiségnek. Sokkal nagyobb baj az, ha valaki mindig mesterséges szintetikus anyagokkal teletűzdelt gyorskaján él.

2014. ápr. 26. 12:31
 13/39 Julie S ***** válasza:

A különböző fajok, különböző módokon és különböző hatékonysággal birkóznak meg a növények védelmi rendszerével.


Télen lehet több húst és zsírt enni (energiát bőven biztosítanak az élethez), illetve vermelni a zöldségeket és így hosszabban kitartanak. Az alma, körte szintén hosszan kibírja megfelelő körülmények között.


Azt pedig sose hagyd figyelmen kívül, hogy a nemesítéseknek köszönhetően a mai gabonák, már nem azok a gabonák, amiket anno az emberiség termeszteni és enni kezdett. (Hogy ez jó döntés volt-e, arról ugye megoszlanak a vélemények. Nemcsak táplálkozás szempontjából, de a monokultúrás termesztés sem tesz jót a talajnak, a biodiverzitásnak, stb.) Szóval ez hozam és felhasználás szempontjából pozitív, viszont eü-i (és ökológiai) szempontból negatív. Sajnos ez a gyümölcsökkel is így van kicsit. És abban teljesen igazad van, hogy rengeteg ipari módszer, adalék szintén nem jó irányba visz minket.

2014. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Van, aki gyümölcsből visz be napi 3000 kalóriát, csak az energiabevitel szempontjából tehát nem gond...

Én képtelen vagyok sok gyümölcsöt enni, számomra más a jó irány. Viszont a sok szénhidrát sem esik jól, úgyhogy a gabona sem az én műfajom. Annyi más lehetőség van még :)


Nem jó az állatokat hozni példának, mert máshogy működnek, mint mi. Mi elég speciálisak vagyunk, még C-vitamint sem tudunk termelni... S ugyebár az egyik állatnak a fő tápláléka a gabona, a másiknak a hús, soknak kalóriaszegény növény kell s elpusztulna attól, ami nekünk energiát ad...

A majmok között van gyümölcsevő, s mindenevő is. A csimpánz pl. majmot is eszik.

2014. ápr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

"A búza allergén étel, de a rizs, a köles, az amaránt már közel sem annyira"


Edd a közel sem annyira sz.ar kajádat.


Még a saját álláspontod is tarthatatlan, az az érved hogy közel sem annyira allergén valami.. hát akkor edd azt. De másoknak ne ajánlgasd, mert tudod az ember nem a közel sem annyira ócskára vevő, hanem a jóra.. elvileg.

2014. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Morris: Fogd már fel, hogy nincs olyan, hogy valami abszolút jó! Minden rossz, ha túl sokat eszel belőle! Az, hogy minél mi számít soknak eltérő és tudom, hogy a szénhidrátoknál különösen oda kell figyelni az arányokra.

Nem tudom, fogalmam sincs róla, hogy milyen agyament diéta vezetett rá téged arra, hogy ilyen szinten gyűlöld a gabonaféléket. Majd egyszer elmondod talán, és akkor megpróbálok segíteni rajtad. Addigis: nyugi.

Nem fogod elérni az eszményi étrendet. Nem, amit te csinálsz az sem az! Sajnálatos, de a zöldségeket permetezik, a gyümölcsöket utóérlelik, a gabonákat feldolgozzák, a tejtermékeket tartósítják, a húsokat hormonokkal kezelik. És valamit akkor is enni kell, különben megpusztulsz. Ez van. Nem éppen rózsás a helyzet, de mindenki igyekszik a lehető legtöbbet kihozni belőle. Én legalábbis igyekszem, más kérdés, hogy a földbe döngölnek érte. :)

De hiába próbálkozol, engem nem fogsz lebeszélni a gabonafogyasztásról, mert meggyőződésem hogy a szervezetemnek jelenleg szüksége van rá. Ha a tiednek nincs, hát egészségedre, akkor te ne egyél. De másokat ne akarj mindenáron "megtéríteni", mert ez hülyeség. Az emberek nem csak a sok gabonától lesznek betegek, hanem a mozgásszegény életmódtól, túlzott stressztől és a rengeteg mesterséges anyagtól, ami körülveszi őket.

Nem tudsz tökéletesen étkezni, ahogy nem tudsz tökéletesen levegőt venni sem, mert a francba is, de mindenhol ott van a szén-dioxid, nitrogén-monoxid, kén-hidrogén és a többi, ami a kipufogógázokból és elektromos eszközökből felszabadul. Költözzek vidékre? Termeljek magamnak biogyümölcsöt? Lehetne, persze, hogy lehetne. De én nem ezt az életet választottam. Lehet, hogy szerinted szétszennyezem a testemet a gabonákkal, lehet hogy napi szinten beszívom a kénfüstöt, de a rohadt életbe: Nem tudok mindenkinek mindenkor mindenben megfelelni! Nem élek etalon-életet. Amúgy sem tudom, hogy az milyen lenne, de ha azzal jár, hogy lemondjak dolgokról, amiket eddig szerettem, hogy aztán cserébe csupán az üresség maradjon és a puszta tudat, hogy "Elvileg most a lehető legjobb az életem." hát köszi, de nem. :)

Jól vagyok. Gyümölcsön, zöldségen, magokon és GABONÁN. Majd meglátjuk, hogy kettőnk közül melyikünk húzza tovább az életben.

Felőled esetleg szabadna érdeklődni, hogy te milyen étrendet tartasz "elfogadhatónak" a magad és a többi ember számára?

2014. ápr. 26. 14:48
 17/39 anonim ***** válasza:

"Morris: Fogd már fel, hogy nincs olyan, hogy valami abszolút jó! Minden rossz, ha túl sokat eszel belőle!"


Jó illuminátus tudatmosott hozzáállás. Akkor te a negativizmusoddal menj valahova.. de ne hirdesd másoknak.


Mert ugye most 10 millió magyarnak erőre, egészségre van szüksége! Neked nem? Akkor klikkesedj, de ne terjeszd hogy nincs jó választás. VAN!

2014. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

13. 14. válaszolók: Nektek köszönöm a nem teljesen lealázó válaszokat. :)

Mindent mértékkel enni, én is valahogy így látom ideálisnak a dolgokat.

3000 kcal csak gyümölcsből?! Az még hagyján! Én múltkor láttam egy videón egy csajt, aki egy nap alatt 50 db banánt evett meg, és semmi mást. És nem volt kövér, és nem volt beteg! És blogot vezet és híveket toboroz magának. És gondoltam is magamban, hogy Ok, így is lehet élni, egész héten gyümölcsturmixot iszogatva, de én azért mégsem csinálnám ezt hosszútávon, bármennyire egészséges legyen is. Mondjuk nyáron még talán közelebb állok hozzá, mert ilyenkor én is rengeteg zöldséget és friss gyümölcsöt eszem. De télen a minusz 10 fokban már más a helyzet, bár ki tudja. Lehet hogy egyszer mégis teszek egy kísérletet, csak a próba kedvéért. :)

Az ember az egyetlen élőlény, aki képes ennyit drámázni azon, hogy mikor, mit, hogyan egyen. Már aki. Mert a legtöbben azért még mindig rutinból étkeznek, azt eszik, amit a szüleik is ettek, vagy amit a többi ember is eszik az étteremben. És csodák csodája: még életben vannak! És messze nem mindegyikük túlsúlyos, cukorbeteg, allergiás, érelmeszesedett, stb. -amivel az "egészséges" diéták megalkotói rémisztgetnek bennünket. Mindenki vigyázzon saját magára. Mert azt, hogy neked, a te testednek mi a jó, azt rajtad kívül senki más nem mondhatja meg neked, legfeljebb tanácsokat adhat az egészséged megőrzéséért.

2014. ápr. 26. 15:09
 19/39 A kérdező kommentje:

Szerintem én nem vagyok negatív, csak nem hiszem, hogy a tökéletesség valaha is elérhető lenne. De ez nem baj, én attól még érezhetem jól magam ezen a szépséghibás világon. :)

Na, azért a tökéletesen jó választás érdekelne! Taníts, mester, mi lenne az?! Ne várd, hogy nem fogok valahol belekötni, de szívesen meghallgatnám az ideális állapotról alkotott elképzeléseidet!

2014. ápr. 26. 15:14
 20/39 anonim ***** válasza:

Tanulj táplálkozástudományt. Ne nevezz mesterednek, az életben nem vállalnálak tanítványomnak. Olvass paleós szakirodalmat, és keress más tanítót.


Ha tudnád nálad mennyivel fogékonyabb elmék vannak akiket szinte érzed, hogy kívánják a tudást, értékelni, gondolkodni és kételkedni akarnak.. Na őket lehet tanítani.

2014. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!